bugün

entry'ler (6)

yener çevik

Akranımız olduğu için bizim yaşadığımız gibi yaşayan ; bisküvi arası lokum yiyen ; gazoz kapakları ile köşede oturan bir çocukluk yaşayan bir müzisyen. Dinleyin , uçurur .

metrobüste boş koltuk görülen an

Benim 26 yıldır istanbul'da yaşayan bir arkadaşımın tanıdığı bir keresinde görmüş. Biz pek inanmıyoruz. Yalanı s....m felan dedik. 2-3 tekme felan attık hatta.

istanbul a taşınacaklara tavsiyeler

Ben yeni taşındım , süper kalifiye bir iş geçmişim olmasına rağmen ; iş bulamayan , herkesten şüphelenmenizin emredildiği ; güven kelimesinin iş arayışınızda iş verene o an göstermeniz gereken ; sonrasında vermeyeceğiniz bir şey olduğunun tebliğ edildiği yer.

yalnız erkek

Balık burcu erkeğidir. Sessiz , sakin , kimsesiz evinin yolunu tutan , kısık gözlü adamdır.

balık burcu erkeği

Kısık gözlerle bakan , kendi halinde sessiz ama ortamda kahkaha atan ; süper ileri bir mizah anlayışına sahip , evlendiğinde de özellikle kızlarının üstüne titrediği muhteşem baba olan ; dokunulmadığında koltuklarının altına ekmeğini alıp evinin yolunu tutan delikanlıdır. HEP KAYBEDER!

iş bulamamak

Muhteşem bir durumdur. Bol keyif verir.
Bir firmaya gittim ; ilk görüşmeyi geçtim. Firma oldukça tanınan bir holding ' in bünyesindeki bir şirket. Öyle olunca ister istemez insan kalite bakımından daha üstün bir şeyle karşılaşacağını düşünüyor ; öyle değil mi ? Maalesef hüsran... Görüşmedeki kibar insanların desteği ile ( iş geliştirme uzmanı ve insan kaynakları direktörü ) beni fabrikayı ziyaret etmem için davet ettiler. icabet ettik ; koca fabrikanın içinde bulunduğu kocaman organizeyi neyse ki kimse bilmiyor ; sürüsüne bereket araç değiştirip kaybolduğumuz bir yerden 40 derece sıcağın sizi fönlemesinden sonra firmaya yetkilisine ulaşamayıp , firmaya telefon açıp '' ben geldim , fakat yerinizi bulamadım ; bu taraflarda sizin içinde bulunduğunuz yeri bilen yok ; ben artık geri dönüyorum '' dediğinizde ( ki sabah 07:00 gibi yola çıkılmış , ist boydan boya geçilerek 5 saatten fazla bir süre güneşin altında yana döne kocaman iş sahası aranmış ) rica minnet sizi durdurup ; gelip almaları ve bu esnada hem telefonda hem de sizi almaya gelen araçtaki uzman arkadaşın gülmesine de katlanıp ; pancar gibi olmuş halde bile firmaya gidip ; sakin olmaya çalışmak ; enfes bir duygu. Neyse ki burası Türkiye ; problem ancak bittiğini düşündüğünüz zaman aşırtma yapar. Fabrikada tur atıp , ürün ve üretim hk bilgi toplayacağınızı sanarak sakinleşmeye çalışırsınız ; lakin fabrikada turlamak yerine size haber vermeden fabrika müdürü ile bir toplantı hazırlanmıştır. Güzel olan tarafı bundan fabrika müdürünün de bilgisi olmaması. Tabi siz bunu ancak toplantı adı altında , size diş sıkarak üstün körü verilen cevaplar ve sizin bunları not alıp bir manaya sevk edebilmesi için kafanızda düzeltme yapmaya çalışırken ; 10 dk sonra toplantının bitmesiyle ;sizin dışarda olduğunuz sanılarak ; fabrika müdürünün sizi getiren arkadaşlara küfüre varan sözler söylemesiyle ve sizin arkanızdan etmediği laf kalmayarak ; herife dalmamak için kendinizi dışarı attığınızda öğreniyorsunuz. Uzman arkadaşların zoru başarıp organizasyonu b. k etmeleri ; çalışacağınız fabrikanın kalleş , içten pazarlıklı , arkadan konuşan ; yüzünüze birşey söyleyemeyen ;sizin yarı kilo ve boyunuzda olan ; bir kavga esnasında kolaylıkla kırmızıya boyayabileceğiniz bu kişiden özellikle uzak durulup ; kendinizi sakinleştirmeye çalıştığınız bir mertebeye ulaşmışsınızdır. Sonrasında sizin konuşmaları duyduğunuz ve kapıdan çıktığınızda herkesin hürraaa diye arkanızdan koştuğu ; size yemek ısmarlamak istedikleri , evinize araçla bırakmak için ısrar ettikleri ; fabrika müdürünün '' ben çok kötü oldum '' deyip yerin dibine girdiği ; fakat sizin müsterih olup ; '' izninizle , ben sizden ayrı gitmek istiyorum'' dediğiniz, rica minnet köprüye kadar bırakıldığınız anları yaşadığınız ; saçma sapan durumdur. işin garip tarafı bu uzman arkadaşlardan birinin herşey normalmiş gibi '' sizi gn md ile görüştüreceğiz , yarın uygun msnz ? '' sorusu olur. ''Bunu yarın telefonda görüşelim '' deyip , sinirliyken küfüre girmemek için ertesi güne şutlanır. ertesi gün arayan uzmana '' ben artık sizin firmanızla görüşmek istemiyorum '' denir ve kendisinin korkmuş bir sesle '' peki nedenini benimle paylaşır mısınız'' ricasını kırmayıp , genel birşey sallanır. Lakin iş aramak çok keyiflidir ama bizim gibi parasız ve tecrübeli iseniz iş katmerlenerek size karşı bir hal alır ; maalesef yardım , ihtiyacınız olduğunda gelmez . Hepinize bol şans.