bugün

entry'ler (29)

16 ağustos 2015 şırnak pkk saldırısı

ohh şırnak düşmüyormuş rahat uyuruz bu gece. birçok evden askere , polise ateş açılıyorsa o şehir zaten düşmüş demektir. adı pkk olmayınca barış kelebeği mi oluyor bunlar? ydgh dediğin şey şehirde zaten ve gayet silahları var ve askere polise saldırıyorlar. vurup öldürünce de siviller öldürülüyor diye yaygara koparıyorlar. terörist dağda olsa bilirsin bu adam bu kıyafetle dağda ve terörist. şehirde olunca kim terörist kim değil belli olmuyor. aslında belli de belli değil.

türkiye yi dize getirebileceğini düşünen pkk

tabiki emperyalistlerin, biji serok obamaların desteğiyle ırak, suriye, türkiye, iran dan toprak kopararak başarılı olabileceğini düşünen örgüttür.

pkk nın silahla bitirilebileceğini sanan saf insan

pkk ya güvenmeyen insandır. daha fazla demokrasi, daha fazla özgürlük verilen son 3 4 senede görülmüştür ki pkk dağdan şehre inmiş, yığınak yapmış, kendi yargı sistemini, vergi toplama sistemini kurmuştur. bunları desteklemeyen kürtlere baskı yapmıştır. hdp eksenli partileriyle bölgede eskiden bu kadar oy alamıyorken şimdi zorla veya hileyle bu kadar oy almıştır. zor bir şey değil açın ysk sitesini seçim sonuçlarına bakın. doğuda güneydoğuda köylerde kaç tane seçmen varsa hepsi hdp ye oy vermiş görünüyor ? normal mi bu sizce ? hiç mi farklı düşünen biri yok. tek bir yer olsa yine neyse olabilir diyeceğim. neredeyse bütün köyler, ilçeler aynı durumda. o yüzden pkk ve yandaşlarının istediği aslında bağımsızlık, şimdilik özerklik falan filan.

bir pkk lının en sevimli anı

belki de biz yanlış yapıyoruzdur dedikleri andır.

15 ağustos akşam saatlerinde başlayan 16 ağustos itibariyle de evlerden bile polise, askere ateş açılan saldırılardır. medyada tek haber bulamazsınız. çünkü ülkede her şey sütliman gibi gösterilir veya maçlar konuşulur. uyuyalım bakalım ne kadar daha uyuyacağız ülke olarak.

polisi askeri direnirken tek derdi maç olan halk

kafasını kuma gömmüş halktır. 18000 tl si olup 18000 tl si olmayan anne babaların bu gece nasıl uyuduğunu düşünmeyen halktır. 22 yaşında pmyo dan mezun olmuş gencecik çocukların şırnak'a hakkari'ye diyarbakır'a şanlıurfa'ya doğru düzgün tecrübe sahibi olmadan gönderildiğini ve bu çocuklara korunaklı lojman dahi tahsis edilemediğini bilmeyen ve bütün bunlara hiç sesi çıkmayan halktır. tek derdi futbol müsabakası ve yarın hangi sahilde denize gireceği olan halktır. malesef çok kötü günler bekliyor bizleri.

15 ağustos 2015 şırnak olayları

akp yöneticilerinin ellerini ovuşturmasını sağlayan pkk ve destekçilerine de akıl fikir tavsiye ettiğim olaylardır.

% 85 oranında hdp nin oy aldığı şehirdeki terörist oranı düşünüldüğünde şaşırmadığım olaylardır. allah askerimize , polisimize yardım etsin.

şu twitter arama linkine tıklayarak ne kadar bölücü şerefsizle iç içe yaşadığımızı görebilirsiniz.
https://twitter.com/searc...9F%C4%B1rnak&src=typd

15 ağustos 2015 şırnak olayları

allah polisimize ve askerimize yardım etsin dediğim olaylardır. bölücü şerefsizlere de, onlara oy vererek destek olanlara da lanet olsun.

ahşap evde sevişmenin riskleri

önce bir doya doya risk budur demek isterim.
sonra ses çıkar efenim. ahşap evde bir taraftaki tıkırtı, kıpırtı, bızırtı, cızırtı diğer taraftan gayet duyulur. ev ahalisini huzursuz eder veya huzurlu eder. orası evine göre değişir.
hem zaten betonarme yapılarda sevişmeyi öneriyor haber bültenleri. oysa betonarmede hiç sevişmedim ben, demiş şair.

billydean

tanırım iyi çocuktur. ecnebi hayranıdır ama olsundur. kökleri mazide bir atidir. hoşgelmiştir.

