bugün

entry'ler (77)

29 eylul 2007 galatasaray besiktas maci

tanım: galatasaray'ın pres yaparak ve mücadele ederek kazandığı maç.

galatasaray ligin başından beri iyi yaptığı hücum futbolunu yapamadı çünkü bu maçta buna uygun bir kadrosu yoktu, açıkçası lincoln ve h.şükür kadrodan çıkarıldığında ben de çoğu gs li gibi noluyoruz dedim, fakat bu kadar eksiğe rağmen çıkarılacak en iyi kadro çıktı gs den. şimdi gelelim bazı gerçeklere..

hakan balta ve volkan yaman, ergün hakan ünsal ikilisi gibi sürekli mevki değiştirebilen ve hücuma çıkabilen oyuncular ve bu yüzden faydalı olacaklar. h.balta nın transferine ne gerek vardı diyen insanlara cevabı kendisi vermiştir kanımca.

galatasaray pres yapmasını öğrendi, ve bunu iyi uygulayarak top kazandı, böylece az da olsa pozisyon, tehlike ve nihayetinde gol buldu(hakem kararı makem kararı, beşiktaş savunması süper de hakem mi gol verdi galatasaraya?)

linderoth, gs de yılın transferi

servet, düzeliyor, çünkü yanında oynayan adamlar artık açık bırakmıyor, hakan balta'nın da katkısı var bunda çok.

song türkiyenin en iyi stoperi

galatasarayımıza bir santrofor( ama bitirici ve ofsayta düşmeyen ) lazım, nonda bitirici değil belki ( belki de yamuluyom daha 3 maç oynadı adam ) ama top saklamasını h.şükürden kat be kat iyi yapıyor hem de fizik olarak çok güçlü.

uğur uçar çok gelişme katetmiş gereksiz koşular yerine yararlı koşular yapıyor.

galatasaray bekleri bugün çok iyi oynadı ve iyi oynayacaklar, kanatlardan hücum yapan beşiktaş'ın normalden de az pozisyon bulması galatasaray'ın beklerinin becerisidir kanımca.

barış biraz daha geliştirirse orta sahanın her yerinde oynayabilecek bir adam olacak ki gerçekten bu galatasaray için büyük bir şans.

bir adet de stoper alınmalı, çünkü song ikinci devre african nations kupasına yolcu.

hakem kararlarına saldıran beşiktaşlılara bir demek istediğim de var, hakan arıkan'ın barışa atmaya çalıştığı tekme kırmızı kart olmaz mı? evet olur, peki bu tekme nerede atıldı? altıpas yani cezasahası, hmm demek ki o da penaltı. verildi mi? hayır verilmedi.

lotr izleyip kendini elf zanneden kiz

keşke elfe dönüşseler diyeceğim kızlar.

sun elf

Faerun da çoğunlukla evermeet adasında yaşayan elf topluluğu. Elflerin kibirlerinin tavana vardığı çeşit. O kadar kibirliler ki, oturdukları adayı yapmış olan efsanevi bir wood elf büyücüye* ve kraliçeleri olan bir gümüş elfe * nefret duymaktadırlar.

Boyları 4 buçuk adım ile 5 buçuk adım arasında*olmakla beraber ağırlıkları da 85 ile 135 pound arasında değişir* tabi bu ölçümlerde dişi ve erkekleri beraber tutuyorum.

Bronz derileri vardır, çoğunlukla altın saçlı olmalarına karşın, arada bakır rengi ve siyah saçlı olanları da çıkar, ya yeşil ya da altın gözlülerdir. En gelişmiş elf topluluğu olmalarına karşın drowlarınkine benzer bir aile hiyerarşisi ile yönetilirler, ve kötü olmasalarda ırkçıdırlar, nitekim half elflerden nefret, pardon gold veya sun elf olmayan her türlü elften nefret ederler* hatta half elf avlanma partileri kurup sürekli half elf avlarlar. Her elf gibi çoğunlukla Corellon Larethian'a taparlar.

Şimdi biraz özelliklere gelelim.

