bugün

entry'ler (221)

thy crossroads

''psychosis or a pattern'' albümleriyle 2019 yılı ekim ayında müzik piyasasına adım atan grup. Albümde birbirinden güzel 7 şarkı bulunuyor.

Grup üyeleri

vokal: aybek kağan yeşil
gitar: güney akgün, aybek kağan yeşil
bas gitar& piyano: yiğit atacan
klavye: iskender can demirel
davul: denis mert akyapak

Not: Helal olsun size pek sevgili arkadaşlar! Uzun zamandır dinlediğim en güzel şarkılar bunlar!

her şeyin özeti olan tek cümle

i will call you later.

sözlük kızlarının işte prensim dediği yazarlar

(bkz: sogan ekmek) komik, akıllı, yakışıklı, sempatik. seviyoruz kendisini.

timsaha tecavüz edip ceza almamak

(bkz: sazan avi)
tebrikler kirpice.

the revenant

Filmle ilgili bazı enteresan bilgiler:

1)Leonardo Dicaprio'nun yüzü ve vücudundaki yaraların makyajla yapılması 5 saati bulmuş.
2)Leonardo Dicaprio'nun içinde en az diyaloğu olan filmiymiş.
3)Yönetmenin en uzun filmi
4)Film her ne kadar Kanada'da çekilmeye başlanmış olsa da mevsim sebebiyle karlar eridiği için bütün set Güney Arjantin'e taşınmış
5)Arthur redcloud(hikuc) bir sahnede bizonun böbreğini yiyor. o sahnede kendisine kırmızı jelatinden yapılmış pankek getirilmiş; ama kendisi pankekin şeklini gerçekçi bulmadığı için gerçekten çiğ, kanlı böbrek yemiş.
6)Film her ne kadar gerçek bir olayı anlatsa da gerçek Hugh Glass'ın bir oğlu yoktu. Evli olup olmadığı ise net olarak bilinmiyordu.
7)Leonardo Dicaprio'nun ayıyla boğuşma sahnesinde aslında her yerine halat bağlanmıştı ve kendisi bu halatlardan kurtulmaya çalışıyordu.

kids

1995 larry clarck filmi.
Oyuncular o kadar gerçekçi oynuyor ki inanamadım! Özellikle (bkz: leo fitzpatrick)- Telly; o kadar iyiydi ki kendisinden ölümüne tiksindim.
Bunu seven bunu da sevdi: (bkz: thirteen)

kissing jessica stein

jessica ve helen'ın sahneleri çok iyi yazılmış; ama başrol için keşke mimikleri daha keskin olan bir abla bulsalardı. Her durumda ağzı aralık boş gözlerle etrafa bakması ara ara rahatsız etti. Yine de film güzel, eğlenceli.

pink flamingos

''iğrenç'' kavramını çok yanlış anlamış yönetmen ve oyuncuları bünyesinde barındıran film. Hayatımda ilk defa bir filmle 1 puan verdim imdb'de. 0 olsa, 0 verirdim; maksat puanı düşsün.
Yahu anlarım köpeğin kakasını yersin, yok bacak arana et sokarsın.. evet iğrenç; tamam saygılar. Ama sırf mal gibi film çekeceksiniz diye tavuğu horozu kanadından tutup vura vura sevişen iki insanın arasına sokmak nedir? Herhangi bir canlıyı bir eşyaymış gibi kullanıp ona acı çektirmek nedir? Bunun iğrençlikle ne ilgisi var ya da? Bildiğin şerefsiz bir insansın bunu yapıyorsan, iğrenç değil. -ki devamını izlemedim sinirlenip, daha neler yaptığını bilmiyorum-

bridesmaids

Bazı yerleri çok güldürmüş, bazı yerleri çok üzmüştür.
Kristen wiig'in de senaryoda parmağı olmasından mıdır bilmem, kendisini her yönüyle göstereceği bir performans sergilemiş. Imdb puanı neden düşük anlam veremedim. Her şeyiyle çok dozunda ve gerçekçiydi.

