bugün

entry'ler (26)

ispanyolca öğrenmek

bu ülkeye dayanamayıp çekip gidersem, yararı olacağını düşündüğüm dil.

sigara

şaka maka bıraktığım leş maddesi. Bazen yeni içip yanıma gelenlerden yayılan kokuyu alıyorum da o ne abicim ya...

sigarayı bırakmak

Oh be dünya varmış, bir yıldır mis gibi kokuyorum *

sevgililer günü

Tam bir dakika önce 5 yaşındaki oğlumun eşime - "anne bugün sevgililer günü mü yoksa aşık günümü" diye sorduğu ve annesinden "ikisi de aynı şey" cevabı aldıktan sonra odama gelip. "aşık günü, aşık günü" diye söylendiği gün. Sanırım aşık günü de diyilebilir.

sevgililer günü kapitalizm ürünüdür

en çokta biz evlenenleri vurur, zaten 7/24 yan yana durduğum (aynı işyerindeyiz) eşimle "ekstra zorunlu" gibi o gün baş başa gelme sebebidir.

ingilizce kursu

Peki hangi ingilizce kursu veren yer sizin için uygun? Şimdi aylarca bunu cevaplayın. http://www.kurs.com/ingilizce-kursu

portakal suyundan bir yudum alıp evden çıkmak

Paramın varlığı bile beni doyuruyor, fiziksel bir şey tüketmeme gerek yok.

mutsuzluk veren büyük şeyler

Sevmediğin ama mecbur olduğun için gitmek zorunda kaldığın bir "iş" büyük mutsuzluk verir. Zamanında kısa bir süre de olsa bunu yaşadım ve gerçekten korkunç.

14 şubatı yalnız geçirecek yazarlar

Sakın üzülmesinler. 26 yıl boyunca 14 şubat'ı sevgilisi olmadan geçiren ben... 27. sevgililer gününe evli olarak girdim. Sıkma canını, olmaz olmaz deme her şey olur bu dünyada.

nefret edilen insan davranışları

Yalnızken kadınlara öküz gibi bakıp, kendi yanında kadın varken erkeklerin gözüne öküz gibi bakan ÖKÜZLER den nefret ediyorum.

atarax

Bugün itibari ile kullanacağım ilaç; akşamı sabırsızlıkla bekliyorum.

fiat egea

Mustafa koç'un vefatı ile öksüz kalmış bir araçtır.

en çok mutluluk hormonu salgılatan çikolata

Bir çocuğunuz olsun, ilk dört yıl "en çok mutluluk hormonu salgılayan çikolata" gibidir.

satranç haram yasaklansın

Müftü %100 haklı. Santranç beyinlerini(!) çok zorluyor. Yasaklanmalı...

rusya

Tek başına bir bok yiyemediği için sürekli kalabıklar halinde geçen ergen çocuklar gibidir. Çin olmasa adam yerine koyulmayan. Herkesin şişirdiği ve insanlarının varlık içinde yokluk çektiği (heyy itiraz eden insan! bir arabistan gibi halkı var mı?) bir ülkedir rusya. Sırtını dönmeyeceğin son kişi gibidir.

ömer koç

Rahmi koç'un en entellektüel oğlu. Medyada gözükmeyen ve yılın çoğunu londra'da geçiren ortanca oğul. Aynı zamanda TEV''in başkanı. Anadili gibi osmanlıca bilmektedir. Vefat eden abisinden iki yaş küçük, kardeşi ali koç'tan 5 yaş büyüktür. Muhtemelen abisininden sonra tahta o geçecek. Ülkemiz için hayırlı olsun. Sonuçta 103 bin kişiye ekmek veren bir kuruluş. Not: 2003 yılında Mustafa Koç'un başa geçerken 50 bin kişiye iş sağlayan koç holding bugün (vefat ettiği gün) 103 bin kişiye iş sağlıyor. Üstelik eğitim düzeyi de bir hayli artmıştır.

1 AY SONRA EK BiLGi: Tahmin ettiğim gibi mustafa koç'un vefatından bir ay sonra koç holdingin yönetim kurulu başkanı seçilmiştir.

mustafa koç

cnn türk'de çalışan arkadaşım söyledi: maalesef ölmüş ancak şuan için açıklanmıyor. O kadar paran var gel beykoz devlet hastanesinde öl. Bir çok holding sahibine göre daha iyi adamdı.

beyaz futbol

Ağırlıklı olarak aynı partiye oy verenlerin oluşturduğu futbol bilginlerinden(!) oluşan spor yorum(!) programı.

piyano

Yahudilerin uzunca bir süre pek de başarılı olamadığı müzik aleti. Göçebe ve riskli zamanlarında pek ağır gelmiş ve daha çok hafif ve küçük aletlere yönelmişlerdir.

karikatür

internette gezinirken karşımıza çıktığında o kadar da ilgimizin çekmediği. Ancak biri gösterdiğinde gerdeğe girmiş damat gibi gözlerimizi pür dikkat diktiğimiz akıl ürünü çizgi sanatı.