bugün

entry'ler (477)

hızlı konuşan insan

beyinden dile giden veri yolu bant genişliğinin yüksek olması durumu.

kaybetmenin güzel yanı

nasıl çok istediğiniz şeye sahip olduğunuzda hevesiniz kaçarsa bu da rahatlatır insanı. kaybetmekten korkardık artık korkmuyoruz.

seni aldattım diyen sevgiliye söylenecek ilk söz

"en büyük hatamdan kurtardın beni eyvallah." denir... (ya haberimiz olmadan geyik gibi dolansaydık ortalıkta)

gemilerin karadan yürütüldüğüne inanmak

Ecdadın yaptıklarını bu nesil hayal bile edemiyor.

hz muhammed in ay ı ikiye bölmesi

Kuranda pek çok mesele insan hayatını muazzam derecede kolaylaştırıcı ispatlarıyla dururken insanlar rivayetten ibaret konularda sineklerin lambanın etrafında döndükleri gibi maksatsızca döner dururlar.

dünyanın en zor mesleği

Telefonumun netiyle değil wi-fi ile bağlanmak istiyorum diye çemkiren memurlar geldi aklıma, üç adım attın mı madene çekmez telefon, ayın arkasına geçmiş gibi kesilir dünyayla bağlantın.
(bkz: madencilik)

kürtlerin türklerden daha iyi yaptığı şey

Sıla-i rahime önem vermeleri.

melih ecertaş

ak parti gençlik kolları genel başkanıdır.
Ak parti istanbul il gençlik kolları başkanlığı yapmıştır. Abdurrahim boynukalın'dan görevi devralmıştır. Mütevazi, sessiz bir kişiliğe sahiptir.

para için vücudunu satan kadın

şehvet için vücüdunu ortaya koyandan daha şereflidir.

1000 müslüman ölse sözlükte nasıl yankı bulur

dış medya ne kadar ilgi gösterirse sözlükte de o kadar ilgi görürdü. ne de olsa olaylara yaklaşım popülist kapitalizm sınırları içinde oluyor.

dünyanın merkezi

kişiden kişiye değişen merkezdir. kiminin merkezi mekkedir, kiminin vatikan yada newyork ama referans noktanız sağlam olmalı çünkü hayatınız ona göre şekillenecektir.

kaşını kesmiş efsane nesil

teomandan yayılan virüstür.

herkesi memur yapıp işsizliği bitirmek

(bkz: sen ağa ben ağa inekleri kim sağa)

her şeyden vazgeçilen an

en çok değer verilen kişinin ölmesiyle gerçekleşir.

türklere has özellikler

nüfus yoğunluğu düşük bölgelere giden yabancılara dikkatle bakılmasıdır.

mor saçlı kızlar

özgüven eksikliği yaşayan kızlardır.

20bin dolarlık dinozoru 10 milyon tl ye almak

yok mu artıran diye cehapelilerin birbirlerini yalanladığı dinozordur.
(bkz: siz put fiyatlarını iyi bilirsiniz)

akp nin 8 milyon liralık dinozor putu

4 milyona put yaptıran cehapelilerin unutup doğru olmayan fiyatla yaftalayıp seçim kampanyası yürüttükleri heykeldir, zira dinazorun on katı büyüklüğünde heykeli dört milyona yaptırtmışlardı.

yazarların hayatın anlamını çözebildiği yaş

varsayılan yaştır. (zannedilir)

mazotun yat lara 1 buçuk tl çiftçiye 4 tl olması

sebebi; yıllardır kabotaj hattında çalışan ve gerekli müsaadelere haiz gemi, motor, yat ve balıkçı tekneleri ÖTV’den muaf olarak yakıt almaktadır. bu tür deniz araçları ayrıca kırsal motorinden daha düşük kalitede yakıt kullanmaktadır ve talebi kara araçlarına göre çok daha düşüktür.