bugün

entry'ler (114)

feyyat gökçe

kendisinden ders alma şerefine nail olduğum yüce şahsiyet. çok laf sokardı ancak herkese eşit davranırdı.

pınar salı

bugün tekrar hatırladım kendisini, iyi andım. keşke zamanında iyi dinleseymişiz hocamızı.

terekeme

kars'ta yaşayan azeri boyu. halk oyunları çok güzel. burada da güzel bir açıklama yapılmış (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=FDUVXRWjToY)

şişman kızlar

zayıf kızların zıt anlamlısı ve daha geniş hacimlisi.

awaara hoon

hintçe'dir.

hayalgücü

sallama yeteneği kuvvetli olan insanda bulunan akılalmaz özellik.

dolar bir anda 1 tl ye düşerse olacaklar

(bkz: hayalgücü)

kafkas ırkları

ayrıca türkiyenin dört bir yanında bu ırklardan herhangi birine rastlamanız mümkün.

kafkas ırkları

gürcü, laz, hemşin, megrel, oset, çerkez, abhaz, azeri, ahıska türkleri, çeçen gibi etnik kökenlerin bir arada yaşadığı coğrafyaya verilen isim ve bu isimden türemiş olan çatı ırk.

artvinli

yüreği güzel kendi güzel misafirperver insanlara verilen genel ad. artvinli olmak gerçekten güzel. her an her yerde eğlenebilip neşelenebilen insanlar.

artvinlilerin kızıl saçlı ve mavi gözlü olması

uydurmadır. bunca yıllık artvinliyim böyle bir şey duymadım kardeş.

figun dincer

öğrencilerine tosbalar diye seslenen anaç bir hoca. çok özledim keşke o günlere geri dönsek.

pınar salı

sunumlarda verdiği konu ve senaryoları unutmam mümkün değil. sanırım o da unutmamıştır "bir gecede değişen müfredatı".

erkan yılmaz

ingilizce'ye olan sevgisi, bilgisi ve hızlı konuşmasıyla tanıdığımız hoca gibi hocadır. yıllar sonra ismini görünce bile heyecanlanan ve içimde beliren ingilizce konuşma isteğime mani olamamama sebep olan hocadır zat-ı muhteremleri. öğrencilerine saygı duyar ve isimleriyle hitap eder. dersinden kalsanız da üzülmezsiniz.

sakartvelo

selam ben.

abdullah can

dönem içerisinde başıma ağrılar sokan, uzun ve aralıksız ders saatlerinde Syntax dersinin en ince ayrıntısına kadar örnekleyerek anlatan hocamızdır kendileri. vizesinden 30 küsür alarak finaline küstüğüm, doğal olarak kaldığım, değerini dönem sonunda anladığım hocamdır. ama şunu gördüm ki dönem içindeki bütün hayıflanmam, dertlenmem, tasalanmam boşaymış çünkü Abdullah Can, can gibi adammış. bütünleme sınavına kalanlara bile toplantı düzenleyecek kadar vefalıymış. huysuzmuş, aksiymiş söyleymiş böyleymiş ama her insanı insan yapan vefasıymış. 3-5 yıl önce de denildiği gibi bu dersi ancak "seke seke" geçersiniz. finale çalışmadım kaldım. kendime stres yaptım. ama bütünlemesine "seke seke" çalışıp geçtim. dipnot: bu dersi öğrenmeden geçemessiniz. ayrıca şunu da öğrendim ki, tanımadığınız bilmediğiniz bir şeye yorum yapmadan, bir yargıya bağlamadan önce, onu tanımaya çalışın. önyargı sizi hiç bir yere götürmez, gideceğiniz yoldan da alıkoyar.

küpe takan imamhatipli erkek

dini bütün tikidir.

hopa

gürcücesi "Xopaşi" olan ilçe.

asılacak ateistin son sözü

"tanrım beni baştan yarat".

avm içinde güneş gözlüğüyle dolaşan kız

çirkin olan kızdır.