bugün

entry'ler (269)

aram serhad

ne zaman youtube ya da facebook'u açşam karşıma çıkan şarkıcı.
yeni klibi: http://www.youtube.com/watch?v=YNhEXHbcZdE

simir rudan

Kürt rock müziğinden yeni bir ses. Bi çîrokî (masalca) isimli ilk albümünü çıkarmıştır.
Kendisine feysbuk ve tvitır üzerinden ulaşabilirsiniz. Özellikle dîsa bi tenê isimli şarkısı şahsımca tavsiye edilir.

ülkemde kürt istemiyorum

biyolojik babalarını sınırdışı etmek suretiyle yetim kalmak isteyenlerin kurdugu cümledir. Ülkende Kürt istemiyorsan siktir ol git ortaasya çöllerindeki ülkene, tutan mı var a benim anası güzelim?

türkiye nin kuzey ırak kuzey suriye ile birleşmesi

hamsi kafalı birinin kahvede batak atarken yan masada okey oynayan ağır abilerinden duydukları ile kendi çapında, kendi çalıp kendi oynayarak, sözlüğü youtube yorumları gibi bir platforma dönüştürmesine sebebiyet vermiş komplo teorisidir. Daha birkaç sene evvel saddam zulmünden illallah etmiş barzani bugün, maliki'ye "askerlerini uzak tut yoksa bağdata kadar siler süpürürüm" diyebilecek erke erişmişken, birkaç sene evvel ankarada hükümetin ancak 3. sınıf danışmanları tarafından karşılanıp bürokratik olarak aşağılanan talabani amcamız bugün ırak cumhurbaşkanı sıfatına haiz olmuşken ne halt yemeye Kürdistan'ın zengin, bereketli ve huzur dolu topraklarına Türk bayrağı diktirsin ki? Kürtlerin kimlik bile alamadığı batı Kürdistan'da bugün kendi anadilleriyle eğitim alan Kürtler, Kürt sorununu çözememiş bir başka ülkeye bağlanıp da ne halt yesin ki? Kürtler adım adım özgürlüğe koşarken şimdilik elindeki bitli tavuğunu komşunun kazına yeğler. Hasıl-ı kelam gün gelecek kl kürtler her dört parçada da kendi kaderini tayin hakkı dahil tüm haklarını elde edecek. O güne kadar da böyle komplo teorileri çok yazılıp çizilecek. Bir afrika atasözü diyor ya: "aslanlar kendi tarihini yazana dek, tarih hep avcıları över.."

ir

cokk pistir. Biliyon demi?

bir otobüste yaşanacak en büyük rezillik

meleksi bir yüze sahip bir kızın kırmızı ojeli tırnakları açıkta bırakan terliğimsi topuklu ayakkabılı ayağına basmak. Akabinde yeşil gözlerin acıyla ayaklarına yönelmesi ve sanki gözlerinden çıkıyormuş gibi gelen bir sesle "ahh" demesi. O sesle ve yeşil gözlerle yaralanmak, yerin 7 kat altına girmek.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

ümmüşen, derya köroğlu - sezenler olmuş

alevilerin atatürk ü çok sevmesinin sebebi

(bkz: stockholm sendromu)

sakso 40 vuruş 60

(bkz: sözlükçülerin aslında anlatmak istedikleri)
(bkz: yanıyorsun fuat abi)

mini etek giyen kilolu kızlar

pantolon giyen kilolu kızlardan daha hoş görünen kızlardır.

raperin

Ciwan Haco'nun en sevdiğim şarkılarından biri olan hate ber deri şarkısını, mirady ile beraber yorumlayan sanatçı. ilk albümünü sabırsızlıkla bekliyoruz...
Raperin & Mirady - Hate Ber Derî

nokia c6

Qwerty klavyesi ile tercih sebebi olabilir. Lakin düşük ram ve işlemci hızı saç baş yolduracaktır. Nokia'nın henüz adam akıllı bir browseri bulunmaması da cabası. imkanı olanların yurtdışından, qwerty klavyeli android işletim sistemli motorola droid 3 ya da droid 4 getirtmesini tavsiye ederim.

starbucks ta kahve içmemiş yazar

(bkz: sen de nerden ciktin)
(bkz: nick entry uyumu)

selamün aleyküme merhaba diye karşılık vermek

Her ne kadar selamun aleyküm'ün anlamı hakkında farklı görüşler olsa da bir rivayete göre selam vermek sünnet almak ise farzdır. Bu bence islam'ın bir çok uygulaması gibi insanları sosyalliğe yönlendirme amacı güder. Amaç bu ise bu amacı gerçekleştirmekte kullandığın aracın -yani dilin- önemi yoktur. Ha hello demişsin ha merhaba demişsin ha selamün aleyküm. Önemli olan niyet değil mi? Benzer bir olay da misvak. Peygamber efendimiz misvağı diş temizleme niyetiyle kullanıyordu. O halde asıl sünnet olan şey dişleri temizlemektir; illa misvakla temizlemek değil! islam dini mantık dinidir. Benim mantığıma bu uyuyor.

brad picc

newrozda annesiyle lastik yakmak suretiyle sıcak dakikalar yaşamayı planladığımız yazar.

erkenotenhoroz

cok guzel kahve yapan bir anneye sahiptir.

ebuddy

Akıllı-akılsız, 3g özelliği bulunan birçok telefonda çalışan sohbet programı. Programın en güzel özelliği birden çok facebook ve msn hesabınızı kaydedebilmeniz ve online arkadaşlarınızla yazışabilirsiniz. Yahoo ve google talk gibi hesaplarınızı da kaydedebiliyorsunuz da bunlar pek rağbet görmüyor.

aferin mi diyeydik

Sezercik tarzı adını hatırlamadığım bir filmde geçen yaran repliktir. Şöyle ki sezercik, kızkardeşiyle beraber sokakta yaşamaktadır. Başlarındaki dertler yetmiyormuş gibi bir de sokakta buldukları bir kundaklık bebeyi sahiplenirler. Sezer bu bebe için süt çalarken sütçüye yakalanır. Sütçü ak saçlı, ak sakallı tonton dede sezeri ayağı altına almış pataklarken sezer:
- vur amca vur daha çok vur!
- sütümü çalıyon diye aferin mi diyeydik eşşoleşek.

eşcinsellerin toplumda dışlanması

(bkz: aferin mi diyeydik)
şaka len şaka cinsel tercihleriniz beni ilgilendirmiyor, kafanıza göre takılabilirsiniz.

serap eser

Hatırladığım kadarıyla hastanede yatarken durumunun iyiye gittiğine dair haberler çıkıyordu tvde. Sonra ne olduysa ölüm haberi geldi, şüphelenmiştim. Medyada şike davası, fb-gs derbisinin gölgesinde ve küçük puntolarla bu ölümde mit'in parmağı olduğu iddialarına yer verildi...

Kim yaptı, kim ettisi sivas gibi, roboski gibi, bingölde 33 erin katledilmesi olayları gibi günışığına çıkmayacak belki de. Sosyalizmden, sınıf mücadelesinden bahseden bir örgütün garibanların bindiği bir otobüse molotof atarak ne elde edebilecekleri aklımda soru işareti olarak kalmışken Kürt olmaktan utanmıştım. Umarım bu olayın failleri -bir ihtimal- günyüzüne çıkarsa vicdan sahibi Türkleri utandırmaz.