bugün

entry'ler (144)

sahip olunan ilk forma

artvin'in şirin ilçesi hopa'da çocukluğumu geçiriyorum. 5 yaşında falanım o zamanlar taraftarlık sürecinden pek haberim yok. tek'in lojmanlarında oturuyoruz. abiler aralarında maç yapıyorlar, gönül verdikleri kulüplere göre takım kurmuşlar. fenerlilerin ve ismini anmak istemedeğim kırmızılıların takımlarında adam çokluğu sebebiyle hem yer yok hem 5 yaşında çocuğu kim takımına alır. (Kırmızılılar da topçu vardı da adam yoktu. * )

benden 2-3 yaş büyük olan ya volkan ya da çetin, beşiktaşlı olursan bizim takımda oynarsın dediler. allaah tamam lan dedim beşiktaşlıyım tabii ki. halbuki gayet de fayda gözeten bir taraftık anlayışım var. hafta sonu spor programlarını izleyip en çok gol atan takımı tutuyorum o aralar. Zonguldaksporu bile tuttum bı hafta. bu zihniyetle ilerlerken birden olduk mu beşiktaşlı. (olduk) ama forma morma vermedi ibne abiler. profesyonel bir anlaşmaydı benim beşiktaşlı olmam fazla uzun sürmedi o yaz dayım bize ziyarete gelene kadar

neyse dayım geldi hopa'ya ablasını ziyarete ya da istanbulda bi boklar yedi sanırım hayta, ortalık durulsun diye bizim oralara kaçtı. yemek yerken hangi takımı tutuyorsun sorusuna yapıştırdım cevabı beşiktaş diye. saçmalama lan dedi yürü dedi çarşıya gidiyoruz. en çubuklusundan sarı-lacivert forma aldı. yünlüydü ama formayla çıkıp top oynamak da gayet havalı olduğu için isilik ola ola giydim o formayı. (fenerium ne arar la hopa'da.)

neyse efendim bir formaya fener'li olduk, ciğerimiz kurudu geçmiş 35 yılda. Sevdanın rengiyle böyle tanışmış olduk ama bir ciğeri maratonda biraktık.. bazen dayımla yanyana geldiğimiz de bi güzel sövüyorum kendisine *

şimdi de ben dayı oldum yeğenimi fenerbahçeli yapmaya çalışıyorum ama babası beşiktaşlı ayıp olmasın diye forma da alamıyorum yeğenime. ("kaç para ulan bir forma?). karmanın intikamı bu olsa gerek. beşiktaşla uğraşanın çocuğu olmazmış, evlenip çoluk çocuğu da karışamadık üstelik * amk Beşiktaş senin.

kerata yeğenim benim yanımda fener'li babasının yanında değil. Pust gibi bişey, kesin büyüyünce Fransız muhipleri cemiyetinin futbol takımını tutar bu adi çocuk. Yegenlikten redderim sakın ha!

yarın bir gün büyür de buraları okursan, canımın sol köşesi kerata yeğenim "siyah çoraplılardan" doğan ve "dayımızdan miras bu sevda" diyor olursun umarım. hem ne yapcan lan sentetik ve kimsayal inceltici kullanmaya teşne camiayı, cekiyolar tineri kendilerini büyük sanıyorlar. Tamam Fener de zararlı ama tiner ciğerlere daha zararlı.

dayısının koçerosu, o çok sevdiğin ve sürekli çizip durduğun türkiye ve azerbaycan bayraklarındaki gibi sen de benim için "yıldızsın ay'sın" eren iyi ki varsın.

bak hem zamanlama da uygun "gönüldesin, baştasın, dayının fenerbahçe'li olduğu" yaştasın.

favori 28 şubat komutanın diye soran kız sevgili

"o degil de n'ooldu 1000 yıl sürecek diyordunuz, statükocu, vesayet düşkünleri sizi" şeklinde cevap verilecek kişidir.

deniz akkaya nın pörsümüs vücudu

iş insanı değer kaybeden varlığı satın almaz, kiralar.

81 lik havan çok ağır işe yaramaz diyen kız

Dağ kadrosundan metropollere sızmış vatan hainidir. Üniversitelerde takılır yaz tatillerinde kandilde katillik eğitimi alır. Aklını emperyalizme kiralamış, kürt kardeşlerimizi temsilden uzak, Marksist Leninist, Mecusi putperestlerin dahil olduğu terör örgütüne sempati duyar. Boyu devrilsin.

chp iktidarında yerel özerklik olacak

Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, yerel yönetim, desentralizasyon zırvalarıyla, bölünemez. bu zırva gerçekse - henüz teyit.org'dan dogrulamadim- Cehape aldı başını gidiyor denir ne denecek başka.

dizi tarihinin en piç karakteri

Yaşasın Ramsay Bolton için cehennem. Ramsay bütün diziyi izledim. Sen haksızsın piç. Seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım.

28 mayıs 2022 liverpool real madrid maçı

Global Katalan faşizmine geçit vermeyen, ispanyanin üniter yapısının yılmaz savunucusu canımız Real Madrid'imiz ile Liman işçilerinin alın teri ile kurulan, kibirli londraya karşı "we are not british we are scousers" pankartı ile bizi bizden alan cigerimiz Liverpool'un maçı.

