entry'ler (99)

hayatın acımasız olduğu anlar

arkadaşınla arap petrol kralının altın tuvalete s.çtığını konuşurken lokantanın önündeki çöpte bulduğu yarım dürümü yiyen kadını görünce hissedilen histir.

ak parti sayesinde gelişen türkiye yi beğenmemek

gelişen türkiye yanlış bi ifade gelişen hükümet yandaşları denilmeli ülkenin gelişdiği yoktur akpnin yakınındakilerin geliştiği ise inkar edilemez bir gerçektir.

cem garipoğlu destekçileri

an itibariyle üye bir şahıstan küfür yediğim grup.neden böyle bi çaba içindeler anlamamaktayım.

inert gaz

tankerlerin tanklarında olası bir yangını önlemek amacıyla kullanılan gazdır. inert gazda oksijen oranı %2-4 arasındadır, bu sayede tanktaki oksijen oranını düşürerek yanmayı engeller. seyirdeyken geminin baca gazlarından üretilir; limandayken ise inert gaz jeneratörü kullanılıır.

ford shelby mustang gt500

95000 dolara bulduğum malesef henüz alcağımdan değilde insan meraktan bakıyor .http://www.sahibinden.com...9597473WQQpXQQdisplayitem bu adresten ulaşılabilir.

dodge ram

amerikada 2009 modeli 22.170 dolar olan mükemmel ötesi araç.

fener gemisi

fener kulesi yapmaya elverişli olmayan sığlıklar ve tehlikeli yerlere demirleyen ve üzerinde feneri ile bakıcı personelin ihtiyaçlarını karşılayacak imkanları olan ufak gemi. genellikle kırmızıya boyanmıştır.

ayi bacagi

rüzgarı pupadan alan yelkenli gemilerde yelkenlerden birinin iskeleye doğru birini sancağa doğru acmak. daha fazla rüzgar almayı amaclayıp daha hızlı yol almakla sonuçlanır.

mustafa inan

24 ağustos 1911 de adana'da doğup.türkiye'nin yetiştirdiği en büyük bilim adamlarından biridir ancak çok genç yaşta 56 yaşında 5 ağustos 1967 yılında vefat etti.halbuki bilime hizmet etmek istiyordu.daha çok öğrenci yetiştirmek istiyordu yazdığı kitap mukavemet kitabının 2. cildini yayımlamak istiyordu.yetiştiridği kişilerden biri süleyman demirel ona bayındırlık bakanlığını teklif etmişti o ise ben bilime hizmet etmek istiyorum demişti.dışardaki gazeteciler bakanlık size mi teklif edildi deyince hayır şu beye dedi.hayatı boyunca maddi sıkıntı çekti asistanlarından dahi borç aldığını söylerdi almanyada öldüğü zaman eşi jale inan'a anında faturalar yağmıştı.jale inan yıkanması gereek bizim gelenklerimiz öyel diyince hoca bulunamadı ve oğlu hüseyin inan ben yıkarım bu benim görevim diyerek babasını yıkamıştır.1971 yılında ölümünden 4 yıl sonra bilim hizmet ödülü veridi.öğrencisi oğuz atay hocasının hayatını romanlaştırarak bir bilim adamının romanını yazdı.

sarhoslarla girilen komik diyaloglar

-bak sarhoş diğilim
-ulan sarhoşsun işte
-çizgi bul yürücem
-ya git işine
-yürücem lan çizgi getir bana
-hay ben senin.

