bugün

entry'ler (47)

özelde ingilizce öğretmeni olmak

ingilizce öğretmenliği okuyacak biri olarak, Özelde maaşların az olduğundan bahsedildigini biliyorum. Ama ingilizce öğretmenliği için bu durum ne kadar geçerli bilemedim.

odtü yurtları 30 yaş sınırı

2008 yılında resmi gazetede yayınlanmış, ODTÜ'de okuyan ve okumayı düşünen benim gibi 30 yaş sonrasını dumura uğratan karardır. Hani öğrenmenin yaşı yoktu? Ayrıca (bkz: 30 yaş, birçok burs veren kuruluşun üst yaş limitini oluşturuyor.)

iki kardesin aynı yerde askerlik yapması

Benim için geçerli olmayan durum.keza abim sirnaga ben kirklareline kısa dönem jandarma olarak gidecegiz şubat 2014 celbinde.bir yol, çaresi varsa bildirilmesi rica olunur :/

c r a z y

Bir film ancak bu kadar güzel yapılabilirdi. Tam bir başyapıt. Not: izlemeyen çok şey kaçırır. Keşke daha önce izleseymişim dedim. müzikler de şahane..sırf müzikleri için bile izlenir bu film.

hier encore

C.R.A.Z.Y isimli 2005 yapımı olan filmde geçen inanılmaz güzel olan, hem hüzünlendirip, ağlatan hem de yaşama hevesi ve coşkusu veren bir parçadır..filmide izlemeden geçmeyin daha nice güzel müzikler var filmde.Favorilerim arasına girmeyi başarmıştır.

peskolik

mala bağlayan pes insanları için kullanılacak bir terim.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Beni yak, kendini yak herşeyi yak
bir kıvılcım yeter ben hazırım bak ister öp okşa istersen öldür
"..AŞK iÇiN ÖLMELi AŞK O ZAMAN AŞK.."

Sezen AKSU - Herşeyi Yak
-DUMAN'IN COVER'I ÇOK DAHA iYiDiR-

orgazmdan daha zevkli anlar

Sınavlardan çıktıktan sonra da benzer bir duygu oluşuyor. insan manyak rahatlıyor. Maç kazandıran basketlerde de bu geçerlidir. Bire bir kalmışsındır. Yavaş adımlarla adamın üstüne doğru dribling yaparsın, bir cross-over ve orta mesafe şutu gönderirsin. Ve sayı! Wowww! O anı yaşamak bambaşka bir duygudur.

yazar övmek için açılan başlıklar

Hamdi - Abi senin hakkında çok manyak bir başlık açarım, bütün hatun yazarlar kapında kuyruk olur şerefsizim. Hepsi Özel mesaj yağmuruna tuttar seni. Sözlük geçici olarak servis dışı kalır,yalan söylüyosam Orlando 4-0 yenilsin Lakers'a... Ahan da gör bak. Bir sakal at yeter!
Necdet - Yuhh! a.q sözlüğüde ticaret aracı gibi kullanıyosun ya sen iflah olmazsın hamdi
Hamdi - Ohh.. sen rahatsın tabi, kriz insana neler yaptırıyor bilmiyorsun! iddia dan da yattık zaten gene a.q

mutluluktan ölürsün inşallah

Hoş bir ironi barındırdığı bir cümle *

think thing

Kırtasiye malzemeleri üreten, ilginç ve hoş tasarımlarıyla dikkat çeken bir uzakdoğu şirketi. Nedense nette çok bilgisine rastlamadım. Bir faydam olsun bari * Taksimde bir kitabevinde görmüştüm. Braunson ve morning glory gibi rakipleri de vardır. Onların tasarımları da güzel ama think thing daha uçuk, kaçık tasarımlar yapıyor. Not defterleri iyiye benziyor.

dragon ball

Çok severek izlediğim, kame hame dalgasını yapmak için ıkındığım (bkz: D çocuktuk abisi)olağanüstü güzellikteki manga'dır fakat Türkiye'de mangası çıkmamıştır yalnızca animesi gösterilmiştir.

jules verne

Adını "Cülyus Vörn" diye telaffuz ettiğim, fakat asıl okunuşu "Jül Vörn" olan fransız yazar(Yine de ben bildiğim gibi söylemek istiyorum, Jül Vörn garip gibi geliyor bana yanlış söylemeye alıştım sanırım :D ) Geleceği görebilen biriymiş. (bkz: Ay'a yolculuk, denizler altında 20000 fersah,dünyanın merkezine seyahat)

tv ye cikan cahil universiteliler

özellikle 32. günde şah'a kalkmıştır bu tipler. Bu tür programların amacının ne olduğu bile meçhuldur bence. Al birini vur ötekine. Kaş yapayım derken göz çıkarıyor böyle tipler, ve programcılar.

deniz gezmiş i tanımayan gençlik

Maalesef sadece yakın tarihe değil, tarihin hiç bir kesimine ilgi duymayan yeni bir jenerasyon oluşuyor. Her ne kadar genellemek yanlış olsa da gözlemlediğim kadarıyla insanlarımız tarihi konuşarak değiştirebileceğini sanıyor.Köy kahvesinde ne olacak bu devletin hali diye tartışmak büyüklerimizin mesaisi olmuş. onların yetiştirdiği nesilden de bu kadar duyarsız hale gelmek normal gibi gözüküyor. önemli olan bundan sonra ne yapacağımızdır. Özellikle biz gençler araştırmaya teşvik edilmeliyiz. Bu yönde olanaklar sunulmalı. fakat öss denen illet genç beyinlerimizi kemirmeye devam ettiği, insanlar istedikleri bölümlerde okuyamadığı sürece hatta bir çoğunun açıkta kaldığı düşünülürse, önümüzde imkansız olmasada engebeli bir yol var demektir. Bu zor yolu aşmakta birbirimize destek olmalıyız. Bilgiyi paylaşmakta cimri değil, cömert olmalıyız. Sadece burada dahi, açılan her yeni konu, yapılan her yeni görüş ufkumuzu bir nebze genişletecek, en azından farklı görüşlerin ne kadar ileri gidebildiğini bize gösterecektir. Zihniniz ve yüreğiniz her daim açık olsun arkadaşlar.

kutuphanede hatun kesmek

entellektüel birilerini bulmak isteyenlerin başvurabileceği kız tavlama sanatlarından birisidir. :D

vazgeçmek

Çok fazla anlama gelebilir. örn;

1-)Hayallerinden ve ideallerinden ödün vermek. (bkz: pes etmek)
2-)Yapılması amaçlanan uğraştan daha iyi bir meşgale bulmak.
3-)Zaman, mekan gibi kriterleri göz önünde bulundurarak o işi geçici süreliğine ertelemek.

20 subat 2008 arsenal ac milan maci

Arsenal'in mutlak kazanması gereken çok kritik bir maç. Aksi halde fa cup'da yedeklerle çıkmaları ve Manchester United'a 4-0 ile ezilmeleri boşuna olacaktır. Taraftarın öfkesinden kurtulmaları için tek hedef galibiyet. istikrarsız Milan sahadan berabere çıkabilirse şanslı sayılır.

the new guy

Bu aralar en çok izlemek istediğim gençlik filmidir.

accepted

tek kelime ile " harika " bir filmdir. Türkçeye HAYALi ÜNiVERSiTE adı ile çevrilmiştir. izleyebileceğiniz en iyi gençlik filmlerinden olduğunu rahatça söyleyebilirim. Gülmekten kırılacaksınız :D