blazing saddles

Filmde söylenen şarkı tanıdık gelmişti. Sonradan fark ettim ki (bkz: çok güzel hareketler bunlar)'ın müziğiymiş. Film az biliniyor diye arakladığınızı fark etmeyeceğimizi düşündünüz değil mi hınzırlar!

insidious

izlenebilir olan korku filmi.
Tam güzel olmuş diyordum ki ruhlarla fiziksel temasa geçtiler. Boğuşmalar bilmemneler.. yahu inandırıcı olabilecekken ne gerek var öyle atraksyonlara. Bir de kavga sahnesinde ruhlardan birinin kadını yalamaya çalışması nedir, niyedir?

jason sudeikis

tam bir bebiş değil de ne!
6 sene süren evliliği 2010 yılında bitmiş. 2013'ten beri de olivia wilde ile nişanlı.
2 a-holes'daki tiplemesi adeta bir berkecan.

bill hader

saturday night live'ın olmazsa olmazı. Bazen çok itici olabiliyor; ama oyunculuğu pek güzel.
3 ÇOcuğu varmış bir de!
2013 yılında mr.peanut diye bir reklam karakterini seslendirmiş. ironiktir ki kendisinin fıstığa delicesine alerjisi var.

will forte

How i met your mother'da robinle konuşurken burnu kanardı hep. hey gidi!
saturday night live izlerken her skeçte karşıma çıkıyor. 10 sene boyunca yer almış snl'De gerçi.
boyu 175cm.
en sevdiği müzik grupları; led zeppelin, white stripes, pink floyd, beatles, strokes.

dnepropetrovsk maniacs

ilk defa bu kadar ağır şiddet videoları izledim.
kardeşlerden ikisi müebbet hapis cezasına çarptırılmış, diğeri ise 9 yıl. ne yapılsa az kanımca. izlemeyin, izlettirmeyin.

sevilay yükselir

ahaber'deki %100 siyaset adlı programı sunan kadın.
Sabah programı sunar gibi bir üslupla konuşmaktadır.
Objektif olması gereken noktalarda bile yanlı yorumlarını işin içine katıp, komiklikler ve şakalarla konuşmalarını süslüyor.

hemcinslerini sevmemek

kişisel olarak değişebilecek bir durumu genelleyerek yazmışsın; ama olmamış.

erkek gibi yetiştirilmek ne demek? toplumsal cinsiyet zoruyla yöneltilmektense, kalıplara uymadan yetiştiren ailene teşekkürünü böyle etmemelisin bence.

kendini karşı cinse beğendirme isteği kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de var takdir edersin ki. bir insanın en büyük gayesinin bu olması senin ona olan sevgini etkiliyorsa biraz da kişilik üzerinde durmanı öneririm.
dedikodu ve haset de sadece kadınlara özgü değil. biliyorum şaşırdın; ama tamamen insani, yetiştirilme tarzına, toplumsallaşma sürecini geçirdiğin ortama bağlı bir durum bu.
Ego konusuna hiç girmiyorum bile. biraz freud okumanı öneririm başlangıç olarak.

sırf patriyarkinin ekmeğini yiyeceksin diye erkek yaratılmak istemen de gerçekten çok akıllıca, seni çakal seni.

(bkz: ben kadınım) diye bağırmaya çalışmışsın, çok tatlısın.

tanım:
al canım bu da karikatür halin:
http://hergunbirkarikatur...usa-m-gidiyosun-sami.html

makyaj yapmayan kadınlar

ya üşengeçtir ya da makyaj yapmayı gerektirmeyecek bir güzelliğe sahiptir. arada bir görüyorum böylelerini sokakta ve çok kıskanıp gece yorganımın altında ağlıyorum.

köpek maması yemek

Bonacibo markası dilerseniz sizi fabrikalarına çağırıp köpek mamalarını tattırıyorlar. ''Kendi yemediğiniz şeyi kedinize, köpeğinize yedirmeyin'' diyorlar.

köpek maması

Kedi mamasına göre proteini ve tuzu daha az olan mamadır.