bugün

entry'ler (319)

ychp akp ürünüdür

akp'nin; en ufak insani, vicdani tepki gösteren karşıt görüşlü insanlara kahpece saldırarak etkisizleştirmesi sonucu chp'de de karakterli, duruşu ve çizgisi olan kimse kalmamıştır.
bunun sonucunda da ychp sesini çıkaramayan, dayak yememek için bütün mahalleyi toplayıp evcilik oynayarak çocuksu, şirin, ciddiye alınmayacak kadar zararsız görünen bir oluşum olmuştur.

sesin oynayan hava olduğu gerçeği

havanın hareketi içinden geçen enerjinin sonucudur, ses bir enerji türüdür.

bu tür gerizekalıları sözlüklere kim yazar yapıyor amk ya?

ilk buluşmada masaya mançıka koyan kız

nunchaku (nunçaku)
mınçıka

iki söylenişi var onun...

giden mesajları görememek

problemdir.

iki manitayı idare edecek olsam bu yüzden yakalanabilirim, çok riskli, acil düzeltilmeli...

ne mutlu müslümanım diyene

daha hala türk kürt arap kavgasına tutuşan çomar milletimizin asla buluşamayacağı söylem.

"sen önce götüne don al" derler ya hani, bu da o misal.

sözlük kızlarından sözlük erkeklerine sorular

ikisinden de biraz üstüne de leblebi abla...

sözlük yazarlarının itirafları

bana en ufak yanlış yapanın başına kötü anlamda ne gelirse gelsin seviniyorum. (akrabam değilse)

mesela hiçbir karşılık beklemeden gösterdiğim onca ilgiye , saygıya ve sevgiye rağmen sırf istediği şeyler bende yok diye düşündüğünden ya da olsa da öylece bedavaya vermeyeceğimi bildiğinden dolayı bana değersiz bir bez parçasıymışım gibi davranan, anlamayan dinlemeyen o kadın sevgilisi ya da eşi tarafından katledilse "iyi olmuş" diye düşünürüm içimden.
ama asla kamuoyunun duyacağı şekilde bu özelliğimi ortaya koymam, o kadar da iki yüzlüyümdür.
(iki yüzlülüğümün de sorumlusu da kendim olduğum için veya doğru söylediğim için canımı yakanlardır)

playboy nasıl olunur

hiçbirine gerek yok, önüne geleni s.. geç.

leş s...n çok s...r felsefesiyle yoluna çıkan hiçbir dişi kuşu affetme, sonunda bir cacık olmasan da adın playboya, bulunduğun şehrin hızlı elemanına çıkar.

kadınlar ne ister

milyonlarca kez cevaplanmaya çalışılmış soru.

ben ilişki konusunda istediklerini tartışmak istiyorum biraz.
uzun boy, zenginlik ve güç en çok duyduğum şeyler.
1.80 altı erkek değildir, parasız erkeği annesi bile sevmez...
hepiniz duymuşsunuzdur bu söylemleri.
ben bu söylemleri tekrarlayan, bana tek verebilecekleri cinsellik olan bu tiplerin özelliklerine baktığımda da görüyorum ki şunların en az 10 tanesine sahipler;
* kısa boylu (1.65 altı)
* kilolu
* çirkin
* rüküş
* saygısız
* görgüsüz
* bilgisiz
* hadsiz
* terbiyesiz
* beyinsiz
* ahlaksız
* merhametsiz
* çifte standartlı
* yalan bağımlısı
* fakir
* şımarık
* orta malı
* kişiliksiz
* özenti
* korkak
* tamahkar
* cahil
* arsız
* utanmaz
* rezil

yani bir insanda istemeyeceğiniz çoğu özelliğe sahipler.
ama beklentilerine baktığımızda kendi çizdikleri profilin yanında arşta kalan bir şey görüyoruz.
hadi denkliğin olmamasını bir kenara bıraktım, kadının olası dezavantajlarını görmezden gelmeyi bir kural kabul ettiğimizde bile siz o isteklerinizi hak edecek hiçbir şeye sahip değilsiniz.

ayrıca hayırdır ya? siz nasıl bir insanın kendi isteğiyle değiştiremeyeceği şeyleri şart koşabiliyorsunuz? siz nesiniz amına koyduğumun çocukları? erkeklerin psikolojisini sikip çaresiz bırakın sonra yok efendim kandırıldım, yok kadına şiddet bilmem ne diye ağlayın...
bu ateşi sen körüklüyorsun, orospu çocukluğundan vazgeç.
ne ara dünya böyle bir hale geldi? çok eski değil, bundan 20 yıl önce akşam 9'dan sonra tek başınıza dışarı çıkamıyordunuz lan siz?
onu geçtim 100 yıl önce hiçbir özgürlüğünüz yoktu bu toplumda, sizi it gibi yaşatıyorlardı, düşündüklerini konuşmayı geçtim düşünmeye bile hak verilmiyordu lan size... "belki de bir sebebi, haklı tarafı vardı kadınları o hale getiren toplumun" diye düşünmeden olmuyor şu durumda.
(not: size o hakların çoğunu köklü br şekilde kazandırıp hayatınızı temin eden de 1.74 boylarında bir erkek bu arada, onu da hatırlatayım.)

