entry'ler (142)

her boktan bir anlam çıkaran feylesof

Hey! Beni unuttunuz. ben de burdayım. Israrla bu sözlükte yazan, götünü kaldırmak için ısrarla uğraşan bir insan prototipi. Nerde bulunur peki bu insanlar? Burada, bu sözlükte. Başka yerde arama zahmetinde bulunma. Kafanı da yorma devam et sen.

fenerbahçeli lerin şikeye yürekten inanmaması

Şike şike var diye ağlayan Trabzonlu insanının en mutlu günü bu olsa gerek. Ya siz kim Fenerbhaçeyle aşık atmak kim.

akp akrabalarını kalkındıran parti

Akp döneminde muazzam bir şekilde zenginleşen insanlara bakın altından çıkan insanların hep tanıdık simalar olduğunu görmekteyiz. Bu sendrom insanların Akp'ye ve cemaatlere kaymasına neden olmaktadır anlamadığım bir biçimde. Yeşil sermayeyi dimdik ayakta tutan bu parti hızla zenginleşmeye gitmekte ve halkı da üç kuruşa talim bir duruma getirmektedir.
Durmak yok! Sömürmeye devam.

tanrıya inanıp din e inanmamak

Gece yarısı aklıma kimin söylediğini hatırlamadığım bir filozof'un bu sözü geldi. Mutlak Tanrı inancını koruyup onun söylediği lafızlara inanmamak ya da önemsiz bulmak ne kadar manidar bilemiyorum. Belki de tanrının söylemleri diye bir şeyin olmaddığını ya da yaratıcının bu kadar gaddar olduğunu düşünmemektedir. Neden bu mucize eserlerini cehennem ile korkutsun ki diye de düşünmüş olabilir. Ama yok bence din kavramı bu zamana kadar hep egemenlerin elinde bir sömürü aracı olarak kullanıldığı için bu sözü ancak bu argümanımla destekleyebilirim belki de.

yeni trend apolitik olmak

Yeni moda anlayışı artık bu. Bir de bu ülkede bu duruş çok takdir görür. Şunu unutuyoruz, yaşadığın coğrafya seni şekillendiriyor. Sen istesen de istemesen de seni o kulvara sokuyor. Ha ben üç maymunu oynuyorum diyorsan orası ayrı.
Ne diyelim hayırlı uğurlu olsun.

siyasi içerikli entrylerden gına gelmesi

Yaşadığınız coğrafya ile ilgili bir durum. Bir yerde bir zülum varsa onu da anlatmak lazım. Apolitik mi olalım? Ne yani yeni trend bu mu? Haberim yok o zaman.

şimdi ki insanları görüp hitler e özlem duymak

Evet aynen böyle. Etrafıma baktığımda ne kadar da yaşamayı hak etmeyen insan güruhu mevcut. Haksızlığa sessiz kalan, düzene ayak uyduran, sünepe sünepe yaşayan, parazit gibi yaşayan, üç maymunu oynayan, önce din diyen pis bıyıklılar, her haliyle insan olmayı hariç her şey olmayı becerebilen bu tipleri gördükçe çıldırıyorum. Öldüresim geliyor.
Baktığımızda tarihte Hitler ne kadar işe yaramayn insan varsa hepsini öldürmüştür. Kendi ırkından olan insanları da öldürmüştür.
Eğer insanlar yaşanan o kadar haksızlığa göz yumup, ketum kesiliyor ise bu bireyin yaşamaya o kadar da hakkı yoktur. Ve tüm bunlar suç sayılıyor. Bu tür örgütler terörist olarak lanse ediliyor. Bunun neresi adilane, neresi doğru bunun?
Suç toplumsal bozukluklara karşı yapılan bir protestodur.

koftiden entryler

Son model saçma ürün entry de denir aslında bunlara.
1. Ne açsam6. Hitlerin ölüm listesinde bulunan işe yaramaz, sakat(beyinsel olarakta) düzene ayak uyduran boş küme bir insan güruhudur. da değer görülür bu sözlükte kaygısıyla hareket eden irade dışı düşünceler ürünüdür bunlar.
2. Kendi iradesi değil de başkalarının iradesine güdümlüdür.
3. Saçma enrty sıçmada üzerin yoktur.
4. Trend onun için ekmek ve su gibidir. Bunun dışına çıkamaz.
5. Zaman geçirmek için sözlük onun için bulunmaz bir nimettir.

akp nin kadın bakanlığını kaldırması

AKP 8 Haziran'da Kadın Bakanlığı'nın yerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını kurdu.
Peki ne anlama geliyor? Anlamı aslında çok basittir. iktidar'da olduğu süre boyunca tüm kurum ve kuruluşları istediği modele sokan, kendileştiren, üzerinde oynayıp hizmetine sokan AKP zihniyeti bu kurumu da kendi istediği kadın motifine sokup hizmeti altına almıştır.
Kadın kavramını Aile'ye hapsetmeye çalışmaktadırlar. Blmiyorum siz ne anlıyorsunuz bundan?