* Favored Class: Wizard
* +2 Intelligence, -2 Constitution
* +2 Concentration, +2 Spellcraft, +2 Listen
*Martial Weapon Proficency: Longsword, Rapier, Short Bow, Long Bow
*Immune to magical sleep effects, +2 to saving throws aganist enchantment spells
*Nightvision.

Evet, gördüğünüz gibi büyücü bir ırk gibi gözüküyor ve öyle. Özel elf büyüsü mythalların sahipleri, her elf ırkının sıkışınca yardım istediği uzak adadaki güçlü kuzenler altın elfler. Büyücüleri drowlara meydan okuyabilecek kadar güçlü olan sun elfler onlar kadar kaotik olmasalarda, düzgün yaşar diyemeyiz, aile hiyerarşileri ara sıra çatlak verebiliyor ve kibirleriyle kaos yaşayabiliyorlar. Fakat dışardan bir saldırıya karşı tüm kibiri unutup beraber topyekün savunma yaparlar.Ada girişlerine koyduklar rünler yeterli, zira bu rünler özel büyücüler tarafından(büyücü bir ırkın özel büyücülerinin yaptıkları rünler yani)yapılmakta, ve bu rünler imkansız da olsa, herhangi bir sona erme anında yerlerini kutsal savaşçıları bladesingerlar, güçlü büyücüler, özel büyüleriyle okları efsunlayan arcane archerlar ve kutsal rahipler yer alır.

drow

bir de yeryüzüne çıksalar.. neler yaparlar neler..

ics vortex

gerçek vokalini the insight and the catharsis adlı şarkıda gösterek insanı yerden yere vurabilecek basçı vokal.

the insight and the catharsis

"Oh, dreadful angel of mine
Enrich me with the vastness of your being"

"Rigid father, teach me how to comprehend
I'll commit myself to understand
For I am the accomplice... "

olan kısmının insanı bitirdiği şarkı. o nasıl bir vokaldir ics vortex. ha bu arada dimmu borgirin spiritual black dimensions albumunun yedinci sarkisi.

uludağ sözlük

moderatörlerinden şiddetle gs-fb-bjk laf atışmaları içeren entryleri silmelerini istediğim sözlük, zira bütün seviyeyi düşürüyor, her takım başlığında bir küfür mevcut artık. hayır ben mi yanlış biliyorum, yoksa burada bilgi içeren mi entryler yazmamız gerekiyor. yani galatasaray'ın ezik, fenerbahçenin f5 olması birilerinin kafasında hayatlarının sonuna kadar kullanacağı bilgimidir anlayamadım gitti? galiba bizim sorunumuz da bu, ülkemiz satılıyor, bazı şeyler yozlaştırılıyor, fakat biz ya mankenin götünü başını açmasını ya da galatasaray'ın 6 yemesini ya da fenerbahçenin şampiyonlar liginde 0 çekmesini konuşabiliyoruz. bir de mevsimlik selüliterimiz var tabi.

turk ermeni dostlugu

vakti zamanında ermeni bir kız arkadaşı edinmem vasıtasıyla içinde bulunduğum topluluk, aynı şeyi kürtlerle de yapmışlığım vardır efendim.

bekir coşkun

evet siyaset bilgisi anlatılırken coğrafi bilgiyi ölçmenin ne alaka olduğunu düşündüren yazar, adamın anlatmak istediğini millet kıçından anlıyosa, sonra da buna ayar diyosa bir şey diyemem. ama lafının sadece burasının dikkat çekmesi ise... *
ha o değilde, metafor diye bir şey vardı o neydi yahu?

