bugün

entry'ler (217)

babanın ölmesi

"Babası ölmüş bir kadın için hayat babasının ölmesidir ve her saniye acıtmaya devam eder."

dünyanın en tehlikeli milleti

Ruslar.

2017 yılının tek cümlelik özeti

Kandırıldık.

yalnız yaşamak

ilk günlerde dünyanın en güzel şeyi sanıyor insan. Yansın geceler, yaşasın özgürlük modunda takılıp duruyorsun. Derken tek ben varım sofra kurulmaz şimdi atıştırayım sadece diye diye bir sofranın varlığını özlüyorsun sonra kim var zaten kafasıyla düzenden intizamdan kopuyorsun ve en önemlisi de akşam eve gelince iki kelam edecek birini arıyorsun. Çünkü hiçbirimiz farkında olmasak da yaşarken biriktiriyoruz anlatmak için. Ve yalnız kalmadan anlamıyoruz biriktirdiklerimizi.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Gelen giden yok artık. Ve hiçbir şey hissetmedim. ilginç.

banu berberoğlu

Tatlış kendi halinde bir kız. Bazı insanların içi ne çok kin dolu boşaltmaya yer arıyorlar.

akılda kalan reklam replikleri

Çook çalışmam lazım anne çook...

ben bu yazıyı sana yazdım

Nasıl görünüyorsun acaba şu an? Saçlarının şekli nasıl? Sakal bırakıyor musun? Spor mu giyiniyorsun, resmi mi? Tanıyanı kendine çekip alan o tatlı mizaca sahip misin hala? Geçtiğim yollardan geçiyor musun diye düşündüm bir süre. Görsem tanır mıyım acaba diye... sonra güldüm kendi kendime. Tanısam tanıdım diyebilecek miydim sanki.

Ne yapıyorsun, iş bulabildin mi mesela? Yalnız mı yaşıyorsun? Ya da evlendin mi? Seviyor musun birini? Mükemmelliyetçi misin hala? O herkese hakim tavırların devam ediyor mu? Sahi Aklına geliyor muyum hiç?

herkesle iyi olayım insanı

(bkz: herkesle aram iyi olsun insanları)

Zaten var olan başlıkları kelime değiştirerek tekrar açma amaçsızlığı.

seni uyutmayan ne

Merak. Aradığım sorunun cevabını bulmanın zorluğu ise uykularımı kaçırıyor.

umut

Ne kadar dolu ne kadar anlatılmaz, Dünyanın en güzel kelimesi. Öyle ki kocaman bir dünyayı tek bir kelimeye sığdırırız da onun hissettirdiklerini ifade edecek kelimeler topluluğu bile bulamayız.

birini unutamamak

Unutulamayacak kimse yoktur. Birini unutmak istememek vardır.

domuz etinin ülkemizde yasak olması

Yasak değildir. Her yerde bulamadığınız her şeyi aha yasak anlayışıyla sunmayı bırakın artık. Ayrıca arz - talep ilişkisi bildiniz mi?

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bu gece, yarın, öbür gün çalışmasam da haftaya mezun olmak istiyorum. Evet söylemek istediğim bu. Söylediklerimizi olduran bir güç bulunmadı mı daha?

köylü kızları neden çirkindir sorunsalı

Güzel bakan güzel görürün zıddını yaşamaktan olsa gerek.

sözlük yazarlarının yaptığı en iyi şeyler

Oyalanmak. Işlerimi oyalanarak mis gibi saaterce erteleyebilirim.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

Ortalamayı 2.50'nin üstünde tutmaya çalışın. Sonra çıkaracağım diye göbeğiniz çatlamasın. Son yıllarda çok başarılı olsanız da 1. Sınıfın aksamasını hep yaşarsınız.

pkk lı kız tecavüze uğrasa üzülür müsün sorunsalı

Saçma bir soru. Provokasyon amaçlı zihniyetten çıkıyor böyle şeyler. Terörizm iğrenç bir şey. Tecavüz iğrenç ötesi. Bir pislik üzerinden başka bir pisliğin duyarını kasmak ise gereksiz.

depresyondaki insanlar neden intihar ediyor

Depresyonda oldukları için.

hırvatistan milli futbol takımı

iyi takımdır. Hele bu şampiyonada daha da parlamaktadır. ilk aşamada portekiz'i rahat geçer sonrasında da en az yarı finali görür gibi duruyor.