entry'ler (44)

sözlük yazarlarının yalnızlık seviyesi

yalnızlık kaçınılmazsa, tadını çıkarmaya çalışacaksın.

lise hayatını bok eden şeyler

öğretmenlere yalakalık yapan öğrenciler. kendisinden özel ders aldığı için, sınıfta öğrenciye daha yakın ve anlayışlı davranan öğretmenler. makyaj yapamama problemi. cep telefonunu yasak olduğu halde götürüp, gizli saklı bakmak. birde bizim lisede etek yoktu. dar krem rengi pantolonların kızlara büyük zorluğu vardı.

pilavın yanında ekmek yenir mi sorunsalı

kilo almak isteyenler yemelidir.

cumhuriyet tarihinin kaybedilen ilk toprağı

bu olaya toprak olayı olarak bakmamak gerekir. türbe orada olduğu için toprak sayılıyordu. mesele türbe yani. illa ülke sınırı dışında toprak olsun diye türbeyi ülkeye getirmiyorlar zaten.

süleyman şah türbesinin türkiye ye getirilmemesi

süleyman şah çok önemli, değerli biri. türbesi madem biz de ozaman kendi topraklarımıza getirilmesi çok doğru olur. türkiye de söğüte getirilsin, çok anlamlı olur. süleyman şah da artık bir huzura kavuşur. ne bu inat yani illa suriye de kalacak diye çabalamak neden. ne saçma.

selen yakıcı

bu tarz benim yarışmasına yeni katılmış, güzel bir bayandır. Başkent iletişim Bilimleri Akademisi'nde spikerlik ve sunuculuk'dan mezundur.

başkent iletişim akademisi

merkezi Mecidiyeköy'dedir. köklü bir akademidir. spikerlik, diksiyon, oyunculuk, seslendirme kursları vardır. Şuan ki hocalardan bazıları. cihan Ünal, Rüştü asyalı, Aydoğan temel, Müge oruçkaptan, kaan yakuphan, hamit özsaraç, Tunç arslanalp, burcu kaya ve daha değerli bir çok isim.

barış egemen göçmen

burak özçivit e çok benzeyen, Nişantaşı üniversite sinde okuyan biri. geçenlerde beyaz show da önde oturduğu için, görünce beyaz ın da ilgisini çekmiştir ve sahneye alıp kısa bir sohbet etmiştir. oyunculuk yolunda ilerliyor. yolu açık olsun.

çorlu

20 yılda çok hızlı gelişmiştir. fabrikalar sayesinde nüfusu hala hızlıca artmaktadır. Tekirdağ ın ilçesidir ama bir çok il den daha büyüktür. istanbul a doğru genislemektedir. hatta Çorlu merkezden istanbul istikametinde giderken 15 dakikada istanbul il sınırına girilir. çok fazla cafe vardır ama bir tane küçük bir alışveriş merkezi (orion) vardır. artık yeni bir alışveriş merkezi şart. en gelişmiş yeri ve konut bolluğu emlak konutları ve orion tarafıdır. hava kirliliği istanbul dan daha azdır. Fabrikalar şehir merkezine yakın degil çünkü. fazla insan olmaması ve şehir planlaması karışık olmadığı için ulaşım kolaydır. güzel Çorlu'muzun daha da gelişmesi dileğiyle.

sözlük yazarlarının hayalindeki meslek

Topkapı Sarayı müdürü. çok ciddiyim. tarih manyağıyım.

sevgililer gününde yapılacaklar

sevgilisi olmayanlar için en iyisi evde oturmak. dışarı çıkıp elele, sarmaş dolaş olan sevgilileri görmek istenmeyebilir. bir de küçük şehirdeyseniz, eski sevgililerinizi görme ihtimali de olabilir.

kesin bütün sevgililer yarın grinin elli tonuna gidecek.

mutsuzluktan kusmak

çok üzülüp ağlayınca bulantı olabiliyor.

birden yeme isteği gelen yiyecekler

pizza, sufle, profiterol, mantı... aklıma gelenler bunlar. tok olunsa bile bunlar önümüze geldi mi, yememek için kendimizi tutamayız.

yazarların en son para verdiği şey

otobüs bileti.

en seksi dil

Yunanca.

işte benim stilim

işte benim stilim, tv8 de yayınlanan bu tarz benim yarışmasının yeni adıdır. yalnız şöyle bir durum var. tv8 deki yarışma orjinaldir. programın yapımcısı caner erdemdir. show tv de yayınlandığı zaman kanalla anlaşamadıkları için sözleşmeyi fesh etmişlerdir ve tv8 ile anlaşmışlardır. bunun üzerine show tv aynı formatı, aynı isim, farklı jüriler ve sunucuyla, joker yapıma yaptırmıştır, resmen format çalarak yayınlamaya başlamışlardır.

taraflar mahkemeye gitti ve sonuç olarak isim hakkının show tv de, format hakkının da tv8 de kalmasına karar verildi. bunun üzerine tv8 ismi değiştirdi. ve show tv nin de format değişikliği yapmasına karar verildi. yalnız show tv isim hakkı için 1 milyon lira yatırmalıdır diye okudum haberde. yatırıldı mı yoksa hala yatırmadı mı, o net değil.

sonuç olarak; mahkemenin tedbir kararıyla show tv nin bu tarz benim adıyla başka bir yarışma düzenleyebileceği ancak konsept, moda, trend içerikli program yapamayacağı bildirildi. böylece bu tarz benim programı sadece tv8 de yayınlanabilecek.

kanal değiştirme sebebi olan ünlüler

bülent ersoy.

acıktım

bazı ilaçlar yan etki olarak iştah açtığı için. ilaç kullanan kişi gün boyu acıktım diyebilir.

migros un başörtülü çalıştırmama kararı

nasıl bazı yerlerde de başı açık olanlar çalıştırılmıyorsa çokta kızılacak bir durum değildir.

ekşi sözlük

çaylaklık sırası 23000 lerdedir. birde hergün azalacağına, artmaya başlayınca, oradaki hesabı kapatıp buraya geldim.