bugün

entry'ler (110)

sarhoşken entry girmek

barut osman kardeşimize teşekkür etmemizi sağlayan giriştir.

samsung galaxy s4

Temmuz 2013ten beri kullandığım telefon. Öncelikle belirtmek isterim ki bu telefon iphone 5 (belki de 5s) serisiyle en çok kıyaslanan, yarıştırılan telefon olduğu için bile takdiri hakediyor. Çünkü bir apple ürünüyle yarışmak hem performans hem de tarz olarak her firmanın haddine değil.

Bu telefonu almamdaki ilk ve en önemli sebep; google haritalar uygulamasını mükemmele yakın çalıştırmasıydı. Çünkü özellikle seyehatlerde önceden hiç bir şey bilmeden yola çıkmaya bayıldığım için, harita okuyarak ve o an internete bakarak nereye gitmem gerektiğine karar veriyorum. Bu açıdan inanılmaz bir kolaylık sağladı bana s4, ayrıca bana sürpriz olarak trip advisor programı direkt kendine yüklü ve entegre halde geliyor ki tadından yenmez. Bunun yanında ipadle harikalar yarattığını düşündüğüm flipboard da çok akıcı ve kolay bir şekilde kullanımınız için telefonunuzla birlikte hazır geliyor. Böylece facebook twitter gibi uygulamaları sanki tabloid bir gazete okuyormuş gibi gezinebiliyorsunuz.

Samsung'un kendi internet browserı oldukça hızlı bu yüzden ben başka bir tarayıcı indirmedim ama keyfinize bağlı olarak operasından chromuna birçok farklı application da elinizin altında. Applerden bahsetmişken playstore'a da değinmek gerekşr sanıyorum. Sadece s4e özel olmayıp tüm android cihazlar bu storedan app indirdiği için saçma sapan uygulamalar ve sırf adı güzel diye bir şey indirmenizi kesinlikle tavsiye etmiyorum. Editör seçimleri ve onaylı(yanında mavi bir tik olur app'in) uygulamalardan şaşmayın canınızı sıkmayın diyorum. Çünkü apple sisteminin aksine androidinize virüz maalesef bulaşabilir.

Telefonun asıl kullandığımız özelliklerine gelirsek, telefon konuşmalarınızda herhangi bir problem yaşayacağınızı zannetmiyorum. Kristal berraklığında olmasa da gayet net ve temiz bir ses sunuyor size. Ancak viber, skype, line gibi 3. parti yazılımlarla telefon ederseniz (internet üzerinden) kulak kısmından hafif bir ısınma söz konusu bunun dışında telefon arada ısınsa da(3g ararken veya oyun oynarken) pek bir ısınma problemini ben yaşamadım. Sms olayı da çok rahat hatta hangout ile senkronize ederseniz whatsapp kıvamında bir sms deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kamera fonksiyonu günümüzde çok önemli, hepimiz birer Mehmet turgut olduğumuz için instagram vb. programlarda "kankha kaç migapiksel bu yiaa" sorularına sıklıkla maruz kalabilmekteyiz. Şu kadarını söyleyeyim nokia 1020 ve 920 dışında eline su dökebilecek fazla telefon yok. Tek sıkıntısı zaman zaman donması kameranın ki bu çok sıkıcı bir durum. Yine de farklı modlarıyla enteresan çekimler yapıp sonrasında "bu ne yiaa" deyip silebilirsiniz bu telefonla.

Şarjı süper gidiyor. Sabah 7de şarjdan çıkartıp kanırtmadan kullanırsanız (süreki facebook youtube twitter haber okumaca sözlüğe girmece yapmazsanız, ama devamlı yapmazsanız. Sonuçta sizin de bir sosyal hayatınız var.) gece 11 12de bile %20-30 arası şarjınız kalmış oluyor ki buna Almanlar kısaca "wunderbar" diyor. Her daim hd bir ekranınız ve nispeten hızlı bir internetiniz olması da cabası (vodafone'a rağmen.)

Reklamlarda gördüğünüz dokunmadan kontrol, kafanızı aşağı eğin(ki göz diyorlar reklam ve tanıtımlarda külliyen yalan, bildiğin kafa hareketi. Otobüste yapsan "hayırdır bilader" diye çökerler yakana.) elinizi bi sallayın hooop mail gitsin falan hepsi doğru ama bu teknolojinin daha gelişmeye ihtiyacı var. Doğru kullanmazsanız, olur olmadık yerde yaptığınız iş elinizden kayar gider küfür kıyametle eşe dosta rezil olursunuz, aileniz için utanç kaynağı olursunuz kendilerini sorgularlar. Bu yüzden bu iyi niyetli ama daha gelişmeye ihtiyacı olan bu özelliklere çok yüklenmeyelim, star wars fanı arkadaşlara "bak lan forcela fotoğrafı değiştiricem" deyip keyifli 3-4 saniye geçirelim.

