bugün

entry'ler (54)

angelina jolie nin dudaklari

nabza göre şerbet vermeyen, cesur, zeki yazar. zevkle takip ediyorum kendisini. dobra dobra çekinmeden her şeyi yazar.*

ufuk uras ın ölüm tehdidi alması

yanar döner, para nerden akarsa oraya döner bir insandir kendisi. şimdide önemli adammış gibi tehdit ediliyorum lafları yok mu çok güldürüyor beni.

islamcı yazarların sözlüğün kalitesini düşürmesi

yazıda islamcı diye tabir edilenler, dini istismar edip kötü yönde kullananlar veya kendi emelleri uğruna yanlış aktaranlardır, yoksa olayın islam'a karşıtlık veya ateistlikle alakası yoktur. eleştiri körü körüne bağnazları savunan, çağdışı ve geri kalmış zihniyete karşıdır.

bu kadar yazarın bunu anlayamayıp bilip bilmedik yorum yapması çok üzücüdür. şimdi neden başımızdakilerin türbanı siyasi simge olarak kullanıp sizi emellerine nasıl alet ettiğini, nasılda gözlerinizi boyayıp iran türü bir şeriat sistemine sürüklendiğimizi görmenizi engellediklerini anlıyorum. yaptıkları tek şey dinin dogmatikliğinden yararlanarak düşüncelerini sizlere körü körüne empoze etmek.

güdülecek milyonlarca koyundan biride siz olmayın.

gece yatmayı marifet sanmak

- abi sabah 5'te yattım yaoeuoue. olmaz böyle şey düzenim iyice bozuldu valla.

+ yapma abi öyle. bozma düzenini.

- düzeni mi kaldı yav. gecenin üçünde makarna suyu koymaya kadar geldi düzen bozukluğu. o değil de bak saat kaç: akşam on olmuş. ben daha dünkü yemekle duruyorum. (ben böyle marjinal takılıyorum işte. gece oturup dünyayı değiştirecek fikirler üretiyorum, düşünüyor, düşünüyor, düşünüyorum. olmadı entellektüel faaliyetler kapsamında kitap okuyor, film izliyorum. o kadar aktif ve doluyum ki 24 saati de kendime yettiremiyorum. yemek yemeyi de arada unutuyorum. nerde sik kafalılık var bende hepsi)

aşk ı memnu

neden birilerinin çalışıp da bihter'e bakması gerektiğini anlayamadığım dizidir. bu kız üniversite mezunudur, hiç mi aklına gelmez gideyim, çalışayım da evliliğimi bitireceksem ayakta durabileyim diye.

ıraklı kürtler türkiye ye katılmak istiyor

biz onları istiyormuyuz diye cevaplanması gereken başlık.

(bkz: yok öyle yağma)

koruculuk sisteminin kaldırılması

silahı bırakan pkk değil korucular, üklenin halini siz düşünün.

hoşlanılan kızın altıncı nesil olması

sözlükte eskiyiz bir farkımız olsun diye açılıp, amaç son nesle bok atmaktır.

(bkz: bunlar reklam kokan hareketler mike)

arap olarak doğmadığı için üzülen türk

tarihinin farkında olmayıp, şeriat ve geri kalmışlık düşkünü olan, türklerinde ''niye arap doğmadı bu'' diye düşünüp üzüldüğü acınası kişidir.

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

soğuma nedenim:

(bkz: hoşlanılan kız)

dincilerin koni kafalı olması

başlığın amacı, toplumun ilgili kesimine karşı cahilliklerinden veya toplumda bilinçli olarak din sömürüsü yapmalarından dolayı tepki olarak açılmış olduğu görüşündeyim. şeriat sistemine doğru sürüklendiğimizi bilen ve bu sistemdeki diğer ülkelerde ki gerici ve geri kalmış uygulamaları gören birinin konuya mizahi ve masumane yaklaşımıdır.

ayrıca gidip bilimsel açılklama yapmaya çalışmış, yok canım türünden cumleler kuran yazarlarımızı görüp, verilmek istenen tepkinin yanlış anlaşılmış olduğu görülmektedir. yoksa bizde biliyoruz kafa şeklinin, görüşle alakalı olmadığını akıllı bıdıklarım benim.

edit: sen buna hakaret diyorsan hakaret görmemişsin, sövmemek için dalga geçiyoruz zaten, millet nelerle dalga geçiyor bu gerici, türkiyeyi gerileten zihniyetle mi dalga geçmek ayıp?

