bugün

türk hafif müzik sanatçısı
o nedemekse .. ama o zaman öyle deniyordu.
"ben imkansız aşklar için yaratılmışım" gibi harika bir şarkının yorumcusudur. erol evgin denince aklıma sadece bu şarkı gelir.
sürekli gülümseyen ve yaklasık 30 yıldır aynı sac modelini hiç değiştirmeyen kaliteli bir isim.
işte öyle birşey adlı şarkısının yıllar sonra bile eskimeyeceğini düşündüğüm ayriyetten aynı adı taşıyan şarkının beşiktaş tribunlerine tezahürat olarak görmemizi sağladığı için teşekkür etmem gereken şahıs
saç modelini değiştirmemesinin nedeni, peruk olan sanatçı.

edit: bir üstte "saç modelini değiştirmemesinin nedenini anlamadığım sanatçı" gibin bir entry vardı.
Bir dönemin bütün kızlarının aşık olduğu dönemin romantik prensi
Çocukluğumda aşık olduğum adamdır.
Hatte kel olduğunu öğrendiğimde oturup ağlamıştım.
"bir taanem söyle canim ne istersen iste benden" die sarkisi olan, renkli gözlü, insan canlisi, sacinin peruk mu yoksa gercek mi die ikilemde kaldiim,orta yasi biraz gecmis sahsiyet.
türk müziğinin gizli starı. ajda pekkan kişisi süper star falan değildir, bu herkesin malumu; beyefendi kişiliğinden kayınpederini bir trafik magandasına kurban verdiklerinde dahi vazgeçmeyen erol evgin'in türk hafif müziğinin gerçek yıldızı olduğu da...
dertlendiğimde "Bir de bana sor" adlı şarkısını dinlediğim türkiye'nin unutulmaz yıldızı.

"Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor
nerde nasıl yaşarım gel de bana sor
evlerin ışıkları bir bir yanarken
bendeki karanlığı gel de bana sor"
yüz kişiye sorduk haydee şeklinde bir yarışma sunmuş şarkıcı. yarışmayı kaybeden aileye çerçeveli bir fotograf vermiş insan. *
an itibariyle "şeffaf oda" adlı programda kendisinden beklemediğim dehşet bir performans sergileyen sanatçı. türk pop müziğini geçmişten günümüze dek geniş bir yelpazede sunmaktadır kendisi. cem karaca, barış manço, tanju okan... elvis taklidi bile yaptı ve gayet iyiydi. *
35 yıldan uzun süredir müzik dünyasının içersinde olan popüler müziğimizin en başarılı erkek vokallerinden.

albümleri;

1. işte öyle bir şey (1977)
2. erol evgin 79 (1979)
3. erol evgin ve renkli dünyası (1981)
4. erol evgin 84 (1984)
5. yeni bir gün doğarken (1985)
6. lades (1986)
7. erol evgin 88 (1988)
8. erol evgin ile yeniden (1991)
9. sen unutulacak kadın mısın (1997)
10. ibadetim (2003)
11. işte öyle bir şey melih kibar - çiğdem talu şarkıları: 1976-1980 (orjinal kayıtlar) (2005)
12. tüm bir yaşam melih kibar - çiğdem talu şarkıları: 1980 - 1983 (orjinal kayıtlar) (2006)
peruklu olduğu kadar mimardır da kendisi.
istanbul lisesi mezunudur. nadiren gelip okuldaki etkinliklerde bulunur. kızı mimar oğlu müzisyen kendisi hem mimar hem müzisyen olması ilginçtir.
(bkz: lüküs hayat)
http://www.youtube.com/watch?v=ChHmK0Sxa-o

(bkz: hisseli harikalar kumpanyasi)
http://www.youtube.com/watch?v=twKbwlWZoak
oğlunun kafasında saç namıma bir şey yokken kendisi aslan yelesi gibi saçlarla dolaşmaktadır. 30 yıldır saç şekli pardon peruğu aynıdır. oğluda kendi gibi müzisyendir. babaannelerin ve anneannelerin aşık olduğu amcadır.

(bkz: murat evgin)
türkiye'nin, popüler müzik'teki, en başarılı erkek yorumcularından biri olduğunu düşündüğüm sanatçı.
hiçbir zaman yaşlanmayan ilerlemiş yaşına ragmen halen karizmatik olan bir sanatçı.
kel olduğunu ve peruk taktığını düşündüğüm şarkıcı. sunuculuk da yapmıştır bir dönem "aileler yarışıyor" adlı programda.
(bkz: işte öyle bir şey)
Ülkede erol evgin ayarında toplasan adı bilinen sanatçılar bir elin parmaklarını geçmez, Türk müzik tarihine adını kazımış büyük sanatçı.
Tipine bakıldığı zaman hayatta sinirli düşünemeyeceğiniz bir insan. Oğlu murat evgin'de de aynı ifade mevcut.
erol evgin bir dosttur benden içeri. kahvede otursak okey oynasak beraber. beşiktaş' tan konuşsak beraber.

"evlat.." dese " kel oğlumdan bana hayır gelmedi ama seni buldum bu son demlerimde. hadi atlayalım arabaya gidip bir boza içelim." o sırada girse kemanlar gitarlar "işte öyle bir şey" diyerek yıksak o kahvehaneyi. taksak hanımları kolumuza bir ortaköy yapsak. "ben ağır adamım kumpir yemem gel köfteciye gidelim." dese. hesabın tuzlu kaçacağını bilsem ama "peki efendim." desem.

dost olsak. amiyane tabirle "kanka" olsak. "akşama plan yapma beraber bir meyhaneye gider iki kadeh atarız." dese.

olsa bunlar keşke.
bedri rahmi eyüboğlu'nun sitem isimli şiirinden yapılan şarkı kendisinden dinlenmelidir. yar yar seni kara saplı bıçak gibi sineme sapladılar kısmı erol evgin tonlaması ile gerçek acıya dönüşür neredeyse...