entry'ler (72)

ibrahim arap

bugun belki de okulu uzatmama sebep olan deu hocasi. cok degisik bir sinav sistemine sahip kendisi. sinavlarini degil ama ders anlatisini seviyorum orasi ayri.

travian

su anda devam eden s3te poyraz birliklerinde bulundugum oyun. (-_+) Gulenyuz kemik kadrosunun olusturdugu bu guzide ekiple serverin agir taslari ve ev sahibi ekipleri k.c ve kuzey birliklerine karsi wow surecinde favori olan ekibiz.

yds

80 almak istedigim sinav ama daha kirk firin ekmek yemem lazim.

küvette boğulmak

http://m.t24.com.tr/haber...yatlarini-kaybetti,316317

burada ilginc bir ornegi olan durum.

ben bu yazıyı ona yazdım

bu zamanda aglamayana emzik yok dedigin gun bittin gozumde.

kelimelik

bir donem beni baya bir etkisi altina alan oyun. arkadaslarla yogun bir rekabetin ardindan tipki digerleri gibi modasi gecti bunun da.

sabahlamak

gun icinde 3 tane vizem oldugu icin gerceklestirdigim eylem.

terazi burcu erkeği

adinin aksine bunlar biraz dengesiz oluyormus. bilgi degil sadece duyum benimkisi yoksa ben de terazi burcuyum.

rusya abartılmış koca bir balondur

Rusya koca bir balonsa biz neyiz diye dusunduren soz.

beraber yedik bu devleti

ne istediniz de vermedik

uludağ sözlük birlikte şiir yazma girişimi

allah dedi mi devlette dostunu arkadasını kayır ??

din olmadan ahlak olur mu sorunsalı

elbette ki olabilir ancak ahlakin olmadigi yerde din olamaz . evrensel ahlak kurallarina bakildigi zaman bunlarin dinle cok da celistigi soylenemez. ahlak konusunu salt din bakimindan yorumlamamali.

ithal ikamesi

1960-80 arasinda yogunlukla uygulanan ithal edilen malin yurticinde eger bu mali uretebilecek kapasitede firmalar varsa bunlarin desteklenip korunarak ithal mali yerli malla ikame yontemi.

ak parti nin izmir de 44 e 43 önde olması

izmir için pek mümkün olmayacak sonuçtur. ancak buca için bu söylenebilir zira cemil şeboy rakibine göre birkaç puan öndeymiş.

yerel seçimlerde partiye değil kişiye oy verilmesi

gelişmiş demokrasilerde olması gerekendir. ülkemizde çok az dikkate alınan bir ilkedir. tabi insanları bu konuda yadırgamamak lazım örneğin istanbul'da kadir topbaş yarışıyor ancak kendisinden çok erdoğan'ın resimlerini görüyoruz. burada açık bir şekilde parti kimliği, lider kimliği adayın çok önüne geçiyor.

çay vs kahve

sıkça karşılaştırılan iki içecektir tercihi kişiden kişiye değiştiği gibi makro planda gözlemlendiğinde ingiltere çayı amerika ise kahveyi tercih eder. uzakdoğu ülkelerinde de çay favoridir. ülkemizde hiç tartışmasız çayın üstünlüğü görülür.

bahar yagmuru

bu aralar özlemle beklenilendir. miktarı önümüzdeki yazı nasıl geçireceğimizin göstergesidir. her ne kadar tarım bakanlığı bu seneki mahsül için sıkıntı olmayacağını söylese de bilir kişiler bu konuda pek iyimser değiller.

chp nin dini kullanmaya başlaması

parti kişiliğinden kaynaklı çok başaramayacağı eylem. karşılarında bu konuda uzman bir iktidar varken başka alanlarda boy göstermeleri önerilir.

gülen cemaatinin twitter sahtekarlığı

tek kişinin 10-15 ayrı hesap açması ile gerçekleşen durumdur. sahteden resim filan da koyarlar. ama bunu sadece gülen cemaati değil ak partinin de yaptığı apaçık ortadadır.

spontane

Kendiliğinden oluşan.