bugün

entry'ler (14)

ulit

Ulit,Uludağ üniversitei işletme topluluğunun kısaltılmış halidir.Yani baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır.Halihazırda 450'yi aşmış üye sayısıyla Uludağ Üniversitesinin en aktif Bilim topluluğudur.Çalışma alanları,üyelerinin kişisel gelişimine katkıda bulunacak etkinliklerdir.Bu kapsamda büyük şirketlerin ve ilginç başarı hikayesine sahip ünlü isimlerin üniversiteye teşrifini sağlarlar.

En aktif dönemini 2011-2012 öğretim sezonunda yaşamışlardır.Bu dönemde profesyonel afişleriyle ilginç ve başarılı tasarımlarıyla öne çıkmışlardır.Bu çalışmalara vesile olan ise anılan dönem içerisindeki topluluk yönetim kurulunun başarılı ve özverili çalışmalarıdır.Bu sayede üniversiteye bir çok ünlü simayı getirmişlerdir.

Bu dönem içerisinde öne çıkan çalışmaları ise;

-Toyota Türkiyenin CEO'su Orhan Özer
-Kurtlar Vadisi Pusu'nun Yönetmeni Onur Tan
-Eczacıbaşı Sağlık Genel Müdürü Anıl Sugetiren

gibi önemli simaların üniversitede ağırlanması

regl oncesi goguslerin buyumesi

biyolojik bir olay.Allah öyle yaratmış vucut kasılıyor,pis kanı toparlıyor ve malum yerden atıyor.doktordan temiz

aşık olmak

Kandaki sevda sıvısının koyulaşması suretiyle insanın melankolik hallere girerek karşı cinse duygularıyla ölümüne bağlanması demekdir.

ikinci öğretim tercih etmek

uyumayı seviyosan,rahat takılıyosan hele biraz da miskinsen ve paran da çoksa 2.öğretim nam-ı diğer 2. eğitim senin için biçilmiş kaftan,ne duruyorsun (?)

erasmus

Desiderius Erasmus, 1465-1536 yılları arasında yaşamış olan, Kuzey Avrupa Rönesans'ının önemli ustası ve klasik edebiyat araştırmacısıdır.Hümanist bilgin bir ilahiyatçıdır.
''Körlerin ülkesinde, tek gözlü insan kral olur'' ve ''Bağışla Tanrım'' çok meşhur ve benim sevdiğim sözlerindendir.Avrupa'nın çeşitli üniversitelerinde dersler vermesindendir ki bugün onun adıyla anılan bir öğrenci değişim programı uygulanır tüm Avrupa'da

kontörün pahalı olması

cep telefonunun öğrenci için gereksiz bişey olması.

mehmet şimşek in memleketi

Hükümetteki en kariyerli bakanlardandır.ingiliz vatandaşı olması uzun süre ingiltere çalışmış olmasındandır

caminito

Arjantinin başkenti Buenos Aires'in varoş bölgesine verilen addır.Önceleri zengilerin,sosyetenin adresiymiş ama daha sonra istanbul misali göç almış ve Caminito bölgesi gariban gölgesi olmuş.Buenos Aires'te yaşayan bir Arjantinliye Caminito'lu musun dediğinde çok sert tepki verir,denedim biliyorum!

osmaniye

o kurabiyeler mis gibi kokar.Eskiden Fırın'lı bir sokağa girince her yer mis gibi Kömbe kokardı ama şimdi kalmadı azaldı tabi..

osmaniye

Orda insanlar bi başkadır biliüünnü..Bayramlarda güneye gidilmez büyüklerin evine gidilir ^^bayram kömbesi^^ adında kurabiye yaparlar *

yeni başlayanlar için ülkü ocağı

bunların yurtlar da oynadıkları kurtlar vadisi de bir başka oluyo.Sorun yaratıp sonra kendiler çözüyolar:)

stat açılışını siyasi propagandaya çevirmek

birisi bana Fenerbahçenin TTKOM arenayla ilişkisini anlatsın.orayı kaçırmışım merak ediyorum

ekonomi muhendisligi efsanesi

biz de hala aynı yalanlarla yaşıyoruz canlarım.olacaksa olsun artık..

uludağ üniersitesi

Uludağ Üniversitesi, 1982 yılında adı resmen Uludağ Üniversitesi olan, Bursa'nın ilk üniversitesi olma özelliğiyle birlikte Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından biridir.ama şu an çoğu fakültesi yıkılmak üzeredir bunun sebebi okulda yaz okulu denen bir para tuzağının olması,
Türkiyenin diğer üniversiteleri yazları bakım görürken Uludağ üniversitesi yazları öğrencilerle dolup taştığı için harabe (özellikle iiBF) olmuştur.