entry'ler (11)

om lira

emin adımlarla ilerleyen bir proje. arkadaşlar ben inandım kendime yatırım tavsiyesinde bulundum, sizi bilemem. ilk defa kripto bir paradan satış sürecine geçtikleri vakit satın almayı planlıyorum.
şu an bedava tokenlerini toplamakla meşgulüm.

https://omlira.com/airdrop-portal.html

kayıt adresi.
sosyal medya takipleri ödüllü. ayrıca instagramdan çekilişleri var.

https://instagram.com/om_lira?igshid=apdza1cdveqf

alternatif online yemek siparişi uygulaması. eth tabanlı token ödemeli bir sistem. odtü ve boğaziçili gençlerin girişimi.
https://omlira.com/airdrop.html#f18e3140

özet geç diyenler için benim anladığım;

om projesi: kart, online yemek siparişi, cüzdan ve om lira.
ilk ayak om lira. diğerleri om liranın paralelinde hayata geçip ilerleyecekler.

om lira: online yemek siparişlerinde kullanılacak olan sanal coin. toplam sayı 1 milyar. ocak ayına kadar airdrop ve refere sistemi ile 150 milyonu dağıtılacak, dağıtım erken biterse niyet ön satışı erken başlatmak( söz vermiyorlar) bitmez süre dolar ise de ellerinde kalanı yakmayı vadediyorlar.

önsatışı eteryum cüzdan ile kripto para ile yapılacak. çünkü yasal zemin yok tl için. ilk çıkış ücreti 5 kuruş. ön satışa airdrop kısmına katılanlar katılabilir. en az 2000 om almak zorundasın. alımlarda kimlik doğrulama şartı var. 150 milyon satılcak süre 4 hafta. bu süre içinde 150 milyondan kalan om lira yakılacak.

normal satış: herkese açık. 450 milyonu satılacak. satılmazsa bu 450 milyonun kalanı da yakılacak.3 fazlı satış planlanıyor, sırasıyla 10, 15 ve 20 kuruştan satılacak. normal satış sürecinde 1 om lira.

om liranın %5 i yönetim rezervine (operasyonal gider vs)
kalan %20 ekip ve kurucuya. kurucular paylarını 3 yıl boyunca koruyacak herhangi bir işlem yapmayacaklar. paranın itibarı, güvendikleri ve değeri için.

tüm satışlar bitiminde piyasadan om liraları toplamayı vadediyorlar. sadece 100milyonu kalacak. paranın değerini koruması için.
şeffaflık adına şirketin durumu yılda 2 kez erişime açılacak.

ev alma komşu al

Bana göre değil, bahçeli bir evim olsa ( hoş var ama tüm komşuların balkonları dibimde) en yakın komşu da 500 metre uzakta olsa.
Günümüz için çok gerekli değil komşu.

kadınları itici yapan detaylar

Kadınlara yakışmayan hareketlerdir. Küfürlü konuşanı ve ağzı açık bir şekilde sakız çiğneyeni hiç sevmem.

bim

Birleşik marketler zinciri. A101 kendisinden bir tık daha iyi kanaatimce. Ben şok seviyorum o ayrı. Bir de beğendik marketleri vardı epey kalite. El değiştirdi. Çağdaş zincirine geçti. Çağdaşlar Alkol satmasalar fena değiller aslında.

özgü namal

Eşi beyfendi kalp krizi sonucu vefat etmiş. Allah sabır versin. En son köy yaşamına yaptığı geçişle haber olmuştu diye biliyorum ben.

tiktok

Sosyal ağ. Kedilerimin var hesabı, uzun zamandır ilgilenmiyor keratalar.

kendinizi nasıl tanımlarsınız

Bir anket.
Dalgalandım da duruldum Koştum ardından yoruldum Binlerce güzel sevdim de En son sana vuruldum.

serpils

Kendi başlığını açmayı sever yazar adayı.
Hoş buldum. Hani kolonya şeker?

suriyelilere 40 milyar dolar harcanması

Haksızlık. Yeterli gün ve hizmet süresine ulaştığım halde yeniden düzenleme getirilen yaş şartı yüzünden bekliyorum. Mezarda emekliliğe hayır!

fatih terim

Teknik direktör. Karıştığı bir lokanta kavgası vardı. Benim için düştüğü yerden bir daha kalkmadı. Sevenine hayırlı olsun.

izmir

Pek bir numarası kalmamış şehir. Suriye nüfus yoğunluğu, trafik, bol su kesintisi, sokak hayvanlarının içler acısı hali, betonlaşma ilk aklıma gelen sorunlar.