bugün

entry'ler (24)

nokia 6230i

Nokıa'nın en kullanışlı telefonlarından bir tanesidir.

aşk ı memnu

Dallas'tan daha çok ilgi çeken dizidir.

sıçarken yapılabilecek alternatif şeyler

mesajlaşmak.

ikna edebilen erkek

Çok akıllı olan erkek tipidir.

karne günü yaklaştıkça not hesaplamak

notların ortalamasının düşük olduğunu görünce keşke çelışsaydım cümlesinin en fazla kullanıldığı zaman dilimi.

0 9 kalemi olan öğrenci

sınıf ortamında 0.9 ucu olan varmı diye bağırdığında hiç evet cevabını duyamayacak öğrenci.

e okul

sayesinde karne heyecanı denen bir şey kalmadı. bakmayalım diyoruz ama insanda dayanamıyor ki efendim.

tam pcye kurulmuşken dışarıya yollanmak

Tam pcye kurulmuş , çekirdeğinizi , çayınızı almışsınızdır ve arkadan bir ses yükselir ;

x:kızım /oğlum şu çöpü aşağıya bırakıverde gel hadi.
x:sonra bıraksam anne.
x:3 saat öncede sonra dedin kalk hadi kalk.
Ve isteksiz bir şekilde kalkılır ve aşağıya inilir. Havanın soğuk olduğu durumlarda kat kat isteksizleşilir.

sözlükte hiç fark edilmemiş yazar olmak

Yazacak entrylerim olduğu sürece çok da önemsemediğim durumdur. Ben burda olduğumu biliyorsam yeter.

bir şeyi 40 kere söyleyen insan

Sinir olunası tiptir. Özellikle sizin istemedğiniz ya da hoşlanmadığınız birşeyi tekrarlıyorsa kat be kat sinir olunan şahsiyettir.

55 eurovision da oslo ya manga nin gidecek olmasi

Ses ve müzik açısından yeterince yerinde bir düşünce. Ama görsellik açısından kuşkuluyum. Danslarıyla ön plana çıkan örnekler var önümüzde.

lafı kısa kesmek

Genelde kız iseniz ve bir erkeğin size bir şekilde asıldığını düşünüyorsanız bulunduğunuz muhabbette kullanabileceğiniz bir durum. Laflarınızı kısa kestiğini farkedince ondan da sıkıldığınızı anlayacaktır büyük ihtimalle.

sözel okuyan öğrenciler

Hep anlatıyorum hep te anlatıcam. Sözel öğrencileri aptaldır diyenler zeka türlerini bilemden mi konuşuyorlar? . Zeka tüleri ;
Mantıksal Matematiksel Zeka
Sözel-Dilsel Zeka
Görsel Zeka
içsel Zeka
Sosyal-Kişiler Arası Zeka
Müziksel-Ritmik Zeka
Doğa Zekası
Kinestetik-Bedensel Zeka olarak 8'e ayrılır. Zeka türlerinin arasında sözel zeka varken , siz nasıl hala sözel öğrencileri aptaldır diyebiliyosunuz? Peki eğer çok zekiyseniz, zeka türlerinden nasıl haberiniz olmuyor?

sözel öğrencisi aptaldır düşüncesi

Genelinin düşüncesinin gerçekten "okulu bitireyim de yeter " sözünden dolayı ortaya atılmış bir genellemedir. Fakat gerçekten severek okuyanlar da vardır. Günümüzde sırf hava olsun diye sayısala gidip kendisinin de sadece okulu bitirmekle kaldığı insanlardanda çokça duyulan bir sözdür. Oysa illa sayısalcı olucam diye işletme okuyup boş gezeceksem , sözel okuyup çalışırım görüşü bence çok daha normaldir. Ayrıca bunu söyleyenlere sormak gerekir. Zeka türlerinin arasında sözel zeka diye bir bölüm de var. Çok zeki olan sayısalcılar bunu hiç görmemişler mi ki hala sözelciler aptaldır , gereksizdir diyebiliyorlar ve zeka çeşitlerini bilmeyen bir insan nasıl zeki olabiliyor ?

bir insanı özlemek

Hiç gelmeyecek biriyse eğer yaşanılması en kötü durumdur. insanı tüketir, bitirir.

ailenin tek çocuğu olmak

Bazen yalnızlıktır. Ama çoğu zaman da güzeldir.

nokia yılan oyunu

Küçükken nokıa'nın nokıa olduğunu yılan oyunundan anlardım. Yılan oyunu yoksa nokıa değildir.

ygs de 160 soruda 160 yapmak

Aynı ortamlarda bulunmayalım mümkünse .

uzun boylu kızların kendini güzel sanması

Bu gibi durumlarda aklıma hep şu söz gelir. "Bodur tavuk , her daim piliçtir. "

zengin olduktan sonraki ilk sözler

Bu sene tatile hangi ülkeye gideceğimize karar veremedik.