bugün

bir avustralya markası. cameron diaz, kate moss ve bizim ikoncan da bu markayı çok sever, ayılır bayılırmış.
şu sıralar bağdat caddesi ve nişantaşında takılan tüm tiki kızcağızların ayaklarında görülebilir.
ultra çirkin ve gereğinden fazla pahalı olmasına rağmen, bir şekilde moda olmayı başarmış gereksiz bot.
uggly.
insan ayağını, ayı ayağı gibi gösteren ama bütün bu çirkinliğinin yanında aşırı rahat bi bot, ayakları sıcacık yapması da cabası. bi de bu işin ücret kısmı var tabi.. 450-500 ytl arası değişiyor genelde. kesinlikle o kadar paraya değmez ama eğer internet üzerinden alınıcak olursa 200-250 ytl ye bulunabilir.
anti üyeleri için http://www.facebook.com/h.../group.php?gid=2216637749
cardy modeli güzeldir şimdi allah için.
(bkz: ogg)
modası geçmiş bulunan,giyilen insanlarda bedensel bozukluk var hissi yaratan,her gördüğümde alaskada yaşamıyoruz düşüncesi yaratan,sırf moda diye o berbat ayı ayağı görüntüsünü hatırlatan iğrenç ve pahalı gereksiz botlardır.
gitti gidiyor'da pek ucuzdur bunlar. ama beles verseler uste moda ikonu olacaksin deseler ben istemem. hobbit gibi gorunmek ne zaman moda oldu ki hem?
londrada 9.99 a almayani dovuyorlar. cok amelece bi tanimlama oldu lakin, 13 ila 15 yas arasinda butun kizlarin ayagindadir bu. bi sike benzemez, ev terligiyle disarda dolasiyorlar hissi uyandirmakta bende.

neden giydiklerini anlamis degilim bu ayakkabiyi. lakin tr deki satis ffiyatlarini gorunce aglamak istiyorum buradan. yolu ingiltereye dusen zengin hatunlar 10 pounda alirlar buradan tr deki gariban tiki ozentileri de babalarinin kredi kartindan yuzlerce lira bayilip 18 ay oderler.
ayak ısıtırmış bu. kışın giyilmesi gerekiyor yani. kışın giyilen bir şeyin kesinlikle ıslanmaması gerekmesi de ilginçmiş. ıslakları gerçekten daha da sevimsiz görünüyor. ayırt edilmesi güç taklitleri de artık her yerde. bu sene alınır, seneye atılır cinsten bir moda. gereksiz.
hayatımda gördüğüm en gerizekalı, geçen sene moda diye millete kakalanmış ama türkiye'deki tiki kızların modayı 1 sene sonradan takip etmesinden dolayı şu sıralar görgüsüz gibi ayaklarından çıkarmadıkları, vücutlarının üst kısmını görmesem hayvan yürüyor sanacağım, ayı ayağı gibi görünen bot.

yani iddia ediyorum ki bundan 30-40 yıl sonra millet "bu nasıl moda olmuş lan ne salaklarmış be. bu giyilir mi?" diye bir taraflarıyla gülecek. kızılay dağıtıyor gibi de herkesin ayağında. * şöyle bir şey:

http://img.dailymail.co.u...04/uggsDM2811_468x512.jpg
--spoiler--
sunnetli s.ke benzer
--spoiler--

facebook tandır.
tiki tayfalarının taptıgı botlardır. ama igrenctirler, ne şıklığı ne karizması vardır. adam gibi bir şey begenmez ki şu tikiler anam.
ömrümde görmüs oldugum dünyanin en sicak ve rahat botlari. benim gibi kis sartlarini -10 derecenin altinda gecirenler icin birebir.
anneannemin ördüğü patiklere benzeyen bir avustralya bot markası. hoş anneannem 10 liradan veriyor tanesini. bunlar 600-800 lira ediyormuş.
facebook'ta "uggLy" adında bir grubun açılmasına ilham olmuş bot markası. sevmem, beğenmem, gördüğüm an uzaklara giderim koşarak.
Bizim apartman yıkayanların giydiği sarı lastik çizmelerin dışı farklı modeli. Bide bilmem kaç liradan satıyolar. Ha kanımca çok kötü değildirler.
şu dönemler tikilerimizin ayağından çıkarmadığı botların markasıdır. dış görünüşü felaket derecede tiksinç olmasına rağmen sonraları anladım bu çirkin mi çirkin, iğrenç mi iğrenç görünüşlü şeylerin niye bu kadar rağbet gördüğünü... 400 liradan başlıyormuş ya fiyatı ondan işte, yoksa bizim millette zevk, estetik falan hak getire. "pahalıysa iyidir" mantığıyla, bu bozayı ayağına benzeyen şeylere 500 lira veren insanları kınıyorum. inanın bana bu kafadaki insanlara 600 liradan real poşeti ver, gene geçirir ayağına. "zevkler renkler tartışılmaz" diyene de "senin zevkinin meydan yerine sokayım ben" derim. bu millet bu kadar mı zevksiz, kompleksli arkadaş, hiç mi göz-izan olmaz insanlarda...
enine hafifçe geniş bayanlarda* ayrı bir iğrenç duran botlar. lakin her ne kadar kaba görünselerde yün ve kuzu derisinden yapıldığı için kışın sıcak tutma, yazın terletmeme gibi özellikleride vardır, orası ayrı.
fiyatı sanılanın aksine öyle uçuk fiyatlarda olmayan bot.eskiden bunun fiyatları 400-600 arasıydı evet.ama şu an bağdat caddesindeki herhangi bir mağazadan orjinali 180 liraya çok rahat bulunabilir.
çizgi film karekteri hatlarına sahip olmak isteyen kızların başucu eseri.

"I hate Ugg boots and girls that think they look good"**
ya hani ugg giydiğimden falan değil de aklıma şu soru geliyor: "size ne?"

evet evet. yahu millet çatır çatır giyiyor, bizim salaklar da sanal alemde "ayy ugg mı iğrenç." diye ağlaşıyor. yani harbiden herhangi bi karının ayağına giydiği bot benim nereme giriyor ki? bana ne? istediğini giyebilir bence insanlar. klasik ayakkabı kuralı olan bi iş yerinde çalışmıyorsan istediğin haltı giyebilmelisin. ben bu ugg nefretini gerçekten çözemiyorum. "ugg iğrenç bence." diyip babasına aylarca yalvardıktan sonra kredi kartına 983974 taksitle alıp giyeni de gördüm. hoş değil.
isteyen istedigini giyer diyoruz her zaman, evet bize ne, ama çirkinligini bırakın da tartışalım. bu haliyle estetik bilimine tez konusu olacak kadar infial yaratmıştır. söyle ki estetik, algıda mıdır yoksa cepte midir? ha bana sorarsanız hiçbir insan evladı bunu sevmez, sevemez... en basitinden gözlemledigim kadarıyla bunu giyen kızlar yere düzgün basamıyor, içe dogru kayma var. haliyle böyle de, ben diyeyim ördek siz diyeyin kaz gibi bir hal alıyorlar. hakikatten çirkin.
bu arada en büyük korkularımdan birini yaşatabilir bu bot bana. o da bir tane sivrizekalının:
"ya bunlar avustralya'da sorfculer için yapılmış, yaz kış giyiliyor. banane banane ben de giyecegim." deyip temmuz basında bunu ayagına gecirmesidir. off kabus gibi lan. kışın 3 bilemedin 4 ay yetiyor etrafta görmek. yapma bunu, yapma bunu.