bugün

entry'ler (79)

varaka bin nevfel

islamın temellerini atan zat, kamera arkasında ki yönetmen.
yönetmen öldükten sonra başrol oyuncusu koltuğa geçerse akla ziyan tema tutarsızlığı, hitap bozukluğu, kadraja giren mikrofon, başrolün kendine yetişkin sahneleri yazıp oynaması gibi kalitesizlikler ve art niyet görülebilir.

migros un türbanlı çalıştırmaması

saygım arttı.

kratosun allahı dövme ihtimali

bildiğiniz gibi yunan mit'inde geçen gow serisi yeni oyununda iskandinav mitinde geçecek bu geçişin senaryo ve bütünlük açısından hangi mantığa oturtulduğu oyunun içinde verilecekmiş. artık yunan tanrıları yerine iskandinav tanrıları döveceğiz bu mit değiştirme hikayesi arap mitine sıçararsa ne olur ? islam ülkesi olmayan türkiyede yasaklanır mı acaba ?

allahın muhammede geçtiği kıyaklar

bunlar nasıl kıyaklardır ki kadın(lar) ayarlamaktan tut, misafirlerin sesinden rahatsız olmaması için bile insanoğluna göndereceği ve kıyamete kadar sorumlu tutacağı son kitabında bunlara yer vermiş olsun. (teker teker yazmayacağım şimdi herkes biliyordur)

biri şu ayetleri okuyupta, o dönem yaşamış bir belki birkaç kişi tarafından değilde gerçekten bütün kainatı yaratan yaratıcı tarafından yazıldığına inanıyorsa ya gerçeklikle bağı kopmuştur ya da gerçeklikle bağı kopmuştur.

canı sıkılınca tatile giden erkek

12 saat mesai yapan erkek değildir ben değilim yani.

afganistan

Aşağıda bir arkadaş "doğru şeriatı öğrenmek istiyorsan da si*tır git ahmet cevdet paşa'nin mecelle kitabını oku" demiş. ne alaka olm şeriat dediğin düzeni, koskoca yaratıcı bizzat kendi yazdığı kuranda anlatmış zaten suç cezalar, yasaklar, düzenler kuranda yazıyor neden başkasının kitabından öğrenelim allah eksik yazmışta ahmet cevdet onu mu tamamlamış ?

aleyna tilki vs hz muhammed

biri göze hitap eder diğeri büyük ihtimalle etmez
birine küçük kız çocuğu emanet edilir diğerine edilmez, edilir ise allah hemen bir ayet indirip o kişiyle kız çocuğunu evlendirebilir.

hudutlarını koruyamayan devlet

milletlerin, devlete ihtiyaç duymasının en temel sebebi dışardan gelebilecek tehlikelere karşı devlet organizmasının hudut kanunu ile sınır güvenliğini sağlamasıdır. "hudut namustur" kavramı sadece bizim askeriyelerde yazmaz emin olun bütün milletlerin bilinci vardır bu konuda.

eğer benim devletim benim karımın, kızımın sokakta dağ inmeleri tarafından taciz edilme ihtimalini gözetmeden politika izleyebiliyorsa, hergün binlerce afganın terörist mi tacizci mi katil mi olup olmadığını önemsemeden bu topraklara girmesini "sevimli" göstermeye çalışıyorsa o devlet benim devletim değildir. atalarımız bu devleti sadece milletten acımasızca vergi alsın diye kurmamış olsa gerek.

bu pisliği ancak atatürk ilkelerine bağlı bir devrim temizler fakat millette öyle bir metal yorgunluğu ve umursamazlık var ki sonumuzun iran olmaması çok düşük bir ihtimal humeyni'de reisimiz olacak bu senaryoda.

bu hayatta değersiz olduğunun farkına varmak

hizmet sektöründe çalışınca iliklerine kadar anlarsın.

