bugün

entry'ler (28)

7 nisan 2017 abd nin suriye müdahalesi

Trump bu saldırı ile iran' a mesaj vermiş ve ülkesindeki Rusya ile yakınlığı eleştrilerini sonlandırmıştır tamamen bir iç politika olayıdır.
Rusya ile savaş ihtimali yoktur yakın zamanda açıklamaklar yapılıp gerilim var imajı verilecek ama bu doğru değil olayları soğuk savaş döneminden kalma kafa ile yorumlamak yanlış olur Suriye meselesinde Amerika ve Rusya anlaşacak ve sorun yakın zamanda çözülecektir. Türkiye'nin yapması gereken radikal açıklamalardan kaçınıp denge politikasını benimsemesi ve kartlarını açık oynamamasıdır.

abd nin suriye politikasını destekleyen islamcı

Amerikaya sadece bir fraksyon üzerinden bakmak herkesi yanıltacaktır. Trump amerikası üstteki amerika ile alakası olmayan bir amerika üstteki maddeler Obama ve Hillery amerikasının maddeleridir.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Dolmuştaki ruh halim;
ite kaka girdim içeri
Attı yine damarım
Arkadan bir şey deyiyor
Şemsiyedir umarım

kızların erkekleri etkilemek için yaptığı şeyler

vakit buldukça sohbet muhabbet kurmak falandır bence bana yapılmadı :( bilmiyorum.

geceleri sözlüklerde takılmak

facebook ve twitterda tatmin olamayan ve farklı insanları görmek düşüncelerini öğrenmek için başvurduğum durumdur.

sözlük yazarlarının itirafları

itiraf ediyorum uludağ sözlüğü başta karı kız için gelmiştim.

seni seviyorum a verilebilecek cevaplar

- Seni seviyorum!
+olur
Not: bu olay yaşadığım olaydır

ben bu yazıyı kocama yazdım

kezbanın günlüğüne döndü sözlük.

çoğu türk ün starbucks ta tarif yolu ile anlaşması

oraya sürekli takınlanları bu konunun dışında tutarsak rezil bir durumdur. yapılacak fazla bir durum yoktur. benimde büyük bir sorunumdur.

11 eylül 2012 abd elçiliklerine yapılan saldırılar

Fırtına öncesi sessizliktir daha büyük şeyler olacaktır.

kadınlara en çok yakışan şeyler

ağzının iyi laf yapması ama bunu size kendi üstünlüğü gibi hissettirmemesi.

nasılsa ayrılırız diye ilişkiye başlamamak

Lise ve ilk okul ilişkilerinin temelidir. Kişiler bunu asla kabul etmesede olayın gerçeği budur .

coca cola nın türkiye yi haritadan silmesi

Sonradan yaptığı açıklamada türkiye hakkında 'yunanistan ve bazı ülkeler' diye bahşedilmiştir.

kazandığı okulu hemen facebook a yazan liseli

heyacanını başkalarıyla paylaşmak, o okul hakkında yorum almak isteyen liselidir.

süper kupa maçı

hangi kanalda olduğunu bilmediğim ama merakla beklediğim bir maçtır.

aslı çakır alptekin ve gamze bulut

gece gece evde beni heyecandan yerimden zıplatan insanlardır.

kızının başını zorla örten aile

çağın gerisinde kalmış cahil bir ailedir hiç bir insanın zorlanmaya hakkı yoktur.

yazarların sempati duydukları futbol takımları

(bkz: real madrid)
(bkz: santos)
(bkz: napoli)
(bkz: apoel)

annelerin telaffuz hataları

Kpss sınavı der oysaki sonundaki 's' sınavı demek. Birde gardolap derler oysaki doğrusu gardrop'tur

ask fm saçmalığı

herkezin kasıntı cevaplar vermesi, sorunların sadece çıktığın varmı? beni beğeniyormusun diye sorulması, insanı gıcık eden bir yapısı vardır. kesinlikle,samimi bir ortam değildir.