bugün

entry'ler (21)

baba

Mario Puzo isimli yazarın müthiş kaleminden Çıkan eşsiz kitaptır. Filme de uyarlanmıştır. Baba dendiğinde aklıma gelen ilk isim Don Vito Corleonedir. Oğlu Michael'a da ayrı bir sempatim yok değil canlarım.

sert erkeklerin çekiciliği

Dışarıdan bakıldığında korkutucu olup sizin yanınızda çocukluklar yapandır. Ama tabi sert erkek denilince de serseriden değil ağır abi deyişinden söz ediyorum. Saygılaaar. Hıhıhıhı

uludağ sözlük şiir kardeşliği

Şişman kızın yanında, otobüste dururken
Fren yaptı şoför bey, beynim aktı sahiden!

ders kaydı haftası

Ay acaba yanlış mı yaptım? Diye mutlaka akıldan geçmek zorunda bırakılan haftadır!

ne zaman umut eksem tütün biçerim

Kesinlikle benim adıma doğru yazılan cümledir. Ne zaman umut etsem birşey için, sonunda hep bir sigara yakıyorum.. Peeehhh..

sözlük erkeklerinden sözlük kızlarına sorular

Töbeler töbesi dedirtecek ve gevren gevren güldürecek sorulardır.

güzel kokabilmenin yolları

Persepolis filminde geçtiği gibi duş sonrası sütyen içine manolya çiçekleri koymak.

sözlük yazarlarının şu an ihtiyacı olan şeyler

Daha az kendini beğenmişlik olmalı kesinlikle. Kesinlikle ve kesinlikle.

hadi herkes bir dize şiir yazsın

Dizenin ne olduğunu bilmeyecek insanlar değiliz. içimden nasıl geldiyse öyle davranmak istedim. Ok? By.

simitin yanına yakışan yiyecekler

Ayran yakışır lakin türevlerini de yazayım da kırk karakter dolsun. Peynir yakışır. Nutella da yakışır. Çay yakışır. Öyle yani daha sayabiliriz..

sözlük yazarlarının aşk itirafları

Bir dönem şairlerinin rant sağlamak amacıyla "sevgi, sevmek" duygusunun yerine çıkardığı kelimedir.
Aşık olmadım ama sevmişliğim vardır. Öyle ki onu sizlere Levent Yüksel'in seslendirdiği bi şarkıyla betimleyeceğim.
"Ten beyaz, saç kızıl güller
Kahkasında bülbüller
Kirpiği kapkara tüller
Ben o afete vuruldum.

Ten değil nakış mübarek
Bende ki aşk değil ibadet
Elleri sevdi nihayet
Ben ebedi saadetten kovuldum.."

mutluluğun resmi yapılsa en çok kullanılacak renk

Kişisel görüşüm çerçevesinde dünyanın en güzel rengidir. Patlıcan moru!!!!

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

En sevdiğim Sting şarkısı. Dinledikten sonra en sevdiğim kadın ismi oldu. Böylelikle bedavaya düşünmeden çıktı yani nickimde. Heheheh

hadi herkes bir dize şiir yazsın

Uyurken bir güzeldi
Korna beynimi deldi
Kalktım söve söve yataktan
Allah korusun nazardan.
Amin.

kadının kadınlığını bilmediği yerde huzur olmaz

Kadınlar adına fazla aşağılayıcı cümledir.

yandın

Eve gidiş saatini fazlasıyla kaçırınca, baban aradığında arkadaşlarından duyduğun dalgayla karışık ciddiyet taşıyan kelimedir.

zekalıyım güzelim öyleyse sözlükte akmalıyım

Kendimi dışlanmış hissetmeme neden olan cümledir. Daha ilk entry giremedim. Bir yardımcı oluverin yaaaa...

ilk entry

Nasıl yapıldığını bilmediğim korkutucu ve manidar olaydır. Çünkü sabahtan beri girdiğim hiçbir entry, entryden sayılmadı sanırım. Korkuyorum yav.

14 şubat büyük bir para tuzağıdır

Bence sevgiliden öncesi ve sonrası olarak değişim gösteren tutumdur.

Sevgiliden Ö: "Abi benim sevgilim de olsa kutlamam ya ben 14 Şubat'ı falan. Ne işim olur abi o ne öyle ya."

Sevgiliden S: "Ya aşkııım çok yaklaştı 14 Şubaaat. N'aapsak ki acaba yaa nereye tatile gitseeek?! Sende bişey söylesene yaaa!"

süte ekmek doğrayıp yemek

Annemin çocukken yaptığı ve yemek istemeyip kafayı yediğimde beni dövdüğü o kokunç mama.