akp ve chp trolleri

paketlenip çöpe atılması gereken kitle.

ortak rakipler çıkınca nasıl aynı söylemleri sahiplendiklerini görmemek mümkün değil.
ulan siz çakalsınız da biz mi gerizekalıyız? siz yine kendi aranızda pastanızı paylaşın, biz kendi pastamızı kendimiz pişirir yeriz.

şimdi bunları en çok delirten de muharrem ince oldu haliyle, onu da tek başına bırakmayacağız emin olun.
gençlerin önünü açmak isteyen kimseyi sizin gibilere yedirmeyiz, yedirmeyeceğiz de... bunu gördünüz, görmeye de devam edeceksiniz sert bir şekilde.
aynı sertliği muharrem ince de görecek, olası görülmüyor ama diyelim ki seçildi ve yanlış mı yaptı? ilk küfrünü bizden yiyecek yine, ama siz o zaman da onun etrafına yamanacaksınız.

atatürk'ün bursa nutkunu hatırlatırım, gerekirse taşla sopayla elde ne varsa onunla ideallerimizi yaşatmaya devam ederiz, 100 yıldır hiç değişmedi bu.

otuza merdiven dayamak

bir deyim.

içinde derin manalar barındırır.
mesela bunun anlamını tam manasıyla bilmeyenler birine ağır bir laf etiiklerinde "çocuk işte" derler, ama ben birine ağır bir laf edersem ortalık karışır.

Bir çocuğun kavgaları daha basittir, 3-A'dan Berkecan Sena'nın eteğini kaldırmıştır mesela, "Salak Berkecan seni öğretmene söyleyeceğim" düzleminde ilerler o husumet.
Yaş ilerledikçe her şey herkesin algı kümesine girebildiği için "Sen ne biçim esnafsın? Sen ne aptal adamsın!" gibi söylemler ağır yaralar açmaya başlar, atılan yumruğun dönüşü olmaz.

Yaşamış, tatmış ve tecrübe etmiş insanın dünyası derinleşmeye başlar, bu başlangıç dibi görülemeyecek derinliğe varsa da durmaz.

sözlük yazarlarının bileklikleri

siyah toka yazan arkadaşa sesleniyorum; "çıkar göster!"

yakışmıyor diyen yazar dostlarımdan trendyol linki beklemekteyim, teşekkürler.

muharrem ince den medet ummak

idealler inşaa edebilecek kadar gerçeklerin içinde olan insanlardır, umutsuzluk ve çaresizlikten beyni sulanmamış gençliktir.

görsel
görsel

neyse alın hadi başka da açı yok size yeter bu kadar.

görsel
görsel
görsel
görsel
yakışıp yakışmadığı merak edilen bilekliklerdir.

(edit: farklı açıdan görmek isteyen yazar arkadaşlarım iki alttaki entry'e bakabilirler, tşk) :)

eksiye basınca 0 belirmesi

helal et üstünde denedim şeysi...

yeni tasarım

bence çok güzel, çok havalı olmuş.
ben beğendim, aynen devam...

seks objesi olmak

eğer ki hayata bu şekilde bakabiliyorsan sen yakında götünü de siktirirsin moruk...

narsist vs pasif agresif

narsiste hayatı dar edecek karşılaşma.

psikoloji otoritelerince kişilik bozukluğu olarak nitelendirilen pasif agresif davranışın narsist kişilerden kaynaklı olduğunu düşünmekteyim.
çevrenizde her şeyi kendisinin hak ettiğini düşünen, başka insanlara alan bırakmayan, kendisiyle ilgili veya ilgisiz olduğunu gözetmeden hoşuna gitmeyen her şeye müdahale eden, bunun için başkasına zarar vermekten geri durmayan narsist biri olduğunu ve başa çıkamadığınızı düşünün, uzun yıllarca bu kişiye maruz kaldıktan sonra bir yerden sonra içgüdüsel olarak pasif agresif davranmaya başlarsınız.
yani doğrudan narsist kişiye bulaşmazsınız ama sürekli yanıltırsınız ve hataya zorlarsınız, bu da narsisti öfkeden deliye döndürüp hayatını karartmaya yeter zaten.

not: düşündüm de ikisi bir bünyede olursa toplum için çok olumsuz bir sonuca sebep olur muhtemelen. *