20 eylül 2007 fc sion galatasaray maçı

Kalli eğer düşündüğü futbolu uygulamak istiyorsa barış özbek gibi hem hücum futbolunu iyi oynayan hem de savunmaya dönen bir kanat oyuncusu kesinlikle oynatmalıdır gs, bunu anlatan maç olmuştur. bu maçtan sonra galatasaray, avrupa maçlarında kanatlarda sabri sarıoğlu ve barış özbek olması şarttır. arda turan ve marcelo carrusca savunmaya yeterince dönmeyen adamlar bu belli. barış ve sabri linderoth a yardımcı olabiliyor. hem de süratli oyuncular, böylece uğur ve volkan'a da yardımcı olurlar. hakan şükür'e diyecek lafım kalmadı, ne pozisyonlara giriyor ama hala icraat yok. o golü kaçırdıktan sonra lincoln "sikerler olm, ne pas atıcam bu iki dingile**gider kendim çalımlayıp atarım" diye düşünücek diye düşündüm ve öyle de oldu bu sefer kaleci izin vermedi. ama nonda'nın bu iki dingilden de iyi olduğu gerçek, sakatlanmasa skor farklı olacak diye düşünüyorum. Ayrıca atılan şutların sürekli kıçımıza çarpıp kalemize tehlike oluşturması da ayrı şanstı.

Şimdi gelelim oyuncu analizlerimize,
Orkun biraz ağır gibi geldi, her ne kadar gollerde hatası olmasa da eser hocayı çağırtıp iyi bir antrenman programı ile bu çabukluk eksikliğini düzeltebilir
Uğur da biraz ağır kaldı, fakat maçta çok iş düşmedi, zira sion hep solumuzdan geldi.
Song her zaman dediğim gibi türkiyenin en iyi stoperi, o olmasa acaba nolurdu.
Servet, lafım yok geçiniz, oyun kurmaya bile kalktı daha ne diyim. git abicim savunma yap sen, çok ağır kaldı, hem de felaket.
Volkan, en kötü performansını geçirdi ama bunda carrusca'nın defansa gelmemesinin rolü de vardı. Ona rağmen biraz ağır kaldı.

Hasan şaş, kanattan kaçıp baskı altındaki lincoln'ün görevini yapmaya çalıştı, kanımca başarılı da oldu. top getirdi, dağıttı gol pozisyonuna soktu fakat geriye dönmedi.
Linderoth, galatasaray'ın tartışmasız en iyi oynayan futbolcusu, daha doğrusu görevini yapan 2-3 oyuncudan biri. Gol bile attı, aslanımsın linderoth. tek hatası 2. golde top sağ bacağından 3 cm yanından geçerek gol oldu, biraz daha erken görse topu müdahele edebilirdi.
Lincoln, baskı altında olmasına rağmen(sürekli 2 adam tarafından değişimli adam adama markajdaydı) top getirmeye çalıştı, kısmen başarılı oldu, fakat gol yollarındaki kazma, pardon forvetlerimiz afedersiniz bi bok yapamayınca kendi gol atmaya çalıştı, buna da kaleci izin vermedi
Carrusca, defansa dönmedi, hücumda bir şey yapmadı.
Ayhan, Carrusca yerine mevkisi olmadığı sol kanada geçip takımı toparlayan isimlerden biri olmaya çalıştı, kısmen başarılı oldu.

Hakan Şükür, ramazana girince böyle oluyor, oruç tutturmamak lazım futbolculara özellikle de Hakan'a çünkü performansı düşüyor.
Ümit karan, ofsayta düştü, o kadar.
Nonda, oyunda kalsaydı skor farklı olurdu.

tobias linderoth

(bkz: tobias linderoth/#1880716)

evet efenim gördüğünüz gibi aynı şeyleri galatasaray da yapıyor sadece bu sefer yükünü kaldırdığı isimler hakan şükür, nonda,lincoln, ve sürekli değişen 2 kanat oyuncusu..ama lincoln'den çok daha iyi bir transfer olduğunu 20 eylul 2007 fc sion galatasaray macinda göstermiştir. o olmasa 5 yerdik diye düşünüyorum, daha karşı takım çıkmadan atağın nereden geleceğini kestirebilen bir adam.Bir nevi anticipation'ı 20. bu yüzden iyi pozisyon alıp topu iyi engelleyebiliyor ya da boş yeri doldurup rakibi vazgeçiriyor. Hücumda ise iyi boş bulduğunda kaleyi yoklayabiliyor, ki isveç milli takımında kim kallströmden sonra frikikleri kullanan oyuncudur kendisi. Dün de gördüğünde yokladı ve benim daha konya maçı bittikten sonra yaptığım kehaneti gerçekleştirerek sion'a golünü attı. Ayrıca çoğu gs linin aksine bu sene almış olduğum formama bastırdığım isim, en kısa zamanda kendisine imzalatacağım*

hakan şükür

finishing i 1 bu adamın.. o kadar bile değil artık anlaması lazım bazı insanların..gol atamıyor.

