bugün

entry'ler (116)

yazarların aldıkları en pahalı hediye

denizaltı. kendisini evin önüne park ettim.

25 ekim 2009 fenerbahçe galatasaray maçı

--spoiler--
barcelona'yı alıp getirin. giydirin futbolculara gs formasını, çıkarın kadıköye, sonuç yine değişmez. adamlar gs formasına karşı bir başka motive oluyorlar.
--spoiler--

seriat in geliyorum dememesi

- abi şeriat suyu ısıt, geliyorum demiş
- gelsin tabi ya gelsin, akşamdan hazırladım baltanın sapı gibi...

alternatif sevgililer günü hediyeleri

(bkz: elektrikli sandalye) *

türk kürt kavgası

kullanılan her türlü silahın yurt dışından getirildiği kavgadır. kime yaradığını, siz tahmin edin artık.

sözlüğe başlık açmak için içip içip

(bkz: şair burda sözlüğün ebesine seslenmiş)

yerinde olunmak istenilen kitap karakterleri

(bkz: don vito corleone)

ya allah bismillah allahu ekber

faşitlerin ve dinci gericilerin diline pelesenk olmuş cümle.
din adına insan öldürerek sevap kazanırken söylenmesi oldukça fantastiktir.

yaraticilik allah a mahsustur

- 7 numara, sol kanat, beni dinle şimdi; rakibin sağ beki takoz. sen topu alıp çizgi boyunca sıfıra iniyosun, içeriye muz kesip, karambol yaratıyosun. tamam mı?
- haşa hocam, tövbe de. yaratmak allah a mahsustur
- lan allah mı orta açacak a.k

dahke

2004 ten beri içinde olduğum oluşumdu. ilk zamanlarında forum ağırlıklıydı. foruma alkolsüz girmek yasak gibi birşeydi çünkü tamamıyla melankoli takılıyorduk. gündelik hayatın anlamsız koşuşturmalarına karşı bir çığlıktı.
(bkz: nerdesin)

atatürk yaşasaydı olabilecekler

günümüzdeki kadar dışa bağımlı olmayacağımız kesindi. ayrıca şehirlerimiz tahran'a benzemezdi...

kontrgerilla

ikinci dünya savaşında yükselen sosyalizm dalgasını önleme amacıyla abd tarafından kurulmuş örgüt. tarihte bahçelievler katliamı, kanlı 1 mayıs, çorum katliamı, maraş katliamı gibi bir çok kanlı eylemin arkasında olan derin devlet. susurluk kazasına dek kontrgerilla'nın varlığı inkar ediliyordu, susurluk'tan sonra halk az da olsa aydınlandı bu konuda. kontrgerilla sadece kitlesel değil kişisel bazda da aydın kişileri katletmiştir. (bkz: uğur mumcu) (bkz: abdi ipekçi) vs vs...

kadınlar sizin tarlanızdır

sulandığında meyve veren, bakım yapılmadığında erozyona hatta toprak kaymasına uğrayıp şekli bozulabilen tarlalar. ayrıca bir de kutsal kitap olcan, ne biçim tanımlıyosun lan sen kadınları...

allah razı olsun

günümüzde teşekkür ederim yada en kurusundan bir saol'un bile yerine kullanılan söz öbeği.
- arkadaşınıza uç verirsiniz, karşılığı allah razı olsun olur
- iyi akşamlar dersiniz, karşılığı allah razı olsun olur
- yolda yürürken ağır yük taşıyan birine yardım etmek istersiniz, karşılığı allah razı olsun olur
- kolay gelsin dersiniz, karşılığı allah razı olsun olur

halkımız eşeği sağlam kazığa bağlamak amacıyla her işe allahı karıştırıyor. o değilde ben şu muhabbeti yapmak istiyorum
- abi arkadaşa bir bira lütfen
- buyrun
- saol abi, allah razı olsun.

erkekligin onda dokuzu

(bkz: 30 ağustos 1922)
kaçmaktır diyenler için tekrar düşünelim.

türkiye laiktir laik kalacak

(bkz: türkiye laik değildir)
maalesef durum böyle, sağ görüşlü partiler başta olduğu sürece bu durum değişmeyecek, çünkü burjuva ve din olgusu ayrı düşünülemez...

sahalarda görmek istemediğimiz hareketler

kasıklara atılan tekmeler, bacak arasına gelen toplar...
bana zamanında çok gelmişti, felaket oluyor. ordan biliyorum.

sosyalizm

bazen karlı havada sıcacık bir çay gibidir bazende bir çocuğun ''abi topu atarmısında ki duyduğun mutluluk''
hani hepiniz hatırlarsınız ''akbaba ile küçük afrikalı çocuğun resmini'' ve eminim herkes o çocuğa acımıştır, fotoğrafı çektikten sonra olay yerinden çekip giden fotoğrafcıya da kızmıştır belki. peki o çocuk hatta onun gibi yüzbinlerce çocuk niçin o haldeler? aptal olup beyinlerini kullanamadıkları için mi? tembel olup çalışmayı sevmedikleri için mi? hayır, hiçbiri değil. o çocuğun o şekilde olmazsa burjuva ağaları para içinde yüzemez. dünyada herkese yetecek kadar yiyecek üretiliyor, herkese yetecek şekilde kaynakta var ama bu nimetlerden çok az bir kısım yeterince hatta fazlasıyla beslenirken hatta daha da fazlası depolarda çürütülürken 3.dünya ülkeleri açlık içinde yaşıyor. şu an ki düzen içinde bunun önüne geçilmesi imkansız. tarihteki sosyalist toplumlardaki eşitliğe bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

magazin

- x yine bu gece kimlerin üstünden geçti
- y nin poposu niye kocamam
- z nin frikik verdikten sonraki yüz ifadesi
- t nin ki kaç cm
gibi haberlerle gözümüze sokulan gereksiz haber yumağı...

sosyal demokrat

(bkz: yanar döner)