bugün

entry'ler (118)

hoşlanılan kıza msn den şarkı atılan dönem

yerini facebooktan şarkı paylaşmaya bırakan dönemdir.

keşke ben oynasaydım denilen film karakterleri

(bkz: amelie)

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

(bkz: frida)

ben bu yazıyı sözlük yazarlarına yazdım

ne olursanız olun gelin diye bi olay yok güzel kardeşlerim, kendinize çeki düzen verin de gelin. faşist düşüncelerinizden bi sıyrılın mesela. kadınları aşağılayan baştan sona kompleks kokan cümlelerinizden bi kurtulun. insanları cinsel yönelimleriyle yargılayan zihniyetlenizi bırakın da gelin hani. entrylerinizden kibir aksın, egonuz dolsun taşın umrumda değil ama insanları kategorize etmeyin. ben kendi adıma bu sözlükte kürt-türk milliyetçiliğinin faşist çatışmasına -üstelik yazılanlar yazarlarının bir bilgi kırıntısına bile sahip olmadan boşa sıktığını açıkca bağırıyorken - maruz kalmak istemiyorum. başlıklarda bel altı muhabbetlere kadın cinselliğinin meze edildiğine şahit olmak istemiyorum. sebze meyve seçer gibi evlenilecek kız- eğlenilecek kız başlıkları ve altlarından yüzlerce saçma sapan entry istemiyorum. homofobik klavye delikanlılarının ayrımcı, nefret söylemlerini okumak istemiyorum. fikirlerinizi özgürce açıklayabildiğiniz bir platformu böylesi kirletmek, çirkinleştirmek neden?

cenaze evinde sürekli ölüden bahsetme saçmalığı

cenaze evinde toplanılma amacı başka bir şey de biz mi bilmiyoruz? hani gelenler taziyelerini sunarlar, ölen kişi anılır, yakınları acılarını paylaşır. tüm bunların kesişimi bize kaybedilen kişiyi vermiyormuş gibi cenaze evinde sürekli ölenden bahsedilmesi nasıl saçmalık olur, ben de buna anlam veremedim.

sabah kalkar kalkmaz mırıldanılan şarkılar

bruno mars - lazy song

izmirli kız vs kürt kızı

bu karşılaştırmanın nasıl yapılabileceği merak konusudur. kızları kategorileştirmekten öte milliyetine göre, doğduğu yere göre yaftalamak? amaç nedir anlamadım. bence ırkçılık, ayrımcılık kokan hareketler bunlar (bkz: sığ beğinlere eğlencelik başlıklar)

ankara üniversitesi öğrenci bilgi sistemi

ölmesin mi? ders kaydını "yine" kabusa dönüştürdüler. amaç nedir anlamıyorum.

evlenilmemesi gereken kızlar

(bkz: alıklara bir diğer grup alıklarca hazırlanmış balık avı klavuzu)!insanları kategorize etmekte milletce üzerimize yok zaten o bir gerçek de böyle başlıklar gördükçe daha bir acıyorum halimize. yok yahu, "bilinçsiz erkeklerimizi uyaralım hani koklamayı bilmiyorsa biz onun için seçeriz manavdan kavunları" mantığında değiliz sadece geyik yapıyoruz diyorsanız eğer, espri anlayışınız gözlerimi yaşarttı bilginize. evlenilecek kızlar, eğlenilecek kızlar, edepli kızlar, arsız kızlar, özgür kızlar, veren kızlar, yeren kızlar.. bi sakin beyler, asıl sorun salak adam ayık adam ayrımında olmasın?

1991 de doğan efsanevi nesil

91 sonrasına bakıldığında nispeten kurtarılmış nesildir.

cennete girerken fonda çalacak müzik

queen- we are the champions

sevgi

üzerine kaıplı,süslü tanımlar yapılabilecek kadar evrensel bi kavram değildir öncelikle. bireyseldir.. toplum uyarınca, topluluğa göre değil kendimce sevebiliyorsam güzeldir.

öğretmenlerin kızdığında saçmalaması

sinirden gözünün döndüğü bi ara öğrencilerden birine kavun diye bağıran yabancı bi hocam vardı. hakaret için yeterince türkçe bilmediğinden mi bildikleri ağır kaçar diye düşündüğünden mi bilemedim ..

gidiyorum diyen sevgiliye temelli mi diye sormak

garantici sevgili -ya da an itibariyle eski sevgili- söylemi.
hani gidiyosun tamam da olur ben birini bulurum yarın sen dönersin falan tatsızlık çıkmasın meselesi yahut gidiyorum diye zarf atıyosan yorma beni hadi gülüm ben bi çay dökeyim sen de bi tur at gel vs.doğrudur aslında temelli mi diye sormak gerek ki yerimizi bilelim.

aşık olunacak erkeğin sahip olması gereken üç şey

şeytan tüyü kafi.

sözlük yazarlarının duaları

nolur şu sözlükte bi gün olsun ki din, dil, milliyet tartışmasına girilmesin, bel altı muhabbetin dibine vurulmasın. sözlüğümüzü bu gudubetler kurtar allahım. dinimiz amin.

askıntı olan gence verilecek alternatif cevaplar

tatil boyunca gerek müziğin sesini sonuna kadar açıp önümü keserek gerek plajın girişne kamp kurup yollarımı gözleyerek gerekse türlü garip tanışma girişimlerinde bulunarak bana acıklı anlar yaşatan çiçekli şortlu elemana ithafen,
"salaklığın karşısında nefessiz kaldım"

eti hoşbeş

eti hoşbeş, yeni nesil gofret! diye bi de sloganı vardır.

bana hayranlarım sürekli çiçek yollar diyen kız

bana hayransan çiçek yolla msjı veren kızdır.
(bkz: koş abisi şurdan bi demet maydanoz kap gel)

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

tek tanrılı dinler karşısında kadın - fatmagül berktay