20 eylül 2007 fc sion galatasaray maçı

atv nin gereksiz tarihi intikam tarzı çabalarla ne kanıtlamak istediğini anlamadığım, galatasarayımın beni memnun edecek futbolla ve yüksek skorla dönmesini beklediğim maç.
tobias linderoth'dan gol bekliyorum, tamam pek gözükmüyor ama galatasaray takımında en güvendiğim 2 adamdan biri, meraklısı için diğeri de rigobert song olur. barış da atar inşallah. ya en iyisi herkes 1 gol atar*

emre tilev

(bkz: cesar bir değil iki cesar oldu adeta)

19 eylül 2007 fenerbahçe inter milan maçı

her avrupa maçı gibi gereksiz gs-fb-bjk kavgasını oluşturan maç, kimse anlamıyor galiba, hepimiz galatasarylı, fenerli veya beşiktaşlı olmaktan önce bir türküz.

kötülemeler üzerine edit:bazı arkadaşlar önce fb li, gs li ya da bjk li sonra türkmüş, kendilerinden özür diliyoruz. o zaman başvurun sizin nüfus kağıdınıza takım logosu koyarız.

emre tilev

19 eylül 2007 fenerbahçe inter milan maçını anlatan şahıs fakat abilerini aratmıyor. David Suazo ya önce deivid, sonra deivid souza ve ilk yarı bitimine doğru deivid de souza diyerek beni benden aldı.

maç öncesinde de chivu ya kivi, materazzi ye meterazzi demiştir bu şahıs. Nelson Rivas'ın ismini de tersten okumaktadır. Ya futbolu bilmiyor ya da birisinin hakikaten şu arkadaşa maç anlatmayı öğretmesi lazım.

(bkz: çok brezilyalı var)

mentoru ilker yasini de unutmamış bu arada.

19 eylül 2007 fenerbahçe inter milan maçı

deivid 'in çok güzel bir gol attığı maç.

yalnız inter oynamıyor, fener gerçekten şu ana kadar gördüğüm en iyi fener olmuş, çok daha iyi fener interden. helal olsun demekten başka bir şey yok.

p.s koyu galatasaraylıyım.

ertuğrul sağlam

futbol oynarken beşiktaş antrenmanında gördüğüm ve antrenmana beraber gittiğim anneanneme nihal hala diyerek koşup gelip sarılan ve beni iki yanaklarımdan öpmüş eskinin önemli futbolcusu, şimdi ise teknik direktör. Yükü eskisine göre çok daha ağır. Biraz daha az lucescu futbolu oynatıp daha kalli'ye benzemeli. Hücuma önem verirse beşiktaş kaliteli kadrosuyla iş yapabilir, yetenek kaynıyor o takım.

p.s koyu galatasaraylıyım.

16 eylül 2007 ispanya rusya basketbol maçı

David Blatt'ın Rusya'yı şampiyon yaptığı maç.
Aynı performansı efes için bekliyoruz david bey.
ayrıyetten khyrapa ve krilenko ( AK 47 ) yi tebrik etmemek olmaz.

16 eylul 2007 galatasaray konyaspor maci

konyaspor kalecisi özden'in defansına hasan'ın çektiği bir şut sonrası "olm utanmıyomusunuz lan?" diyerek bağırıp beni yardığı maç.

galatasaray fena değildi, 6 gol attığımız iyi oldu puan farklarını da açtık ama nonda hakikaten iyi oyuncu, tam aranan santrofor.