bugün

entry'ler (83)

kaktüs seven kişi

Bitki reyonlarından parmak kadar süs kaktüsü alıp, kolu kadar büyüten kişidir.

raki ile iyi giden sarkilar

Ben seni ellerin olsun diye mi sevdim?

dinlemekten asla bıkılmayacak şarkılar

Guns'n Roses "November Rain"

kafa ütülemek

Gereksiz ve can sıkıcı diyaloglar için kullanılan deyim.

kepçe kulakları japonla yapıştırmak

Ünlü manken Doğa Bekleriz'in kepçe kulaklar için bulduğu ve uyguladığı sonunun hastanede bittiği dahiyanece yöntem.

teknoloji ve tasarim dersi

Teknoloji ve Tasarım dersi, 6, 7 ve 8 inci sınıflara haftada 2 saat olarak verilecek ve iş eğitimi dersinin yerini alacak. Tasarım ve buluş hikayelerine, bilim insanlarının biyografilerine ve eski türk düşünürlerine yer verilecek zorunlu derste öğrenciler, proje bazlı çalışacak.
Çocuklar proje konularını, yaratıcı düşüncelerinin gelişmesinin sağlanması için kendileri bulacaklar.

bacak arasindan gol yemek

golü yiyenin "neden insanların tek bacaklı yaratılmadığını" sorgulayacağı aşağılık bir durum.

bartın

bartin

-evlerdeki musluklarından çamur akan çamaşır yıkamak için suyun renginin hafif açılmasının beklendiği, içme suyu ihtiyacını karşılamak için sokak çeşmelerinde (kavşak suyu) iki günde bir akan 12 de kesilen ellerde bidonlarla sıra beklenilen köyümsü il.

-salı ve cuma günleri bartın pazaryerinde karılar pazarı (gallapazarı) kurulur. Ürünlerin yerli olmasına karşın manavlardan pahalı satıldığı türkiyenin en pahalı pazarıdır.ürünler sarraf titizliğiyle tartılır.para üstü vermeyi sevmezler ama 1 kuruş alacak bırakmazlar.mallarını satmak için müşteriye en nazik şekilde seslenen pazar esnafıdırlar "buyruy caanım":)

-bütün kelimelerin sonuna 'y' harfini kaynaştırmayı becerebilen insanların yaşadığı il.

kişinin kendisini üç kelimeyle ifade etmesi

sonrasında 3 bin kelime ile açıklamak zorunda kalacağınız kelimeler.

travesti ile diyaloglar

* iki travesti yolda karşılaşır.

+ selam cicoş işler nasıl gidiyor.

- ay sorma şekerim o kadar yoğunum ki osuracak vaktim yok.

yaran diyaloglar

iki transeksüel arkadaş yolda karşılaşır!

+ işler nasıl gidiyor cicoş...?

- ay sorma şekerim o kadar yoğunum ki... osurmaya vaktim yok...!

vikont

yazarlık yolunda emin adımlarla ilerleyen çaylak.

unicorn

Ultima Online'ın en gösterişli bineği.

ultima online

artık çıkası (bkz: unicorn)

nett

almanca "sevecen" anlamında kullanılan kelime.

dumur

Bartın şehiriçi özel belediye otobüsünde m.k. adlı otobüs şöförünün koltukta oturan hamile bayana dönerek sen çok yer kaplıyorsun iki kişi parası vereceksin dediğinde yaşadığım durum.

kastamonu

" sarııı pembeeee gönlüm sende gastamonu gastamonu dep dep depp " tezahüratının edildiği,
" Taş düşebülü ayı çıkabülü " tabelasının bulunduğu şirin mi şirin 37 plakalı ilimiz.

banu alkan

türkiye'nin yandan yemiş afrodit şubesi

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

entarisi ala benziyor
şeftalisi bala benziyor
benim yarim bana benziyor
olamaz ne çare o nişanlıdır
kaytan bıyıklı delikanlıdır
şekerli misin vay vay
kaymaklı mısın vay vay

turkiye nin en seksi erkegi

arabası, evi ve cebinde parası olan erkek.