kürt açılımı yüzünden çıkan ırkçılık akımı

bazı sözlük yazarlarının kürt açılımının amacının, türkiyeyi bölüp kuzey ırak'ta rahatça devlet kurup petrolleri rahat rahat çekmek için bir abd tezgahı olduğunu bilmediğinin anlaşıldığı başlıktır. ayrıca milliyetçilik ve vatanın sevmekle ırkçılığın karıştırıldığıda anlaşılmaktadır. türküm demekten korkan, türkiyeli gibi saçma sapan kelimeler söyleyen ota boka ırkçı diyen bir neslin yetiştiği gerçektir.

orospuya acıyan insan tipi

aslında o sana acıyor farkinda değilsin dedirten tip.

yalancının ampulü de yatsıya kadar yanar

vala mumuda, ampulüde kaç senedir yanmakta ve bu gidişle dağa da yanacağa benzemekte olduğundan pekte inandırıcı gelmeyen söylem.

(bkz: millet saf olmasın)

tsk nın azim ve kararlılığını artıran şeyler

ülkenin ona buna peşkeş çekilmesi, kürt açılımı adı altındaki bir yalanla ülkeyi bölmeye çalışarak abd'nin ekmeğine yağ süren zihniyet, pkk, gençliğin giderek bilinçsizleşmesi, laiklik ilkesinin tehlikede olması(Recep Tayyip Erdoğan 6 Aralık 1997 tarihinde Siirt'te yaptığı konuşmasında Hem laik, hem Müslüman olunmaz. Ya Müslüman olacaksın, ya laik." demiştir.), devletin çoğu kurumunda kadrolaşma, iran'a benzer bir şeriat yöntemi ile yönetmek ve yönetilmek isteyen zihniyet, dtp gibi pkk yandaşı bir partinin meclise girmesi ve en kötüsü oy kullanarak bu partiyi oraya sokanların t.c cumhuriyeti vatandaşı olması gibi gerçeklerin farkında olan tsk'nın, her vatanını seven türk evladınında yapması gerektiği gibi doğal olarak verdiği tepkidir. artarak devam etmesi gerekmektedir, türkiyede kirlenmeden kalan iki üç kurumdan biridir.

bakire kızı yüceltip bakire olmayanı küçümsemek

(bkz: bekaret olayinin içine etmek)
(bkz: başlık sıçmak)

sol görüşlü milliyetçi olmaz diyen zihniyet

milliyetçiliği faşizm, yabancı düşmanlığı, solculuğu kuru bir enternasyonalizm olarak algılayan ve ne tarihi, ne sosyolojiyi nede kendi ülkesinde olup bitenleri anlamayan zihniyettir.

kürtsüz bir türkiye

kürtler olmasaydı:

''beş,on çocuk doğurup sokağa salan, sonucunda onların pkk sempatizanı haline gelmesini sağlayan insanlar olmazdı.
kaçak elektrik kullanımı çok büyük ölçüde azalırdı.
kaçakçılık, aşiret sistemi büyük ölçüde azalırdı.
açılım adı altında, abd'nin tezgağladığı vatan'ı bölme faaliyetleri olmazdı.''

yani güzel olurdu dediğim durumdur, birde bu gerçekleri söyleyince faşist damgası yapıştıranlar da olmasa daha da bir güzel olurdu.

not: kurtuluş savaşına katılmayıp, pkk'nın maşası haline gelmeseler daha makbule geçerdi.

ırkçılık yapmak

gerçekleri konuşunca yüzünüze vurulan sözcüklerdir. milliyetçi olmakla ırkçı olmak arasında ki farkları çoğu yazarın anlamayıp yorum yaptığı başlık.

kürt olmak

bilinçsizce çoğalan, on onbeş çocuk yapan, çocukları sokağa salıp pkk sempatizanı haline getiren, kaçak elektrik, aşiret sistemi, kaçakçılık dahil her haltı yiyen, ekmeğini yediği ülkeye ihanet edip toprak talep etme küstahlığında bulunmuş şimdide 2. sınıf muamele görüyoruz diye zırlayan ırktır. tarihleri boyunca bir başarı elde edemeyip, dağlardan yeni yeni inmeye başlamışlardır, abd'nin maşası olma yolunda da emin adımlarla ilerlemektedirler. gerçekleri bu şekilde söyleyen insanların yüzlerinede faşist damgası yapıştırmakta ustadırlar.

http://www.bilgicik.com/y.../turkiyede-kurt-istilasi/