entry'ler (414)

başkomutan

1952 yılında NATO'nun üyesi olduğumuz gün itibarı ile hem de jure hem de de facto olarak nato genel sekreterini işaret eden ünvan.
kabul edelim veya etmeyelim. durum bu. benim de hoşuma gitmiyor.

thechngr

derin bir insan. winter is coming zirvesinde tanıştığım, dinlemekten keyif aldığım sözlük yazarı. sağlam bir takımdaş. Böyle insanlarla aynı şehirde yaşadığım için kıvanç duyuyorum.

winter is coming zirvesi

etrafa igrenc oje kokularının yayılmasıyla güzel muhabbetin baltalandığı keyifli ziredir.

(bkz: aseton)

winter is coming zirvesi

2 yıllık garsonluk deneyimimle servisin kralını vereceğim partiden önceki zirvedir. Şehzade de neymiş, burda Çorba'nın Monaco Presi var! Yanlız, nickimi doğru yazamayanlara özel muamele yapacağım, bilmeyenlere * duyurulur.

winter is coming zirvesi

hazır çorba stoğumu iteleyecek adamları bulabilme ihtimalimin oldugu zirvedir sanıyorsam.

(bkz: calve)

yumuşak başlıyım ama uysal koyun değilim

(bkz: safahat)

--spoiler--
yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum,
kesmeye gelir belki ama, eğmeye gelmez boynum...
--spoiler--

7 nisan 2013 yabancı dil sınavı

evet, sınav kesinlikle ingilize bilgisini ölçmüyor. lakin çuvaldızı kendimize batırmak gerekirse şunları ifade etmeliyim dostlar:
bu sınava giren insanların %40'ından fazlasının bu güne kadar türkçe bilmeyen bir şahısla ingilizce konuşma deneyimini edinmiş olduklarından şüpheliyim.

ve bu sınavı hazırlayanlar, en az bu sınav kadar saçma sınavlardan geçerek bulundukları yerde iş yapan insanlar. işte buna %100 eminim.

malesef durum bu.

doğru cevaplarına kocaman tikler atan öğrenci

spor gazetelerine göre aykut kocaman'dır.

23 aralık 2012 bursaspor gençlerbirliği maçı

bursaspor'un, taraftar desteğine en çok ihtiyacı olduğu bir günde, aynı zamanda 2012'nin son maçında bursaspor taraftarlarınca yalnız bırakılmaması gereken maçtır.

bursasporum sen olmasan, şampiyonluklar yalan dolan.

yaşantısından olmayan kaliteyi sözlükte arayan er

er haliyle yaşantısında bir kalitenin olmasının beklenmesi haksızlık olur, zira er olmak hiç kolay bir şey değildir.

nokia c6 01

yeni nesin akıllı telefonlar içerisinde en sağlam olanıdır. internete mobil verici ile bağlanmadığınız sürece şarjı ortalama 2 günde biter. uyku modunda kullandığınız vakit 3. günü rahatlıkla görebilirsiniz.
benim gibi sık sık telefon düşüren, cep telefonunu hor kullanan, ama bir yandan da akıllı telefonum olsun, iyi bir kamerası olsun diyenler için biçilmiş kaftandır.
edit: bu entryi girdikten yaklaşık 2 ay sonra şiddetli bir düşme sonucu ekranı çatladı. ama hala çalışıyor.
edit 2: Artık çalışmıyor. Dokunmatiği tamamen gitti.

bursa bursa olalı görmedi böylesini zirvesi

gerçek şu ki; cidden bursa böylesini görmedi sanıyorsam zirvesidir.

paradoks

marketten jumbo boy çöp poşeti alıyoruz, ambalajını açıyoruz, içindeki çöp poşetini çöp kovasına gerdirerek açıyoruz. buraya kadar eyvallah.

ondan sonra da artık çöp niteliği kazanan o çöp poşeti ambalajını az önce gerdiğimiz çöpe atıyoruz.

çok garip lan.

üniversiteyi babasının malı sanan komünist öğrenci

samimi bir komunist ise özel mülkiyetin alehinde düşünen biri olarak babasına üniversiteyi kamuya devretmesini söylemesi gereken gençtir.

saat olmuş 1 hala online ilkokullu olmak

öyetmenimijin veedii ödevleyi yapıyoyum abiley. kıjmayın bana.

(bkz: ali ata bak)

bndburalardaym

terliklerinle gelsen ya bursa zirvesinde tanışılan, muhabbetinden keyif alınan ve sözlükte mercek altına alınacak yazarlardan.

terliklerinle gelsen ya bursa zirvesi

hadi gelin artık yavaş yavaş... ayaklarımız üşüdü. *

terliklerinle gelsen ya bursa zirvesi

5 sene evvel katıldığım bir bursa zirvesinde, benim şu anki yaşımda olan bir yazarla muhabbete koyulduyduk. zirvelere yeni jenerasyonla bağları koparmamak, yeni muhabbetlerden uzak kalmamak için katıldığını söylediydi.
aynı duygularla katılıyorum ben de şimdi. çünkü çok uzak kaldım alt jenerasyonuma.
ben hala (bkz: ne diyem mahmut mu diyem) lerin, (bkz: yok artık lebron james)lerin dilden düşmediği günlerde kaldım. bi de t bag geliyomuş, adamı en son yine 5 sene önce gördüydüm ya la!

buna göre sako kaç yaşındadır?

kadınların regl günlerindeki davranışları

kesinlikle ped reklamındakilerinki gibi olmayan davranışlardır.
edit: "-inki"

2013 yılı diyanet işleri bütçesi

bu rakamlarda bütçelere sahip olunmasına karşın her cuma ve bayram namazları çıkışında halktan yardım toplanır. siz hesaplayın.

not: babam diyanette çalışıyor.