yavru kedi öldürme

yaklaşık 2 saat önce gerçekleştirdim..
motorla sokak aralarından giderken aniden karşıma çıktı anlamadım bile arkamı döndüğümde can çekişiyordu müdahale etmeye çalıştım hareketsiz kaldığında ağzından nefes verdim kalp masajı yaptım ama kurtaramadım oturdum hüngür hüngür ağladım çocuk gibi psikolojim çok bozuk sözlük nasıl geçecek bu?

peygamberin manevi oğlu zeydin karısıyla evlenmesi

sapıklıktır.

ibneliğin normalleştirilmesi

avrupada ki amerikada ki ışıltılı sosyal hayata kıskanarak bakıp burada eşcinselliğe nefret kusmak acınası ha mısırda ki ışıltılı sosyal hayata imreniyorsan orası ayrı
not: heteroseksuelim

akp ve hdp tekrar çözüm sürecine döner mi

büyük ihtimalle akp'nin hayalini kurduğu ütopik fikir bu saatten sonra olmayacağı çok belli, tükürdüklerini yalamaya alışklar ama bu kadar göz göre göre yapmanın haneye artısı kadar eksisi de olur, büyük bir kararsız seçmen ordusu var o ordunun tamamını gözden çıkarmazlar.

islam vs hristiyanlık

ikisi de orta doğu masalıdır.

motor alamamam

--içimi dökmek için başlık açtım başka beklentiniz olmasın--
küçükken gta vice city'de gördüğümden beri chopper/crusier hayalim var(hmmm nice bike). lise sondayken aileme yalvar yakar 2007 model bir regal raptor aldırmıştım kılçıksız 5000 tl idi sonra sattım onu daha irice bir şey almak için ve tahmin ettiğiniz gibi alamadım.
şu an işe girdim 4000 maaşım var ve kredi çekmeden motosiklet almam mümkün değil ben genç yaşımda çalışarak motosiklet alamayacak mıyım? ne yapayım saçım ağrıdıktan sonra iki tekeri amk öyle ducati mucati de değil ha honda shadow istiyorum 2005 model fazlası değil gavur 1700€'ya satıyor biz de 70.000₺
kredi çekip olsam 60 ay 1700 ödeyeceğim e bu koşulda sahip olduğum bir alet beni mutlu edecek mi? hayır. ben sadece açlıktan ölmeyeyim diye mi çalışıyorum birader neden ufak hayaller bile gerçek olmuyor.

gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok

sabahın köründe bilmediğim bir dilde bozuk hoparlörlerden son ses ezan okunması da benir rahatsız ediyor.

youtube premium

iphone kullanan arkadaşlar için luna vpn isminde aşırı güçlü ücretsiz bir yazılım var (app'lerde ki reklamları da engelliyor, sadece safari için yeni mezun gençlerin geliştirdiği bir yazılım değil) youtube sürekli bu açığı kapatıyor luna ise patchle tekrar düzeltiyordu ben de sürekli silip güncelini yüklüyordum bu vpn konfigürasyonu'nun. en son youtube savaşı önde götürmeye başlayınca ben de premium satın aldım tek şımarıklığım bu son zamanlarda. arka planda çalma işi hayat kalitemi çok yükseltti tavsiye edilir.

gençlik maaşı

vergi alırken sosyal, hizmet verirken liberal olan ülkelerde olmayacak maaştır. mesela mozambikte yaşıyorum ben uzun bir abi var buralarda, dünya genelinde kriz çıktı bizde düşündük ki o abi bize yardım eder ne yaptı? çaaak iban numarasını attı e şimdi ben nasıl ondan gençlik maaşı isteyeyim?

ev araba almanın hayal olması

hayal değildir büyük şehir harici bir yerde 350.000tl'ye krediyle ev alabilirsiniz, 30.000 tl'ye ford ka alabilimekte çok zor olmasa gerek. ondan sonraki 15 yıl'da çektiğiniz kredileri ödemekle geçirirsiniz ohh mis gibi hayat ford ka'nızdan inip caddede yürüdüğünüz esnada sokakta elinde mikrofon olan bir adam gördüğünüzde de "almanya bizi kıskanıyor, fransayı g0tten s1keyim" dersiniz mutlu mesut yaşarsınız.

seni uyutmayan ne

hayaller.