bugün

entry'ler (326)

türklere özgü davranışlar

en sevdiği yemeği en sona saklamak.

hayatta mutluluk veren küçük şeyler

çikolata ve kahve.

sözlükte her şey konuşuldu

sözlükte herşey konuşuldu ve bitti.

sözlükte her şey konuşuldu

sözlükte herşeyin konuşulup bittiğini sanan kişinin söylemedir, doğrumu yanlışmı biz bilemedik.

saça akların düştüğünü görmek

insana ayrı bir olgunluk ve hoşluk kattığını hissettiren andır.

uludağ çok sesli koro

düşününce oluşturulduğu zaman, mükemmeliği yakalayacak olan korodur.

otobüslerin kokması

yıllardır çözümü bulunmayan sanırım artık bulunmayacak olandır.

sözlük yazarlarının en büyük korkusu

hiç birşeyden korkmuyorum sözlük, sadece korku kelimesi korkutuyor beni. Hayat bizler için, yaşıyoruz öğreniyoruz ve büyüyoruz..ama hala şu korku kelimesine alışamadık, aşamadık onu belli ki, aşamayacağızda uzun bir süre..

sözlük yazarlarının yapmaya utandığı şeyler

sen bir yerde oturmuş yemek yiyorsun sokaktan bir çocuk geçiyor ve yiyeceğine bakıyor, ben bu durumda kendimden utanıyorum. ikincisi yeni bişe aldığımda, dolabımdaki fazlalıklara bakıp yeni aldığımı giymekten utanıyorum, çünkü ozaman dışarda onlarca kıyafeti olmayan insanı düşünüyorum. soğuk kış gününde evime giderken sokakta kalanlardan utanıyorum, Bazı zamanlar insanlığımdan utanıyorum sözlük, en acısıda bu.

okurken evlenmek

evliliğe acele davranıp günümüzde örneğini gördüğümüz evlenme modelidir.

yeni ayakkabı denerken yerde kalan eski ayakkabı

üzülen ayakkabıdır , yeniyi gördün beni sattın der..

lahmacun arasına koyulan malzemeler

keşke çikolata konsaydı .

su getir ayaklarımı ov

Günümüzde hala varolan, varolacak olan itici bir söylem olmakla birlikte ayakların sıcak suyla buluştuğu an paha biçilemez.

satanist kesen psikopat kedi

sen misin bizlere zulmeden toplanın bütün arkadaşlar diyerek, cesaretini ortaya koymuş olan kedidir.

eski sevgiliye hala seni seviyorum mesajı atmak

zamanında azıma tükür, şimdi gel bu mesajı at karşılığının geleceği mesajdır, duygular yaşandığı ve bizim olduğu sürece güzeldir, evet içte tutmaktansa söylenmelidir, o mesaj atılmalıdır, bazen karşılık beklemeden sadece içini rahatlatmak için, bazen bir pişmanlığı söylemek için, bazen hala umut olduğuna inanabilmek için.

sözlük yazarlarının kullandığı parfümler

yokki, ne bulursak onu sıkarım.

hemşire tavırları

bugün iyice anladığım tavırlardır, yüzünde gülümseme yok, sert tavırlarla cevap verme ve bunun türevleri,insan biraz güler yüzlü olur,sorulana adam gibi cevap verir.

otobüse binenin kendini manken sanması

bugün tam anlamıyla bu konu üzerinde karar verdiğim yargıdır bazı kız ve erkekler otobüse bindiğinde direk bir poza girer, bir sağa sola bakınmalar, bir küçük dağları ben yarattım havaları, ayaklarına kırmızı halı sermek gerekir.

kağan ismi

bu isme sahip erkeklerin iyi, gururlu olduğu açıktır.

ilkay dindar

eskici grubunun solisti olmakla birlikte ukala küçük dağları ben yarattım birgün dünyanın en iyisi biz olacağız kafasında yaşayan edirneli insandır. Daha çok koşturması, çalışması herşeyden önce insanlık dersi alması dileğimle.