Berabere bitsin kupayı ikisine de versinler.

geç kalmışlık hissi

Ya sevmeyi bilmedik yıllarca
Ya sevince geç kaldık....

tartışma esnasında sen abdülhamid i savundun demek

Bana denirse mutlu olurum mesela. Vallahi Abdülhamid Han'ı savunduk, savunuyoruz, ilebet savunacağız.

düşün ki o bunu okuyor

Senin üzgün olduğunu bildiğimdeki ruh halimi, hani hava kapalı olurda sanki o kapkara bulutların göğüs kafesinin içinde, nefes borunun bittiği yerden başlayıp kalbini de kapatıp karartması belki biraz ifade edebilir. Arasam telefonu açmazsın, açsan bir an önce kapat diye laletayin kelimeler ile konuşursun diye ne yapacağımı bilemez bir halde elim ayağıma dolaşıyor.

Sen benim tanıdığım, işini layıkının çok çok üzerinde yapan, hem akıllı hem güzel, benim için hem yara bandı hem yara olan, medhine kelimelerimin çatabilmediği bir insansın. Hemen enseyi karartıp moralini bozduğun sana laflar hazırladım aşağıdadır.

Aynalarda gördüğümsün
Ağladığım güldüğümsün
çaprazımda gördüğümsün
Çözemezler kördüğüm sen
Bilge bir kuş gökyüzünde
Bak ne diyor son sözünde
Yıkılma öyle!
Haydi, kalk ayağa
Yürü güneşe..

boğaza yat ile açılıp müslüm gürses dinlemek

Belki birisi çölüne yağmur olmuştur ve Hislerinin sesini Müslüm Gürses 'ten dinlemek istemiştir.

10 nisan 2022 manchester city liverpool maçı

Emeğin, liman işçilerinin takımı Liverpool tarafında safları sıklaştırdığımız maçtır. Haydi çocuklar Bill Shankly için, Allah için kitap için oynayın.

Adettendir Manchester ahalisine bir mani bırakmadan gidilmez.

If I had the wings of a sparrow,
If I had the ass of a crow,
I’d fly over Manchester tomorrow,
And shit on those bastards below!

aynı laptopu 10 sene kullanabilen insan

Benzer bir başlık ekside vardı 2009 yılında aldığım diz üstü ile yazdıktan bir hafta sonra sabit disk yandı. Yapmayın olm nazar değiyor sonra.

Emektara yeni disk taktık ama o günden beri eski performansından uzak. Bir kere kırıldı mı eskisi gibi olmuyor hiç bir şey.

yazarların en türk özelliği

Turancıyım.

çanakkalede ingilizleri kaçıran evliya bulutu

Türk ordusunun Çanakkale'de kimyasal silah kullanması ama bunu gizlemek için hurafe uydurmasıdır. O bulutlar Kafkas cephesine soğuk diye mi gitmedi? Vatan evlatları donarken neredeydi bu evliyalar. Fahrettin Paşa'nın yiğitleri açlıktan çekirge yiyerek Mekkeyi savunurken bu evliyalar neredeydi? Bari ingilizle iş tutan bedevilerin gözüne falan kum kaciramaz miydi?

Geçiniz efendiler, bu toprakların son delikanlılari topraklarını ölesiye savundu. Korkmadilar geri de dönmediler.

şiir yazan erkek

Babasının prensesidir. Şaka lan şaka. Kelimelerle matematik, seslerle ahenk yakalayan, bunlara bir de şiirinde bir fikri akıcı bir şekilde ifade etmeyi de ekliyorsa ortalamanın çok üstünde zekaya sahip insandır. (Nazmi nesre yaklaştıran yavsaklar hariç:)) )

hms irresistible

Her/his majesty's ship irresistible. Majestelerinin "Dayanılmaz" gemisi. Çanakkalede ismi ile müsemma olmayarak, bu toprakların vatan sevgisine, Nusrat mayın gemisinin kahramanlığına "dayanamamış" yaveri HMS Ocean ile aynı kaderi paylaşarak boğazın derinliklerini boylamıştır.

Bu ve benzeri gemilerden sahillerimize çıkan 100.000 kertekele, gördü neymiş Çanakkale..

Bu vesile ile mayın gemimizin komutanları Yüzbaşı ismail Hakkı, Yüzbaşı Hafız Nazmi ve maiyetindeki kahraman askerlerimizi minnetle anıyorum. Ruhunuz şad olsun.

Dayanılmaz dedikleri geminin son nefesini verirken görüntüsünü de almışlar. Bu ingilizler vallahi akıllanmazdır. Dayanılmaz dedikleri gemi dayanamıyor, Allah'ın bile batıramayacağını iddia ettikleri gemileri ilk seferinde batıyor. Yıkılasın ingiltere, enkazını göreyim.

https://en.wikipedia.org/...andoned_18_March_1915.jpg

nostalji

Kendi ordusu olmadığı için vatan evlatlarını yok papa korumaligi, yok sınır ötesi operasyonlar ile heder eden isviçreli hastalığı da denirmis. Yemeden içmeden kesen, Ölümcül sonuçlara yol açabilecek sıla hasretinin adıymış nostalji.

Kimsenin emeğini çalmayalim kaynak ekleyelim. adam podcast'te araştırmış yazmış okumuş.

https://art19.com/shows/f...91-4128-b804-64aeb3b7cdce

öyle bir yerdeyim ki

Dağlarda talan...olur mu?
Dosta hiç yalan

bahele diyen kezo

Kesinlikle Tokatlı'dır. Bir de "bana bağ hele" diyeni vardır ki evlerden ırak....diyeceğim ama Tokat'lı olunca bol miktarda çevremizde oluyor.

Memlekete gitmeye görelim, bütün şive bir anda aslına rücu ediyor aniden "Toğat'lı" oluyoruz. Bu durumdan tiksinmek ve tatlı bir tebessümle haz almak arasında araftayız biz gurbetteki Toğat'lılar.