bugün

entry'ler (19)

hayatında hiç 1 mayısa katılmamış işci

halay çekmeyi bilmeyen işçidir. girdiği komünitede kendini yalnız hissedeceğini bildiğinden 1 mayıslardan kaçan işçidir.

kravatlı terörist

bir önceki kabinede mecliste yeterli miktarda bulunan, bu seçimde bitleri kanlandığı için meclise gelmeyip özerk yönetim isteyen teröristlerdir.

klimalı otobüsün klimasını açmayan şoför

hunharca sikildikten sonra boş otobüste ayakta gitmesi sağlanması gereken otobüs şöförüdür.

aşk olgunlaştırır mı salaklaştırır mı sorunsalı

kişiyi kendi olmaktan çıkartır. ilişki içerisinde kendinden ödün verdiğini uzun süre fark edemez, fark ettiğin zaman ise ilişkinin temellerini sorgularsın. aslında ne akdar salaklaştırırsa o kadar da kafa açar. bir gariptir aşık olmak. denenmeli ama sonuna kadar bağlı kalınmamalıdır.

izmirlilerin kendini çağdaş olarak görmesi

(bkz: bi siktirin giden diyen şakirt saçmalamaları)
doğma büyüme izmirli bir insanım. garip bir hata sonucunda yaşadığım şehrimi, karakterimin bir parçası olan şehrim izmiri bırakıp ankaraya yerleşmek zorunda kaldım. şehrin merkezi denen yerde yaşayan insan profilini gördükten sonra izmirin en ucra köyünde yaşayan bireyin ankarada şehirin merkezinde yaşayan dallamalardan çok daha medeni olduğunu fark ettim. şair boşuna dememiş bir başkadır benim memleketim diye.

sözlük yazarlarının ayakkabı markaları

yıllardır çeşitli nike ürünlerini kullanırdım ayakkabı olarak. lakin her şey 4 gün önce birden değişiverdi. yine ayakkabı almak için gezindiğim herhangi bir avm de adidas mağazasının önünden geçerken, yıllardır gözüme batmayan samoalar bir anda gözüme çok sevimli görünmeye başladı. işte o günden beri bende bir (bkz: samoa) insanı oldum. pişman mıyım dersem henüz daha olmadım be sözlük.

türkiye de ünlü olmanın yolları

çok zorlayıcı olmayan eylemler bütünüdür. sosyal medyada göze batan tiplerden birisiyle kavga edebilirsiniz, soyunarak göz önüne gelmek isteyebilirsiniz, saçma sapan bir iş yaparak göz önüne gelebilirsinz (bkz: ajdar anık) vs... tabi bunlardan ziyade kaliteli birşeyler yaparak da göz önüne gelebilirsiniz ama bu kadar kolay yol varken kim ne diye kendini zorlasın ki?

sözlükcülerin metal grup kadroları

dinlenecek müzik tarzına göre değişmesi muhtemel olan kadrolardır. örneğin an itibari ile canım southern metaldinlemek istediğinden ona göre bir grup ayarlayayım.

vokal - (bkz: phil anselmo)
gitar 1 - (bkz: erik larson)
gitar 2 - (bkz: dimebag darrell)
bass - (bkz: tommy bradford)
davul - (bkz: wayne porche)

olsa da hunharca dinlesem dedim. oyşşşşhhhh

hilal cebeci

birkaç ay önce sağda solda tembe türbanı ile gezerken büyük ihtimalle artan yaz sıcağından dolayı* panpişlerine hunhar (bkz: caps)ler sunan insandır. sanatçı demek isterdim de benden imkansızı isteme be sözlük.

televizyonda kanal değiştirme sebepleri

hilal cebecinin bulunduğu bir programa denk geldikten kanaldan kaçacak bir sebep ararken aynı program bünyesinde rasim isimli bar bar bağıran bir bireyle denk gelmek.

iguana

tam olarak rakı masası canlısıdr. sabahlara kadar, günlerce oturup anlatırsınız ve bunun üzerine size gıkını bile çıkarmaz. öylede asil karaktere sahibi bir hayvandır.

ankara

hayatının uzun dönemini izmirde geçiren bir birey olarak 8 gün önce ayak bastığım ve kendime "ben nereye düştüm ulan? " sorususunu sordurtan şehirdir.

adana insanları

(bkz: adanalıyak allahın adamıyak) mottosunu kabullenen insanlardır.

21 temmuz 2011 fenerbahçe shaktar donetsk maçı

kadıköyün tarihi gecelerinden birisini daha yaşamasına vesile olacak size göre dostluk, bize göre gövde gösterisi olacak müsabakadır. tüm camia olarak tek yürek tek bilek olma zamanı olarak da adlandırılabilir.

edüt: yanlış yazmışım işte bakmayın kusuruma

face of melinda

ergen dönemlerinde hikayesini nice dişilere anlatarak hunharca ekmek çıkarmama vesile olmuş, kadife sesli mikael ile kendinden geçiren başyapıt.

siksen geçirmem diyen öğretmen

denemeden ne yapacağı konusunda kesin kararlar alınmaması gereken öğretmendir. gözü karartıp bir posta kaymak gerekebilir.

sigara içen kadınların bakire olmadığı gerçeği

(bkz: böyle uğursuzların insan olmadığı gerçeği)ile karşılaştırıldığında yalan sayılabilecek önermedir.

üniversitedeki bölümlerin tek cümlelik özeti

biyokimya: canlı komponentlerin kimyasal yapısını inceleyen, ve bu moleküllerin birbirleri ile etkileşimini inceleyen interdisipliner bir bilim dalı.

ders çalışırken ortadan kaybolan kalem

göz önünde olsa bile bulunamayacak olan kalemdir. amaç ders çalışmamak ise gerisi teferruattır.