bu sarkilari altalta okuyun

LüTfEn AşAğIdAki ŞaRkI SÖzLERiNi KOnUşMa Gibi OkUyUnUzZ

YILDIZ TiLBE-SENi O SANMIŞTIM
HANDE YENER-ÜZGÜNÜM O KADIN BEN DEĞiLiM
CELiK-AFEDERSiN
iZEL-EYVALLAH

BERKSAN-ÖPÜŞELiM Mi ?
PETEK DiNÇÖZ-GiT iŞiNE
KENAN DOĞULU-BiR KEREDEN HiÇ BiR ŞEY OLMAZ
GÜLBEN ERGEN-KANDIRAZMASIN BENi

ÇELiK-BENiMLE EVLENiRMiSiN ?
KAYAHAN-NEDEN OLMASIN
GÜLBEN ERGEN-TEŞEKKÜR EDERiM
TAN-RiCA EDERiM

BOMB-SEN HiÇ SEVDiN Mi
HÜLYA AVŞAR-SEVDiM
TARKAN-KiMDi
KUTSi-SANANE
iBRAHiM TATLISES-HAYDi SÖYLE
SEZEN AKSU-ADI BENDE SAKLI
EBRU GÜNDEŞ-ERKEKSEN SÖYLE
SEDA SAYAN-O KENDiNi BiLiYOR
ÖZCAN DENiZ-YALVARIRIM
iBRAHiM TATLISES-SABUHA
AŞKIN NUR YENGi-AY iANANMIYORUM
AJDA PEKKAN-O BENiM DÜNYAM
PETEK DiNÇÖZ-ZEVKSiZ SENDE

hostel 2

güzel sandığım ama pek güzel bulmadığım korku filmine benzemiyen korku film.

sunnet olmaya vahset diyen insan

ucundan azıcık *.

yek

özlem tekin in hep yek şarkısının bir kelimesidir.

anadolu bil meslek yuksek okulu

aynen ceyar kötü denebilcek bir puanla bitirdiğim öss davası sonucu kitapçıkla baya zaman geçirdim tek seçeneğim de anadolu bil di. hakkında hiçbişey bilmeden yazdım kazandım. bu sene mezun olucam. halkla ilişkiler ve reklamcılık;) ilgilenelere tavsiye edebilirim. tabi dört yıllık bi devlet üniversitesinde okumanın havası bambaşka ama eşit ağırlaktan mezunsanız ve lisede matematikten her sene bütünlemeye girmek zorunda kaldıysanız büyük bi başarı beklemeyin öss denen şeyden ve yolununuzu ona göre seçin anadolu bil de bunun için en iyisi kanımca. soranlara ezik ezik anadolu bil diorsunuz çünküü çoğu insan bilmio ancak bu sene aydın üniversitesi başlığında dört yıllık üniversite olduk. ancak bunda da şöle bi çelişki çıktı sorana aydın üniversitesi diyincee aydın ilinde sanıolar doğal olarak.. daha sonra şöyle diyerek durumdan sıyrılabilirsiniz okulumuzun kurucusu mustafa aydın olduğundan ve mütevelli heyetinde aydın soyadlı kişiler bulunduğundan yök de kendisine sunulan isimlerden aydın ı uygun gördüğünden.. florya ve bahçelievler olmak üzere iki kampüsten oluşmakta. florya tam bir üniversite kampüsü ortam fln ancak bahçelievler hayal kırıklığı ztn eskiden dershane yada bi kolej binasıymış ancak oranın da ayri bi havası yeri var gönlümde daha sıcak samimi geliyo bana iki senem orda geçti sanırım ondan.. işte ölee.. falan filan.. en güsel özelliği de staj ve iş imkanı. mezun olduğunuzda mezun yerleştirme departmanı bütün öğrencileri tek tek arayıp çalışıp çalışmadığını soruyor eğer boştaysanız iş ayarlayabiliyor çünkü türkiyee çok önemli kurumlarla işbirliği içinde okul. yani iş ortaklığı;)daha ayrıntılı bilgiye http://www.anadolubil.edu.tr den ulaşabilirsiniz..!!!

eski sevgiliye söylenecek son sözler

hani erkeklerin para veripte gittği yerler varya sen onların parasızısın bi arkadaş tarafından denilmiştir.

ravin

Herhangi bir görsel işlem ve yardım olmadan, radyo ve balon yöntemiyle yapılan yüksek seviye rüzgar gözlemlerine verilen isim.

lisimetre

Toprak içine doğru yağmur süzülme oranını belirleyen ve toprak altına yerleştirilen bir alet.

abrolos

Brezilya'da, St. Thome ve Frio Burunları arasında, Mayıs ve Ağustos ayları arasında gözlenen şiddetli fırtına.

yıldız

kuzeyden esen rüzgara verilen ad.