bugün

sevdiği entry'ler

boş insan

eli boş gönlü hoşlar familyasından, boş işler uzmanı ve eli boş gönlü hoş çaprazlamasıdır; doğada yetişmez, kültür insanıdır.

adalet ve kalkınma partisi

iddia edildiği gibi ümmetin partisi olmayan, Tarihi ve kutsal bir özelliği olmayan parti. Sadece geçmişteki DP, AP, DYP, ANAP gibi liberal-muhafazakar sıradan bir partidir. Tıpkı iyi parti gibi.

ABD Bülent Ecevit kadar hiçbir liderle uğraşmamıştır. Çünkü o silah ambargosuna rağmen nato'ya, bm'ye, ingiltere'ye karşı çıkıp Kıbrıs'a girmiştir. Daha sonra bugünün siyasilerinin hep bahsettiği gıda kuyrukları yaşanmıştır.

sodaya ötv getiren dünya lideri ülke

Adam Müslüman bi kere. Ondan hep bu vergiler.

dünyayı ne kurtarır

Dünyayı güzellik kurtaracak. Bir insanı sevmekle başlayacak her şey!

(bkz: zülfü livaneli)
(bkz: ada)

5000 yıllık kürt tarihi

adina kurd denilen halkin birseyler ispatlama cabasidir.

dunya 5000 yillik tarihi kabul etse ne olur, etmese ne olur ? turkler inkar etse ne olur, kabul etse ne olur ?
sen onun bunun kuklasi olmussun, maymuna donmussun, kendi halkina silah cekmissin. dunya'nin en koklu milleti olsanda ben senin ancak suratina tukururum.

dun degil bugun onemlidir. bugun, kurdler avrupa ve amerika tarafindan orta dogu planlari dogrultusunda kukla gibi kullanilan insanlardir. ingiltere'de televizyonda pkk yoneticilerinin konusmalarini dinliyoruz, iki kelimeyi bir araya getirip adam gibi bir laf edemiyorlar. sunucu "niye turkiye'ye karsi siddet uyguluyorsunuz" diye sordugunda, bolge sorumlusu olan kurd "uluslararasi hukukdan dogan haklarimizi kullaniyoruz" diye cevap veriyor. sunucu, "hangi kanun bu, hangi madde" diye sorunca, bilincsiz ve cahil olan eli kanli sebek, kem kum ediyor.

bu salak insanlar mi bagimsiz olucak ? lideriniz ele gectigi zaman odu bokuna karisti, ilk dedigi laf "faili mechul olmaz dimi" oldu. mahkemede herkesden ozur diledi ! bu mu ulan koklu milletin lideri ?

paranın satın alamayacağı şeyler

sadri abimizden;
http://www.youtube.com/watch?v=FVM3XIXnEnc

kusura bakma yalnızlıkla oldu

"Neden yazdın?" Sorusuna alternatif bir cevap olarak kullanılabilir.

ahtapotların dna sının bu dünyaya ait olmaması

Transpozon yani gezgin dna bakteride bulunur.bunun bakteri dışı kanlı canlı hayvanda olması yani tüm mesele.bilmeyen için anlatımı süslemişler yoksa olay bu yani.dna aynı dna.

hangi madde bizi süper güç yapacak

anayasa değişiklik maddelerini okudum okudum ve bir daha okudum.

tamam olabilir, okuduğumu anlamayan birisi olabilirim?
bana açıklayın n'olur!.

merak ediyorum?

cumhur başkanının söylediği 'bayrağımızın karşısına dikilenlerin karşısında olmak için, evet diyoruz'' kelamına göre merak ediyorum hangi madde 'bayrağımızın karşısına dikilenlerin karşısında olmamıza engel ?

cumhur başkanının söylediği 'Vesayet odaklarını bitirmek için 'evet' ' kelamına göre merak ediyorum hangi madde vesayet odaklarını bitirecek? ve nedir bu vesayet ortakları ?

cumhur başkanının söylediği ' Lider Ülke için, Güçlü Türkiye için Evet" kelamına göre merak ediyorum hangi madde türkiyenin lidr ülke olmasına, güçlü türkiye olmasına engel de değiştrildiğinde düzelecek ?

cumhur başkanının söylediği '16 Nisan daha modern bir Türkiye için sıçrama olacaktır buna hazır mıyız? Eğer bunu başarırsak Mardin bir kaç yıla kalmaz Antalya ile Muğla ile yarışır. ''
hangi madde şu anda mardindeki veya başka bir şehirdeki atılıma engel de değiştrildiğinde mardin antalya ile yarışacak ?

cumhur başkanının söylediğine göre hangi madde türkiyenin daha modern olmasına engel ve değiştrildiğinde daha modern olacak ?

hangi madde yüzünden ülkenin önü tıkanıyordu da değiştrildiğinde önünü açacak ?

cumhur başkanının söylediği ''Tek millet için evet mi, tek bayrak için evet mi, tek vatan için evet mi, tek devlet için evet mi? '' kelamına göre merak ediyorum, biz çok bayraklı, çok vatanlı, çok milletli,çok devletli bir ülkemiydik de anayasada madde değişince tek millet, tek vatan, tek bayrak olacağız ?

cumhur başkanının söylediği ''millet kime oy verdiğini, kimden icraat beklediğini, kime hesap soracağını bilecektir'' kelamına göre şu anda vatandaş kime hesap soracağını, kimden icraat beklediğini ve daha önemlisi kime oy verdiğini bilmiyor mu ki, hangi madde değiştiğinde bilecek ?

hangi madde ülkeyi şahlandıracak ?

hangi madde şimdiye kadar ki terörle mücadele de engeldi de yenisi gelince terör bitecek ?

hangi madde ekonominin önünde engeldi de değiştirilince ekonomi düzelecek ?

hangi madde ihracat yapılmasına engel oluyordu da değiştirldiğinde ülkenin cari açığı bitecek ?

hangi madde ülkeyi güçsüz yapıyordu da değiştrildiğinde daha güçlü bir türkiye olacak ?

cumhur başkanının söylediği ''Vatandaşlarımızı terör örgütlerinin oyuncağı yapmayacağız" kelamına göre merak ediyorum hangi madde vatandaşları terör örgütlerinin oyuncağı yapıyor şu anda ki değiştrildiğinde olmayacak ?

hangi madde atılım yapmaya, arge'ye, teknolojiye, endüstriyel gelişime, askeri karar almaya, yasama yapmaya, yürütmeye engeldi de değiştrildiğinde bu engeller kalkacak?

edit : imla