bugün

entry'ler (20)

yaran türk filmi diyalogları

Cüneyt Arkın: senin kancık kelleni ödlek bedeninden ayırmaya geldim.

ali sürmeli

Deliyürek dizisindeki "Hakkı bana askılı pantolon getir." repliğiyle gönlüme taht kurmuş oyuncu. Ayrıca balgamlı sesi oynadığı her role daha bir renk katmaktadır.

lanet olası federaller

Orjinali "Goddamn federals" şeklindedir. illegal işlere bulaşmış zencilerin ağzına sakız olmuştur.

unutulmaz film replikleri

Kemal Sunal: iki gönül bir olunca damlaya damlaya göl olur.

dönerin içine tüküren dönerci

Köftenin içine tüküren köfteci versiyonu da mevcutur. böylelerini toplumdan dışlamak farzdır,elzemdir. Ah be biraderim neden temiz temiz çalışmazsınki.

the blair witch project

hiç tanımadığım bir insan evladının önerisiyle aldığım film. Össye çalışmayıp saatlerce bir umut cadı çıkacak diye bekledik, ama olmadı, hayal kırıklığı. Ayrıca reklamın ne kadar etkili olduğunun da bir kanıtıdır, babaannemin reklamını yapsam ancak bu kadar giderdi dedirtir adama.

annelerin yaratıcı lafları

-Allah'ın eşek dişlisi,kişnek beygir,buldun makarayı geç t*şşağını.
( Kahkahanın dozunu kaçıran ablama annem tarafından söylenmiş yaratıcı sözcük topluluğudur. )

siz kutu kutu oynarken biz kutukutu bira içiyorduk

"Siz caminin duvarına işerken biz imam s*kiyorduk" şeklinde bir versiyonu da mevcuttur.

sınav kağıdına el koyulurken ağızdan çıkan ilk laf

-Ver oğlum kağıdını.
-Ama hocam şerefsizim bakmadım.
-utanmadan yalan söylüyor.
-Hocam kağıdımı aldınız bari günahımı almayın ama.

ne anliyosun su muzikten

"Rahat bırak anlamaya çalışıyorum" diye cevap verildiği de görülmüştür.

yaran cingene diyaloglari

karşıdan gelen bir çingene kafilesi yanımdaki arkadaşlarıma bağırır:
-Çok gözelsiniz beya nazar gapacaasınız (kapacaksınız demek istiyor).

güzel görünmek için renkli lens takan kız

Bakmaya korktuğum kızdır, hatta bazen o kadar korkuturki aynı ortamda bile gelmemeye çalışırım. En kısa zamanda lenslerini çıkarmalarını dilerim Allah'tan.

otobüste yaşanan dumur olaylar

500T otobüslerinde bilet kesen amcanın vediği ıslak mendile numarasını yazması.

the crimson idol

Her şarkısı kalpte derin yaralar açan,hisleri alıp başka bir boyuta taşıyan sevdiceğim WASP'ın konsept albümü. Albümün hikayesi de ayrı etkiler insanı.

unutulmaz film replikleri

iğrenmekten geberiyorum.. Kusuyorum..Ama artık kusmiycim, tüküriciim hepsinin suratına..Bütün çocukların adına tüküriciim..!

ugg

Zamanında Kartal Tibet'in ayağında kötü adamları tekmelerken görürdük, şimdi 13-25 yaş her türlü kızımızın ayağında. "Çok sıcak tutuyor bu yüzden giyiyorum" diyen kızlarımıza bir sorum olacak. O zaman neden üstüne mini etek giyersin be bacım?

serhos

Anneannemin hakaret amaçlı kullandığı sözcük,bazen abartıp zerhoş dediği bile duyulmuştur.

arkadaşın saçına sakız atmak

Yıllar önce başıma gelen lanet edilesi durum.Sakızın yapıştığı tutamı hala saklarım,bakıp bakıp atan arkadaşa küfreder,beddua ederim.

balıkesir

Şehir merkezi yerinde sayarken ilçelerinin gerek turizm gerek kültürel faaliyetler gerek sanayi yönünden tam gaz gelişmekte olduğu güzel memleketim.Esnafın sevmediği eski belediye başkanı Sabri Uğur 4 yılda bu köyümsü memleketimi yaşanılabilecek bir şehre çevirmiştir.Adının da Pers devlet adamı Balı-Kisra'dan geldiği rivayet edilir.

kocaeli üniversitesi hukuk fakültesi

4 aydır gözlemleyip içinde veya dışında herhangi bir yaşam belirtisi göremediğim güzel üniversitemin fakültelerinden bir tanesi.