bugün

entry'ler (1528)

güne bir tespit bırak

ben böyle bir seyin aşk olduguna inanmiyorum. kisinin tanimadigi bilmedigine birine kargi duydugu seyin ask olabilecegini
düsünmüyorum. bu sadece bence fazla
bosluktan dolayi begendiginiz bir bedeni, kafanizdaki kilifa sokup, onu o gekilde hayal ederek hayalinizdeki kisive asik olmaktir bence

günün sözü

Seni beni değil aklındakini sevdin.

öğüt vermek

Bugün komite günü,serhat abiyle oturduk biraz sözleriyle tokatladı beni iyi anlamda yani.kendini toparla dersine çalış çok çalış ben 26 yaşına geldim üniversiteyi yeni bitirdim pişmanım keşke daha erken bitirseydim de hayata erken atılsaydım garsonluk yapıyor olmasaydım(sonsuza dek bunu yapacak hâlim yok ya).çevreni tanı alacağın maaşı,hayatına dokunacağın insanları düşün düşün ki dersine çalış.sen çok boşluyorsun ali köpek gibi koşuyor sen yürüyorsun,1 sene çokdur arkadaş filan çok kafana takma 3.sınıftan sonrasında önem kazanır senin için o da bi tık çıkar ilişkisidir,her yerde çıkar ile karşılacaksın zaten en ufak arkadaşlıkta bile bu vardır,kimse senin elinden tutmayacak bugün burada sana bu öğütleri veriyorum sebebi zamanında bana kimsenin yol göstermemesiydi sana bugün öğüdümün sebebi de o günkü kendimi görmem bari sen tecrübeden faydalan elinden tutup yol göstereyim diye,ben pişmanım ve 1 sene çok önemli 24-25 yaşlarında hayata erken atılarak maddi manevi iyi konumda olmak o yaşlarda evleniğ çoluk çocuk sahibi olmak çok ayrıdır o yüzden otur dersine çalış ya da yorgunsan yat ben seni sahurda kaldırırım seni döverim hadi dersine çalış hayvan gibi.
Bu sözleri sarf etti kendiyle 1 aydır tanışıyorum bu konuşma benim için kilit noktalardan biri olmuşdur artık bi kaç eklemek istediğim şeyleri de yazıp bitireceğim ;
Arkadaş konusu yukardakiyle aynı şekilde
Biri iyilik istemeden gönüllü iyiyilik yapma bırak o istesin(aliye beni9 da uyandır dedim taa 12 de veya akşam 4 e kadar uyuduğum derse geç kaldığım oluyordu ulan sana söyledim benim uykum ağır uyanırım tekrar yatarım ayağa kaldır beni okula öyle git ama uyandır mutlaka belki bunu kötü niyetle yapmadı ama burada anlatmak istediğim şey umursamaz olması ana fikir şu kimsenin ipiyle aşağı inmeyeceksin ,yalnızsın,kendi kendine destek çıkacaksın işini yalnız halledeceksin(bunla da bi olay anlatim bizim yurdu 1 km ilerde başka yurda taşıyacaklardı ne zaman olacağı belli değildi memleketeydim ben de dediler taşınıyoruz cuma günü son gün herkes alsın eşyasını aliyi arayıp rica ettim eşyalarımı dolaptan bavula koysan (taksiye binparasını verim)götürebilirmisin diye dedi ki toplamam etik olmaz o özelindir senin bunu dedi kan beynime sıçradı dedim ki eyw knk sağol ben başka arkadaşıma söylim gelip o halletsin sen dolabın anahtarını ona ver sadece,yok ben toplarım şudur budur dedim bırak dolabı kitle git, eşyaları toplamış bavula koymuş dolabı kitlemiş gitti(ben istedim)o gün apar topar bi tanıdıkla denk geldik annemin arkadaşıyla çıktık geldik (yurta o da vardı yardım etti) ben eşyalarımı aldım dolaptan taksiye atladım geldim yurda filan işde niye anlattıysam artık)gelip bakarım yıllar sonra buraya not olsun bana.

günün sözü

hayatta kalmak için yalanı gerçeğimiz yaparız.

hahahahahahahahahaha

fenerin bu maçı kazanmasını bu kadar isteyeceğim aklıma gelmezdi 3-0 hahahhahahahhahahah.

kabuklu meyve ve sebzeyi yıkamadan yiyen insan

Mesela mandalina için düşününce neden yıkayayım ki kabuğu yenmiyor sonuçta.bugün greyfurt yerken yurt odasında aklıma geldi.(yıkayarak yiyorum her şeyi)

telefonu kaybetmek

Dün akşam 2 oda arkadaşım ile caddede dolanıyorduk hiç telefona da bakmadım 30 dk fark etmemişim.telefonu düşürdüğümü bulan adam bizi arayana kadar fark etmedim adam getiremeyeceğini uzaklaşdığını söyledi emniyete götüreceklermiş sonra annem aramış bize öyle ulaşdılar diğer gün otobüsle adamın dükkanına gittim telefonu aldım 30 dk kadar sohbet muhabbet bir daha buluşalım dedi, arkadaşlarıyla batak filan oynarız belki öyle işde ne olur ne olmaz diye iclouddan kayıp modunu açıp konumuna bakacaktım baktım ama telefonu kitlemedim bu da böyle anımdır,ulen üniye geldiğimden beri neler yaşadım neler gözlüğüm mü yamulmadı tanımadığım insanlar gel seni biz bırakalım diyip pazarcı kamyonetyle avm ye bırakıp yurda dönerken arkadaşlarla hondacı modifiyeli tırt arabacı artistik olsun diye gazı köklemedi mi,avm ye girişde 3 defa kontrol cihazından geçip sonuç çıkmayınca el aletiyle arama yapıp cebimden aliminyum folyo çıkmadı mı sjsjsj.