Telefonun eksileri de var tabii ki. ilk göze çarpan zaman zaman kilitlenmesi ve bazı programların bir süre sonra dondurulması. Ancak akıllı kapak kullanmayarak ve önbelleği gün içinde 3-4 defa silerek bu sorununuzu giderebilirsiniz. S voice'a küfür edin ingilizce size ayar üstüne ayar versin durumu da mevcut kutu içeriğinde var s&m arkadaşlara tavsiye ederim.

mac mini

Apple'ın gerçek anlamıyla "masaüstü" bilgisayarıdır. Biraz zorlamayla cebinize bile sokabileceğiniz kadar ufaktır kendisi. Performansına baktığınız zaman macbook pro ile neredeyse aynı donanıma sahip olduğunu görürsünüz ve buna rağmen fiyatı yarısı kadardır. Cd-rom'u olmamasına rağmen app store ve steam ile bu açığını kapattığını düşünüyorum kendisinin. Henüz kendisine sahip değilim ancak ilk izlenimlerim çok olumlu arkadaşla alakalı. Daha fazla bilgisi olan kullanıcılarını özele beklerim.

ronnie o sullivan

Snooker'ın Balotelli'si.

webo suz emre siz fenerbahçe

iki ay önceki fenerbahçedir.

günün tek kelimelik özeti

Nefis ve yanlış.

gecenin tek şarkılık özeti

Aykut Kocaman'a ithafen:
Mustafa Sandal-Her Şeye Rağmen(Tek geçerim)

bir birayla sarhoş olan tipler

Hep özendiğim tiplerdir. Millet 100 liraya sarhoş olamazken, 5-6 liraya kafası olan arkadaşlardır.

roaccutane nin psikolojinin amına koyması

Intihara surukleyen sebepler arasinda yogun agiz kokusu da onemli bir etkendir. Ayrica kullanilmadan once hastanin tibbi gecmisi de doktor ve eczaci tarafindan dikkatle incelenmelidir.

kötü bir şey yaşadığında annenin bunu hissetmesi

Annelerde gücün çok yoğun olmasıyla açıklanabilecek durumdur. Yoksa o terliklerin her seferinde isabet etmesini tesadüf mü sanmıştınız?

hastası olunan sözler

Önümden gitme seni izleyemeyebilirim, arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim; yanımda yürü ve yalnızca dostum kal.

sesine aşık olunan kadınlar

(bkz: Sharon den adel)

bekaret

Toplumun bir tezahürü olarak uludağ sözlükte de sürekli hakkında tahrik edici entry açılan toplumsal tabu.

Üzgünüm ama bir erkeğin beyni sadece seks'e (bak kibar söyledim) çalışmamalı. Bu işe bu kadar kafayı takacağınıza atom fiziği okusaydınız şimdi çağ atlamıştık. Genel bir düşünce var ya "evlenince neler yapıcam" diye; eğer ilk defa sizle sevişirse karınız (gerdek gecesi), ondan sonra ömür billah memur gibi, görev gibi sevişirsiniz. Şu at gözlüklerinizi bir çıkarın.

Hadi bize altın semer vursan da değişmeyiz diyorsunuz, bari kadınlar gününde yapmayın. Diğer tüm günler zaten sizin 11 saniyelik muzaffer abaza dostlarım.

erken boşalma

Kız: Bari bugün erken boşalma!
Erkek: Ha? (Derken boşaldı)

uludağ sözlük yeni tasarım

Tablet bilgisayardan girildiğinde eski tasarıma döndürmeyendir. Döndürebilen bir mesajla beni mutlu edebilir.

Edit: djproducera çok teşekkür ederim artık girebiliyorum.

el gazali

Onuncu nesil, çoğunlukla dini ve ahlaki konularda yazan yazar.

kizilperi

#18551817 numaralı entryde mekan belirtmesi gereksiz olan yazar. Fizandan gelir bizim cabbar ceval gençler. Yine de hoşgelmiştir. Ayrıca (bkz: buralar entry dolacak)

6 şubat 2013 türkiye çek cumhuriyeti maçı

Yarın öbür gün torunlarımız "dede milli takım elden giderken sen ne yapıyordun?" diye sorduklarında cevap veremeyecek duruma gelirsek; her şeyin başladığını söyleyeceğimiz maçtır.

erkam aydar

Sayesinde sözlükçülerin kız yazarları aramasına gerek kalmayan o ses türkiye yarışmacısı. Adam womenizer aga nerede adı geçse kızlar üşüşüyor.

mechuldeniz

Sık sık sözlük formatına uygun olmayan entry giren onuncu nesil yazar. Hoşgelmiş, zamanla alışır formata da silik yemez inşallah.