bugün

entry'ler (20)

prezervatif alırken utanmak

+ merhaba iyi günler
- iyi günler buyrun ne istemiştiniz
+ ben şey alacaktım...
- ne alacaktınız
+ şey ı ıı..şey
- buyrun beyefendi 5 tl
+ teşekkürler,iyi günler.

otobüste yaşlı insana değil genç kıza yer vermek

yanınızda oturana yapabileceğiniz en güzel kıyaktır.

türkiye 2010 dünya kupasına gidebilecek mi

öyle kıl tüy hesabıyla, şu şununla berabere kalırsa, bu buna yenilirse, bizde şunu yenersek şeklinde gidecekse gitmesin daha iyi. ayıp be utanmamız lazım, -ben niye utanıyorum bu işte emeği geçenler utansın-. acaba şu futbola harcanan para başka nereye harcanıyordur. ayrıca futbola bu kadar abanan sporseverlere sesleniyorum, hatta sporsever değil futbolsever, onu bırak futbol manyağı olan arkadaşlara sesleniyorum, biraz da olimpiyat şampiyonluğu! dahi kazandığımız spor dalları ile haşır-neşir olalım.

kolanın rengi böcek kanı ile sağlanıyor iddiası

kola içmemek için böyle iddalara kafa yormaya gerek yok. tuvalet temizliğinde ne kadar etkili olduğunu deneyip görerek aynı sonuca ulaşılabilir.

magazin programlarındaki ok işareti

izleyenlere gerizekalı muamelesi yapan şeydir. "şok şok şok ünlü şarkıcı bar çıkışında ekibimize yakalandı" şeklinde başlıktan sonra görüntü ekrana gelir, ünlümüz kaçarak arabasına doğru koşarken malum ok işaretimiz peşinden koşturmaktadır, böyle ünlünün götüne götüne tutarlar, sanırsın taciz ediyo ünlüyü, bir kıstırsa mikecek afedersin, allahtan ünlümüz arabasına yetişirde kocaman ok işaretinin tacizinden kurtulur. aynı görüntüyü elli sefer izlemekte cabası.

bazen düşünüyorumda bu programları yapan adamlar bunu kasıtlı olarak yapıyor sanki, "ulan saçma sapan gerizekalı haberler yapıyoruz, bunları pek akıllı adam izlemez, ok işareti falan yapalım, yuvarlak içine alalım yoksa bilemez bu salaklar" gibisinden düşünüyorlar gibi geliyor.

not: geçmişte mecbur kalarak veya bilerek izlediğim bu tür programlar için kendimden tiskiniyorum.

gök gürültüsüz şimşek

şimşek sizin üstünüze düşmüsse normaldir, gök gürültüsünü duyacak vaktiniz olmayabilir.

tarkan filmindeki dev ahtapot

zamanın ihtiyacını karşılamış ahtapottur. ancak o zaman için su altı çekimleri gayet başarılı bence.

mimar sinan köprüsü

müteahhit işi olmayan yapı, sonuç; hala dayanıyor.

önüne gelen erkekle yatan kız

önünden geçerken dikkat etmeniz gereken kız modelidir, mazallah iğfal edebilir sizi.

(bkz: nerde bilader bu bolluk)

yanan sobanın üzerine portakal kabuğu koymak

benim gibi hala sobalı evde oturanlar için noltalji değil, hala bir keyif.

eksi oy verme etiği

herkes tarafından prensip edinilmesi gereken hadise.

doktor levin in manyetik güçlü dizliği

kullanan kişilerin görüşlerini belirttiği noter onaylı çekilen kısımlarında yapmacıklık olan insana güven vermeyen ürün.

karşılıksız kredi veren bir kurum olarak baba

genellikle evlatların değerini kavrayamadıkları babadır. kendileri para kazanmaya başladıklarında babalarına para vermek zor gelir.

eski bir söz vardı, doğruluk payı yüksektir:

"babası oğluna üzüm bağını bağışlamış, oğlu babasına bir salkım üzüm vermemiş"

sel felaketi sırasında yağma yapan insan

deprem felaketinde de aynısını yapan insanlar duyulmuştu. şerefsizin önde gidenidir.

arabasını yıkarken teybini son ses açan insan

zırt-pırt akü ile sorunu olacak insandır.

penise pipi demek

küçük çocuklar için kullanılan terimdir, malum organın gelişme safhasında ilk sırada yer alır.
pipi-->bülük-->çük-->sik-->yarak....sonrasında haydardan deli oğlana kadar çeşitli isimler takılır.

çocuğunu ayak işinde kullanmak

normal bir olaydır, zaten çocuklarda küçük yaşlarda iş yapmaya heveslidirler, işin bilincine varana kadar.

hemşire

hastane emektarlarıdır. kadınların daha duygusal davranması nedeniyle hastanelerde tercih edilmişlerdir zamanında.

doktor levine manyetik dizlik

abilerim ablalarım şu elimde görmüş olduğunuz alet her derde devadır havasında reklamı yapılan edavat, topallarken koşmaya başlıyorsun o derece.

hayran olunan kişinin sıçtığını düşünmek

hayran olunan kişiye göre değişebilen durumdur. şahsen adriana lima nın sıçtığına hiç ihtimal vermiyorum, mümkün değil.