psikolojisi bozuk olan kızdır.
her an marjinal olabilecek kızdır.

(bkz: seviye 1)
bunalımlardan kurtulmaya çalışan kızdır. bu işe ilk saçlarından başlamıştır.
cesaretinden dolayı kutlanması gereken kızdır.
(bkz: o benim)
yüzü gözü açılmıştır.

(bkz: düz adam)
(bkz: hikayede adı gecen mal benim)

psikolojisi bozuk oldugundan bi taraflarıyla oynayarak kendini mutlu hissedecegini düsünen kızdır. yalan efendim o. ben saclarımı kestireli 5 ay oldu saclarım eski haline geldi nerdeyse hala eski fotograflara bakıp aglarım. siz siz olun 5 senelik sevgiliniz dahi terk etse sizi sacınıza bulasmayın.
boyadan, permadan saçı yanan kızdır.
bir cesaret kestirir ancak daha sonra ki pişmanlıkla nasıl baş eder bilinmez.
saçı açtırma sevdası ile güzelleşmek uğruna yapılan ve sonucunda saçlarından olan bayan...
kesinlikle hata yapmıştır. zira kısa saçla güzel olucam zannedenlerin en fazla onda biri bu başarıyı sağlar. genelde götüm gibi olurlar. buradan saçlarını kestirmeyi düşünen kızlara bir erkek olarak sesleniyorum, sakın ola o saçlara dokunma!!!
Senelerdir kullandığı uzun saçlarından sıkılmış olması kuvvetle muhtemeldir.
Yıkaması bir dert, kurutup şekil vermesi ayrı bir derttir. Radikal bir kararla kestirilen saçlar yeni görünümü ve rahat pratik kullanımıyla kızımızı oldukça mutlu edecektir kanısındayım.
Uzun saçları kısa kestirmeyi düşünmek bile cesaret isterken bu eylemi yapan kızları tebrik etmek lazımdır.
Son pişmanlık fayda etmez lafını saçını kestirdikten sonra aklına getirmek bile istemeyen kızdır.
Cesaretinden dolayı takdir edip duruma göre yaşadığı bunalımdan çıkmasını temenni etmek gerekir.

Dip not : Ayrıca azınlıkta olsa bazı kadınları kısa saç daha çok seksi gösteriyor...
güzel bir yüze kim bilir ne kadar yakışmıştır? GHOST filmindeki Demi Moore unutulabilir mi?
kökten bir değişiklik yapmak istemiş kızdır.
kökü bende diyen kızıdır.
(bkz: ayıp yapmak)
saçlarını satıp kredi kartı borcunu ödemiştir.
(bkz: yapacağım bunu)
değişiklik ihtiyacı duymuş kız. yakışırsa sorun yoktur.
değişiklik yapmasına yaptığını da kendine yakıştırmasına rağmen, yinede azda olsa pişmanlığını duyan kızdır. *
o kestirdiği upuzun saçlar, kızın haberi bile olmadan çoktan postiş için kuaför tarafından birilerine satılmıştır bile...
bu kızın yaşadıklarını anlatmaya gerek yoktur. bir çok sebebi olabilir. ama ben böyle bir kız tanıdım. çok aşık olmuş bir kızdı bu. ama nasıl çok. böyle kıvrılarak uzanırdı koltuğa, sonra o çok aşık olduğu çocuk (ikisi de çocuktu lan) hep severdi saçlarını. en çok saçlarını severdi. korkma, her şey iyi olacak derdi.

sonra bir gün, her şeyin iyi olmayacağı ortaya çıktı. çocuk ölüm orucuna yatırdı bedenini. her şey sevdiğine verdiği sözü tutmak içindi. daha güzel bir ülke için, gencecik bedenini ölüme yatırdı çocuk.
çocuğun bedeni eridikçe, kızın bedeni de eridi. çocuğun bedeni küçüldükçe, kızın bedeni de küçüldü. minnacık kaldılar, şu kocaman dünyada. sonra bir gün, üstüne bastı dünya, küçük kalmış bedeninin çocuğun.
son nefesini verirken çocuk, kız sabahın beşinde, bağırarak uyandı. sarsılarak ağladı. kabus görmüştü hayatında ilk defa. ve o günden sonra bir daha hiç rüya görmedi. sadece kabuslar.. sadece...
günlerce kimseden haber çıkmadı. kız anlıyordu. anlamamak için uğraştıkça, kaçtıkça gerçekten, gerçek peşine düşüyordu kızın.
kız 18indeydi sanırım. saçları beline gelirdi. her bir telinde, sevdiceğinin izini taşırdı.

kapısı çaldı kızın. üç yoldaş geldi kapısına. kız konuşturmadı onları. biliyordu. bildiğini, sevdiklerinden duymak istemedi. üç yoldaş, gitti.
duvarlar büyüdü, pencereler küçüldü o gün. o gün, güneş battı dünyada. cezalandırdı dünyayı. bir daha doğmadı da zaten.
bir kaç gün yatağından çıkamadı kız. sonra bir sabah hiç bir şey olmamış gibi, çıktı yataktan. evlerinin hemen karşısındaki kuaföre gitti.
- merhaba, saçlarımı kestireceğim.
- uçlarını mı?
- hayır hepsini. kökünden.
.
kuaförler kesmeye kıyamayacaklarını söylediler. kızın yüzü öfkeden kızarmaya başladı.
eve döndü. makası aldı. dibinden kesti saçlarını. itina ile sardı kağıda. sonra bir poşete koydu.

ve ne gariptir ki, o günden sonra bir daha kimse ama hiç kimse, korkma her şey iyi olacak güzel kız, demedi ona. ısrarla sormasına rağmen, demeye cesaret edemedi kimse.
Standart yasamaktan sıkılmıs kızdır hayatını degistirmeye saclarından baslamıstır ki bu da cevrensindekilere saclarıma bile kıydım size mi kıyamayacagım, sizi mi silemeyecegim demeye getiren guclu kız turudur.
şimdi adama benzemişsin aferin sana övgüleriyle karşılanır dedesi babaannesi tarafından. *
pişman olacak kızdır.
böyle bir olaya imza atan kızların elleinden öpmek isterim büyük saygı duyulası radikal kızdır.
hiçbir zaman yaptıramayacağım eylemdir.