bugün

entry'ler (44)

mehmet şimşek in enkaz devraldık açıklaması

Çok değil 2015-2018 arasında Başbakan Yardımcılığı yapıp, üzerinden 5 yıldan geçmiş ve bu dönemde yine kendi partisi yönetimdedir. Bu durumda, devraldığı enkazda kendi payı ne kadar olur?

özkan uğur

Yaptığı işlerin dışında bir de insan gibi insandır. Türkiye'de böyle insan sayılıdır. Sanatçı diye ortalıkta gezinenlerin 100 tanesi bir Özkan Uğur etmez. Tanıyanların şanslı olduğu sayılı insanlardan.

kemal kılıçdaroğlu

Kemal kılıçdaroğlu dürüst, iyi ahlaklı bir insan olabilir. Fakat kendisi toplum gözünde kazanamaz algısı çok güçlü yerleşmiş biri. Bu nedenle, kararsızları, merkez sağı, milliyetçileri veya dindar kesimi ikna edemez. Bu insanların gözündeki algısı asla değişmez. Yıllardır gördüğümüz, bildiğimiz, birlikte yenildiği arkadaşlarının da toplum gözündeki bu algısı değişmez. O nedenle en kısa sürede istifa etmesi muhalif kesim için, partinin başında kalmaya devam etmesi ise iktidar için hayırlıdır.

kılıçdaroğlu istifa etsin diyenler akp lidir

Kılıçdaroğlu kendisinden sonra gelmek üzere chp içindeki en parlak zekayi bulmuş. Hem kılıçdaroğlunu hem de bu lafı eden parlak zekayı tebrik ediyorum.

kemal kılıçdaroğlu

Hakkın olmayan koltukta yıllardır oturuyorsun. Şimdi de hakkın olmayan başlanlık koltuğuna tüm muhalefetin desteğine rağmen oturamadın.

Yakın tarihte bir seçim olsa %30'u zor görürsün. Bu kadar düşük oy alsan gider misin, tabii ki hayır. %1 oy alsan yine de istifa etmezsin.

mehmet şimşek

Çalışan düşmanı, sermaye dostu Mehmet Şimşek krizin tüm yükünü çalışana yükleyecek. Sermaye hiçbir bedel ödemezken tüm bedeli yine çalışan ödeyecek. Işçinin, memurun, emeklinin vay haline.

doların düşmesi

Doların düşmesi söz konusu değil. Tuvalet kağıdının düşmesi bile mümkün değil. TL değer kaybı seçim sonrasına ötelendi. Orada yığılma devam ediyor. Yakin tarihte önlenemez bir döviz artış dalgası gelecek diye düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun.

uyumadan önce 4 tane redbull içersek ne olur

Içtiğimiz zaman dilimi artık uyumadan önce değildir. Zira uyku uzaklara gider.

tribulus ne işe yarar sorunsalı

Tribulus terrestris yani demir dikeni. Etken maddesi saponinlerin ne kadar olduğuna dikkat etmek gerekir. Yalnızca ekstraktını değil standardize edilmiş içeriği olan ürünü tercih etmek gerekir. Standardize edilen içeriklerde homojen saponin oranı bulunur.

Bir de bu ürünü 1 ay en az düzenli kullanmak gerekir. 2 gündür kullanıyorum bir faydasını görmedim diyenlerin yaklaşımı pek mantıklı değil.

yazarların kokuları

Jean Paul Gaultier son derece başarılı ve kalıcıdır. Dönemi yaşayanlarla 2000lerin başlarına yolculuk yapalım.

nutella

Yerli ürünümüz Nuga benim gözümde nutellatı yerinde iyi sallamıştır. Lezzet, içerik ve kalite olarak son derece başarılıdır.

orta doğu teknik üniversitesi

Odtü ruhuna uymayan rektörü gittiğinde çok mutlu olunacak okuldur. Aslında okulun bir numarası yoktur. Öğrenciye pek değer vermez. Sistem tamamen hocalar için kurulmuştur. Oysa ki Odtü'yü Odtü yapan ruhudur, duruşudur, öğrencileridir.

ankara

Ankarayı bilmeyen, anlamayan sevmez. Herkes de sevmesin zaten.

yaz gelince akla gelen ilk şeyler

Yaz demel yaşamak demektir. Kışın rölantideki hayat yeniden tam kapasiteye geçer.

gittikçe azalan şeyler

Toplumda saygı her geçen gün biraz daha azalıyor. Trafikte, markette, hastanede, işte, okulda veya her nerde olursak olalım. Hak yemek, saygısız hareket etmek normalleşti. Dahası özür dilenecek yerde herkes daha da üste çıkıyor. Saygı bilen bir toplum değildik, şimdi daha da kötü bir yere geldik. Bunlar toplumsal sosyal çöküş göstergeleri. Umarım yakın zamanda düzeliriz.

29 mayıs 2023 pironun istifası

Ülkemizde istifa kültürü yok. Ne olursa olsun herhangi bir oluşumun başındaki kesinlikle istifa etmiyor. Kılıçdaroğlu istifa edecek olsaydı zaten geçmişteki birçok seçimden sonra istifa etmiş olurdu. Sağlığı izin verdiği sürece istifa etmeyecektir.

red alert 2

Ben oyundan daha keyifli hiçbir oyun oynamadım. Tartışmasız benim için ilk sıradadır. Canım sıkıldığında veya aklıma geldiğinde hala oynarım.

Skirmish açarım, tamamen brutal enemy doldururum. Daha sonra hepsini ele geçirmek için kasarım. Yok etmeden tüm düşmanları ele geçirmeye çalışırım. Böylesi daha keyifli oluyor.

apartmanı başımıza yıksaydınız

Bizlere ilk ve orta okulda şehir hayatı nasıl yaşanır dersi verilmeli. Bu derste insanı insan yapan değerler, çevreye ve diğer insanlara saygı, toplum kuralları öğretilmeli. Diğer insanlarla etkileşimde olunan yerlerde nelere dikkat edilmelidir öğretilmeli. Bizim ülkemiz insanı ne yazık kı bu konularda son derece geride.

chatgpt

Biz bu kadar siyasetle uğraşırken dünya neler başarıyor. Neden ülkemiz bu kadar siyaset odaklı bir ülke durumunda kalıyor?

yakın arkadaşınıza böbreğinizi verir misiniz

Arkadaşların büyük bölümü çeşitli çıkarlar doğrultusunda neler yaptılar neler. Bu nedenle yalnızca çekirdem aileye veririm, gerisi yalan.