bugün

entry'ler (322)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

8. Nesil bir yazar olarak yıllar sonra bi göz atayım dedim sözlüğe. En son 4 yıl önce 1 entry girip çıkmışım. Çok yaşlı hissettim be kendimi. Buralar eskiden dutluktu diyeceğim ama buralar hala dutluk. Başlıkları görünce bi gülümsedim. 10 yıl öncesiyle hala aynı başlıklar, aynı entryler. Neyse ben gençleri rahatsız etmeyeyim bir arkadaşa bakıp da çıkacaktım zaten. 4 yıl sonra görüşmek üzere.

bakire olmayan kızların buldukları bahaneler

Bahane nedir sorusuyla başlamak gerek. Bu bir kusur, bir eksik midir ki bahanesi olmalıdır? Ortada bir bahane aranması gerekiyorsa iq seviyenin düşüklüğüne ara. Küçükken çatıdan düşmüşsün öyle mi? Ah canım Kıyamam. Şu kafadaki erkeklerin %70'ine sevgilileri veya eşleri tarafından, adetin son günü birlikte olduktan sonra 'aa bak sen ilksin, bak bu da kan' diyerek fasulyeden bi gurur yaşatılıyor haberleri yok. Fasulyeden bi karaktere de böylesi yakışır zaten.

islamın bu halde olmasının sebebi mezheplerdir

islamın bu halde olmasının sebebi islamdır. Kadını erkeği memnun etmek için gönderilmiş bir varlıktan öte görmeyen, dini yaymak uğruna insan canına kıymanın normal görüldüğü, ve sadece müslüman olduğu için katillerin cennete gidebileceği, ama insanlığa ne kadar katkısı olursa olsun gayrimüslimlerin cehennemde sonsuza kadar yanacağı bir dindir islam. Siz kainatı yaratmış yüce bir yaratıcının bunları söylemiş olabileceğine nasıl inanabiliyorsunuz hala?

babanın yaptığı trollükler

bunun bir de anne versiyonu vardır. hastane asansöründe okuma yazma bilmiyor gibi davranır soru sorar etrafa, yardımcı olmaya çalışanlarla asansörden inince dalga geçer, nasıl atladı sazanlar diye. eve gelen misafirlere televizyonu kapatmayı bilmiyormuş gibi yapıp, yine kapatmasına yardım etmeye çalıştıklarında patlatır kahkahayı. evet annemin en büyük eğlencesidir salağa yatıp karşı tarafla dalga geçmek.

yapılmış en aptalca dalgınlık

omlet yapacakken yumurtayı çöpe, kabuklarını tavaya koyduğunu; kabukları tereyağında kavurmaya başladıktan bi on saniye sonra fark etmektir.

sahurda çıkan dini programlar

sürekli cehennemdeki ateşten ayakkabılardan, deve kadar olan yılanlardan, beynimizin fokurdamasından,cehennemin çok kötü kokmasından vs bahsedilen programlardır. dinden allah'tan herşeyden soğutur insanı. sürekli allah'tan korkulması gerektiği mesajı verilir; onu sevip, ona saygı duyulması gerektiğinden bahsetmek yerine. bu yüzden bu programları yapan ve yayınlayan insanların gerçekten müslüman olup olmadığından şüphe duyulur. kanalın değiştirilmesiyle de bu ızdırap son bulur.

sözlük yazarlarının itirafları

bugün motorsikletle ufak çaplı bi kaza yaptım sözlük. babamlara bişeyim yok dedim ama kolum çok acıyor.

yazarların çocukluk dönemi tespitleri

küçük çocukların para kavramlarının sadece beş tane para, iki tane para şeklinde olduğunu anlamak. kardeşimin bayramlarda bi tane beş milyonunu alıp iki tane bir milyon verirdim onun yerine. bak eskiden bir paran vardı artık iki paran var derdim. sevinirdi yazık.

ilkokula giderken bi kırtasiyeye girmiştik kuzenimle. hani böyle komik kartlar olur ya odaya falan asılır onlara bakıyorduk. kartta tersten, bu yazıyı okuyabilenin hediyesi kartın arkasındadır gibi bişey yazıyordu. arka tarafta da hediyeniz üçün biri yazıyordu. ilk defa duyduğumuz için gidip kırtasiyenin sahibine üçün biri ne demek diye sormuştuk. adam güldü boşverin falan dedi*. sonra annemden öğrenmiştim ne demek olduğunu. çok utanmıştım. üzerinden belki 10 yıl geçti ama hala gitmem o kırtasiyeye, hala utanırım.

playboyların temel kuralları

bir ortama girdiğinde araba anahtarı, güneş gözlüğü, sigara, cüzdan ve çakmağı masanın üzerine bırakmaktır.

bir kızla tanışmak için kurulan ilk cümle

http://galeri.uludagsozlu...n-kurulan-ilk-c%C3%BCmle/

uzun zamandır sözlükte bu kadar eğlenmemiştim cin muhabbetleri falan meğer ne çok korkan varmış, her başlığı açıp tek tek okuyorum yazılanları. hele şu arada çıkan kız iyi düşünülmüş, kendimi gülmekten alamıyorum.

yazarların baştan sona izlediği diziler

how i met your mother.
hatta her bölümünü en az üç kere seyretmişimdir.

gülse birsel

başarılı bir kadın olması sebebiyle hayranlık ve gurur duyduğum, bir gün tanışmayı gerçekten istediğim, boğaziçi üniversitesi mezunu, sunucu, yazar, oyuncu, senarist kişisidir.

hmm diye mesaj atan insan

atılan duruma göre bir çok anlama gelebilir.
söylediğiniz şeyden etkilenmiş olabilir,
ne diyeceğini bilememiş olabilir,
söylediğinizi inandırıcı bulmamış olabilir,
naz yapıyor olabilir(karşı cinsse),
yeter artık mesaj atma anlamına gelebilir,
utanmış olabilir,
söylediğini düşünücem anlamına gelebilir,
umrumda değilsin demek istemiş olabilir...
sonu gelmez bunun. ben de çok kullanırım bunu. karşımdaki duruma göre bi anlam yükler ona.

şirine ile çıkmak

http://galeri.uludagsozlu...ine-ile-%C3%A7%C4%B1kmak/

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

before sunset.
bi de before sunrise var önce onu izlemek lazım tabi.

keşke yeniden çekilse denilen diziler

yedi numara.

bugün dalgasına kuzenimle fal baktırmaya gittik.
mavi gözlü, beyaz tenli, simsiyah saçları olan uzun boylu bi kadındı.
beni ayrı bi yere aldı kuzenim bizi bekledi.
adımı ve annemin adını sordu.
sonra kahve fincanını açmadan, gözlerini kapatıp parmağını fincanın üzerine koyarak anlatmaya başladı resmen.
yaşadıklarımı, iç dünyamı, hastalığımı falan.
çok korktum. bitince de koşarak uzaklaştım ordan.

sevgilisi osurdu diye terk eden erkek

sonra da bunu yapan insandır;
http://galeri.uludagsozlu...rdu-diye-terk-eden-erkek/