bugün

entry'ler (75)

evrim ağacı

bilim bilgi saçan harika bir sayfa, yanında nbeyin.com ve itunes podcast veya online olarak bilim kazanı programı tavsiye edilir.

şafak sezer

Geçen kalal d de bir filimine rastladığım kişidir.
Abi çok ilginç bir olay var, arkadaşlarımla da paylaştım mantıklı bulmadılar ama bu adamın tarzı adeta bir quentin tarantino.
nereden bunu çıkardım hemen anlatıyorum: 1. ikiside varoş, rural da yaşayan ya da ruraldan yükselmiş gangsta, para babası ağlara değiniyor. en azından varoş zihniyetli.
ikisinin de filminin sonunda kıyamet kopuyor herkes ölüyor ana kahraman hayatta kalıyor ya da yanındaki bir kaç kişi.
ikisi de filmlerinde kendi suratını kullanıyor. ikisinin de suratı çirkin gerçi ama quentinin daha çirkin o daha az kullanıyor. birinde lahmacun söyleniyor diğeri doughnut yiyor ya da big mac. bic mac bizim için pahalı ve cool bişey ama america da paranyoksa yersin. şafak ta çaylar söyleniyor, esrar muhabbeti yapılıyor diğerinde karton bardakta kahve içiliyor toz çekiliyor.

logitech g302

Arkadaşım aldı, ismini ekrem koyduk.
Pezevenk nefes alıp veriyor öyle bir alet. Ama bakın yasal uyarıdır, cebinde ekmek alcak parası olmayan fukara puştlar gidip böyle şeylere para yatırmasın. Kene gibi bizi sömürüyor pezevenk.
tanım: tehlikeli ecdad siken bir teknolojik alettir.

iki duble viski içip kütük gibi uyuyan kız

Viskiye para veren genjin beklentilerini boşa çıkaran kızdır.

molotof yasası çıktı şimdi geziciler düşünsün

Darbe yapmaya alışkın, laik tüccarlarının? ( laikçi ne amk) düşünmesi gereken olaydır. kenan Evren ağır yargılanacak molotof kullandığı için, tarih onu hiç affetmeyecek.
Kahrol hükümet al sana molotof!

2 liraya alınabilecek abur cuburlar

2 tane laviva alır, afiyetle yersindir.

scorp

Benim de dün itibari ile katıldığım uygulamadır, henüz pek yaygın değil ama çok güzel bir uygulama olmuş tebrik ediyorum buradan.
Görüyorlarsa nickim aynı zaten, geri teşekkürleri seve seve kabul edebilirim.
15 saniyelik bir limitiniz var ve videoyu durdurup başlatabiliyorsunuz, başlık açabiliyorsunuz falan öyle eğlencelik.

fırat çakıroğlu

Ablamın sınıf arkadaşıymış, öldürülen gencecik bir can.
Bu yaz siyasi faaliyetlerine son verip, mezun olup evlenecekmiş allah nasip etmemiş.
Kalbim acıyor.

evlenecek miyiz

ilişkilerde neredeyse altıncı aydan sonra şaşmadan sorulan sorudur.

my name is mahmut tuncer

And i use halay for everyone diye devam ettirilebilecek cümledir.

tipik kürt erkeği özellikleri

Her cümlenin arkasına breminim kelimesini getiren erkektir. Evet.

bir şey ya mükemmel olmalı ya da olmamalı

(bkz: perfectionism) ciddi problemdir, böyle düşünüyorsanız bir psikoloğa baş vurunuz.

müzik camiasından üzücü haber

Nihat doğanın yeni albüm yaptığı ve şarkılarının her radyoda çalacak olduğu çünkü halkın onu çok sevdiği haberidir. Acı haber diye de nitelendirilebilir.

cinsellik ve şiddet içgüdüsü

Hoşgeldiniz, ben psikolog adayınız.
Amygdala ile ilgili olduğu tartışılıyor ama sadece erkeklerde çünkü, seksüel davranışlarla agresifliğin bölgelerinin çok yakın olduğu gözlenmiş. Litaratürdeki gelişmeleri tarayarak bu entriyi geliştireceğim.

ilk entry nin sonucuna da katılıyorum.

babanın amına koyayım

Yarrağını sikeyim ile mantık açısından benzer küfürdür, babaya böyle şeyler söylemek harbi aşşağılıcı nitelikli bir küfür diyebiliriz. Evet.

gecenin sözü

Dal rüzgarı affetse de kırılmıştır bir kere.

155 boyuyla 190 lık sevgili isteyen kız

165 üstü kızların boyuyla prim yaptığı mevzudur.
ister ister arkadaşım kime ne.
Meşhur shaq ve manitası fotoğrafını hatırlayın isterim ama güzel bir çift olmaz bence.

poyraz karayel

Bu hafta izleyemedim, türk televizyonlarının en tatlı dizilerinden birisidir.
Görüntüler iyidir, açılar iyidir, oyuncular iyidir.

efendi erkek olun diyip piç erkekle çıkan aşufte

Bu gerçekten büyük problemdir şöyleki:
K: sen çok iyi çok anlayışlı birisin ama ben berkecandan hoşlanıyorum
E: nasıl berkecan, o senin arkadaşınla çıkmadı mı yahu?
K: arkadaşlarımla diyelim ama hoşlanıyorum napayım
E: sen de haklısın, bu işler böyle değil mi
K: hangi işler?
E: neyse siktir et götünü siktiğiminini
K:a-ah ne diyosun sen be gerizekalı
E: ananın amı diyorum, keşke bizde kaldığında sikeydim rahatlardın amk.

Fena seksist oldum ve gömdüm ama bazen cidden güme gidiyor tertemiz çocuklar.

özel mesaj almak isteyen yazarlar

Burdan bir hi yazıp tanımadığınız biriyle konuşuyorsunuz ha? Acaba neden?