çaresizlik

görsel

atasözleri ve deyimler

Acele işe ben de işeyecem.
Horozu çok olan köyün tavukları haşat olur
Sakla samanı inekler aç kalsın.

üniversitenin ilk günleri

Büyük boşluktaydım annemleri evimi canommm şehrimi özlüyorum bazen böyle bölümü fikan diyorum ama geldik işde tutunacaz kiçük şehir filan ama yapacak başka bişey var gerçi,almanyada üniye geçiş yapıp devamını okumak.annemlerle konuşunca duygusallaşıyordum valla kendimi tuttum ama.arkadaş ortamı fena değil alışmaya çalışıyorum.olabildiğince tanışma sosyal ortam yapmaya çalışıyorum,bakacaz ama keşke kendi şehrime gidebilseydim.ö ile başlyan çocuğu gözüm hiç tutmadı çok soğuk bir neyse bakacaz duruma göre.odamda f ile başlayan abi var 26 yaşında baya baya baya iyi insan o da restoranda çalışıyor okula gitmediğnfe yardımcı olmaya çalışıyor ve anıları çok fazla var baya komik.

sizin bedene kim giriyor

-Knk sizin bedeme kim giriyı?
+bıdı bıdı hoca giriyo ama bazen giriyo.
-(pislik düşünen fırlama çocuk)yarım mı giriyo ehe ehe,bizimki daha iyi giriyo pnp.

memem ağrıyor diyen kız

Avuçlayıp ağrıyı geçirmek görevimdir.güzel masaj yaparım ağrıyan kızlar favvvv.

prezarvatif yüzde yüz korur mu

Çok abanmayın,2 tane pz takın hem de hap bulundurun ne olur ne olmaz.yukarda lateks iyi denmiş ama bilemiyorum.

alman döneri

Asıl Tadını beyaz renkteki sosundan alan yaklaşık 7 euroluk son derece kezzetli ve içinde bol bol et olan yemek.

çaps

görsel
görsel

cem yılmaz

Peri bacaları ürgüpte değilmiydi?
+bi numune getirdik
Ehe ehe.

garsonluk yapmak

Bugün ilk defa garsonluk yaptım.orgabizasyon şirketiydi ilk gelenler daha köylü inaanıydı sıcak kanlı 0 ego insanlardı fazla yormadılar da bizi,bahşiş de vermedi yav*şakl*r.ikincisi hem yemekli hem baklavalıydı,baya zengin kesimden insanımsılardı,aga resmen köle gibi davrandı kahbeler bi de özel servis paketi almışlar(1500₺)şöyle oluyor masaya su kolayı koymuyorsun onlar çağırıyor sen bireysel dolduruyorsun bu oçlara ayağım ağladı mk.aga ilk olay şöyle bardak götürdüm ağzı kırıkmış adam takılmadı yanındaki kadın adama"ya bunu içme değişti dedi adama dedi ki yormayalım genci kadın banane ver değiştirsin dedi elimdeki çatalı öhö öhö tipini domalttığım.2.si bardakları topluyom adam içiyorum yalnız dedi bıraktımuuuu 10 sn sonra tekrar aldım yine bırak desi oç.ulan 10 da bitecekti bu kahbe gitsin diye bardağı aldım yine bırak diyor neyse oç işte.3.sü hangi bölümü okuduğumu bi kadın öğrenmil zengin bi kadın baya (en çok da bu kadını sevdim) giderken eliyle nazikçe belimden tuttu turdurdu şunu mu okuyorsun dedi evet dedim sonra kendi masasındakilere şunu okuyormuş dedi masadaki herkes tebrik etti muhabbet etmeye çalıştılar adam dedi ben de zamanında çalıştım garson olarak filan sorna direkt ciktirdim gittim zengin kahbelerin yanından.(en son o kadın bana 200 diğerlerine 100 er lira verdi neyse bu da böyle bi anım oldu.ayaklarım gibildi belşm gibildi zengine sövüldü.tek bahşişim o kadının verdiğiydi,ulan zenginsiniz mk nie atmıyonuz para cimri oçlar,yetmezmiş gibi kalan baklavayı da alabilirmiyiz dedi piçler lan az bişey kalmış zaten kahbe alsan neolacak.damat seni karı kılıklı top seni oro*bu evladı tibini ebesin gibiştiğim.anası zaten firavun.aile üyeleri balina hepsi 2 metreydi mk o derece iyi besleniyorlar bizim payımızı da yiyor kahbeler.neyse daha var 2 3 tane yaşadığım yeter bu kadar sosyalizmin ne derece gerekli olduğunu kapitalizmin n e derece adaletsiz olduğunu çok iyi anladım bi kesim içki şişesini kaldırmaktan aciz şekşlde garsona "biz gidecez birazdan şurdaki poşetteki içgileri de at abisi derse dışarıda götüne tek tek sokarlar adamın.olm sosyalizm iyi lan en azından toplumdaki uçurumu engelliyor.hakkım götünüze girsin helal ediyorum ama götünüze girsin oçlar.

sözlüğün üstünde çıkan kocaman götlü reklam

Başka şeylere girme sen de o zaman.

günün sözü

Herkes zengin olabilir ama herkes zengin olamaz.
Benim sözüm beyler.kapitalizm sözüm.tuvaletteyken geldi aklıma.

sofi nin dünyası

Hayatımda hiç bir kitap bu derece Aydınlanma sağlamamıştır bende.sorgulamayı bu kadar körükleyen kitap görmedim henüz,korkudan sonuna gelemeden bırakmıştım.