8 ay sonra sözlüğe yazmak için girmek

yazmayı özlemiş ve işinden gücünden fırsatı ancak bulmuş yazarın bir günlük geri dönüşüdür.

penaltıyı tekrar ettirmek

penaltı atışının kurallara uygun olmadığı gerekçesiyle yeniden attırılması olayıdır.

bugüne kadar penaltı atılırken gördüğümüz kural ihlalleri kalecinin topa vuruştan
önce cizgiden öne çıkması ve ceza sahası dışında bekleyen diğer oyuncuların topa
temas edilmeden ceza sahasına girmesidir. bu iki durumdan biri veya her ikisi
gerçekleştiğinde o penaltı atışının tekrarlanması gerekiyor.

bugüne kadar kaleci vuruştan önce ileri çıktı diye penaltının tekrar edildiğini
çok hatırlamıyorum ama diğer oyuncuların ceza sahasına girmesi dolayısıyla penaltının
tekrar edildiğine yönelik yığınla örnek var. aslında mantıklı olan kural bence mantıksız
olarak uygulanıyor. çoğu kez gol olan atışın bile oyuncular ceza sahasına girdi diye
tekrar edildiğini görüyoruz.

halbuki gol olmuş atışın yeniden attırılması çok saçma bir olaydır. zaten ağlarla
kucaklaşmış topu sırf oyuncular içeri girdi diye yeniden beyaz noktaya koymak gereksiz
bir gerilimdir. kuralların burada penaltı atan takımı koruması gerekiyorken bu kural
sayesinde penaltı atan takım o avantajından avanta vermek zorunda kalıyor. penaltı
atan oyuncu daha ağır bir sorumluluğun altına giriyor. çünkü düşündüğü köşeyi kaleciye
bildirmiş oluyor.

istenirse kötü niyetle de kullanılabilecek bir durumdur bu. bir maçın sonları olduğunu
düşünelim. dakikalar 80 küsür. rakip takım penaltı kazandı ve cezalandırılan takımda
da sarı kart gören oyuncu bir veya iki kişi. penaltı atılırken sarı kartı olmayan
oyuncular her vuruştan önce sırayla ceza sahasına girer diye o atışın birkaç kez
tekrar edildiğini düşünelim. bu oyunu soğutmuş ve penaltı atan takıma karşı bir
konsantrasyon kaybı olmaz mı?

fifanın bir an önce bu kuralı gol olduğunda uygulanmaz şeklinde düzeltmesi gerekiyor.
bu şekliyle penaltı atan takım sırf dengesiz bir rakip takım oyuncusu ceza sahasına
girdi diye yeniden atış yapmak zorunda kalmaktadır.

nasılsa ileri alacam diyip saati geri almamak

köyde dedemlerin uyguladığı yöntemdir. adamlara saat zaten namaz vakitlerini ayarlamaktan başka bir işe yaramıyor. yatsıyı kılıp yatıyorlar. gündüz de gün ışıklanınca kalkıyorlar. geçinip gidiyorlar güzelce.

biz de şehirde tasarruf edeceğiz diye çırpınıp duruyoruz.

saati bir saat önceden bir saat ileri almak

uykusu geldiği için saat 3 ü beklemeden saatini ileri alarak yatan bireyin eylemidir.

akrep burcu

burç yorumcularının ısrarla aşk hayatınız çok iyi dediği burcumdur. ben de buna karşın diyorum ki ya beni yanlış yazdırmışlar, ben bu burçtan değilim ya da bu burçlar aslında tutarsız, birilerinin ürettiği saçma sapan şeyler.

rıfkı da son iki stresi

rıfkıdaki rıfkı stresinin yanında pek de bir hede değildir.

aşık olan erkeğin sevgilisine pipisi kalkmaz

lisede arkadaşım bir kız için bunu söylemişti. "onu sevdiğimi nerden anlıyorum biliyor musun? diğer kızları düşününce sikim kalkıyor. bunu düşünce böyle bir şey olmuyor" demişti.

şimdi şunu düşündüm. eğer kadın tenine değmemişseniz doğrudur bu teori. platonik, uzaktan sevmelerde ve kadınlara uzak kalmış bünyelerde hak verilebilecek söylemdir. ama bir kere kadın teninin tadına varmışsanız yatak erkeği olmuşsunuz demektir. sizin pipiyi durduracak hiçbir şey yoktur.

evlenilen kadının kafasında elmayı parçalamak

kültürel bir unsurdur. amacı evlenilen kişinin kafasını kırmak değildir tabiki. zaten o elma bıcakla parçalanmış olarak atılıyor. atan kişi de beyzbolda topu vuruş yapacak adama atar gibi atmıyor. yavaşça bırakıyor gelin hanımın kafasına. anlamından emin değilim ama vurursa damadın vuramazsa gelinin sözü geçer gibi bir şey olabilir.

22 nci yüzyılda anadolu tamamen kürt olacaktır

en az üç çocuk yapın o zaman. bu durumda bir nebze direnilebilir bu değişime.