demokrasi eşşeklerin işidir

Zamanında bu lafı Kaddafi kullanmıştı. Baktığımızda Demokrasi kavramı demokrasinin olmadığı yerlerde çok fazla telafüz edilir. Türkiye gibi 3. dünya ülkeleri özellikle bu kelimeyi ağzından düşürmezler. Baktığımızda bir ülkede halk eğer ekonomik bakımdan refah bir seviyede ise orada demokrasi kavramı pek önemli görülmez. Daha doğrusu o kadar takipçisi olmaz. Libya ülkesinde Kaddafi'nin halkına sunduğu bir sürü zenginlik mevcut. Halkın durmu gayet iyi. Eğer çıkıp şu an halkı Kaddafi'yi protesto ediyorsa nankördürler. Kaddafi ekonomik olarak muaazzam bir zenginliğe sahip olabilir. Bu zenginliği halkıyla fazlasıyla paylaşmayabilir de ama; bu tek faktör onu diktatör yapmaz. Despotçu etiketi yemesi için doyurucu bir neden olmaz.
Demokrasinin beşiği kabul edilen ülkelere baktığımızda bu ülkelerde fakirliğin oranı çok yüksek durumda. Burjuva demokrasisi azınlığın demokrasisine hitap ettiği için o kadar da dğerli değildir.
Bu ülkede seçim barajından dolayı milyonlarca oy çöpe gidiyor. Peki nerde demokrasi?

6 haziran 2011 kenan evren in ifade vermesi

Bi bok çıkmaz.

chp ye oy veren solcu değildir

Mecbur diye CHP'ye oy veren de solcu değildir. Kdv de dahil diyoruz. Anlaşılmıyor ki.

insanları sisteme entegere etmek için birebirdir.

Sol'un kelime anlamına baktığınızda ezilenin yanında olan, daha geniş açıdn baktığımızda enternasyonel sol'u şiar edinen bir düşünce biçimidir. Şimdi CHP'nin geçmişine baktığımızda neler yok ki.. Kendinden başka fikirleri darağacın asan, halkları katliamlardan geçiren, bu ülkede azınlık halklara etmediğini bırakmayan bir parti konumunda olduğunu görürsünüz. Şimdi ki CHP partisi kedini bu ülkede sol'un temsilcisi olarak görmektedir. Adaylarına baktınız mı? Hep sağ parti kökeni olan insanlar bu partinin çatısı altında buunmaktadırlar. işin vahim tarafı insanların özellikle sosyalist olanların bu partiye bel bağlamaları ve kurtarıcı olarak görmeleridir. Tüzüğünde kapitalist ekonomi modeli olan bir partiyi nasıl sol parti olarak adlandırırsınız?
CHP gibi partiler dünya ülkelerinde çoktur. Ve bu tür partiler yüzünden insanlar düzen'in tanrılarına daha çok itaat etmektedirler.

latin amerika da sol rüzgarı

Lain Amerika'da sağ'ın bir kalesi olan Peru'da düştü. Başkanlık seçimlerini sol eğilimli biri kazadı. iktidara gelişleri ve aralarıdaki farklılıklar bir yana Venezuella, Arjantin, Paraguay, Uruguay El Salvador, Ekvador, Brezilya, Bolivya ve Şili’de “sol” ve yerli iktidarların kurulması, Latin Amerika’nın siyasi haritasını büyük ölçüde değiştirdi. Büyük bir eksen kayması var. Dünya'ya umut ve kaptalizme alternatif olarak sosyalist fikir yayılmak üzere.
Dünya üzerinde komünizm'in hayaleti dolaşmaktadır.

sırrı süreyya önder in ofisindeki molotof kokteyli

O molotofları ya polis bırakmıştır ya da muhbirin biri bırakmıştır. Yani her halükarda devlet bırakmıştır. Bu habere insan ancak götüyle güler.

türkiye deki komünistlerin genel özellikleri

Durmadan eskiye bakarlar. Mazi ve nostalji onların freni durumundadır.

akp nin kadın mantığı

Bunu anlamak için AKP'nin 19 Mayıs Malatya mitingine bakın anlarsınız.
http://haber.sol.org.tr/d...-cocuk-yapin-haberi-43267 Tıklayın da görün sapık zihniyeti.

hopa nın intikamı alınıyor 2

Dün açtığım başlıkta belirtmiştim yaşananları. Bu gün ise AKP yaşananların peşini bırakmayacağını göstermektedir. Anayasal hak olan protestoların terör kapsamına alınıp yargılanmaları ve cezalandırılmaları artık işin hiş bir şekilde bir elle tutulur bir yanının olmadığını göstermektedir. Dün apar topar gözaltına alnınanların Erzurum'a götürülüp özel savcı tarafından yargılandıklarını söylemiştim. Bu gün gözaltına alınanlardan 31 kişinin 16'sı terör kapsamında savcılığa sevk edilmiş durumdadır. Bilmiyorum Hopa'da olanlardan haberiniz var mı? Peki neden herkes suskun. En basit ifadesi ile protestonun terör kapsamına alınıp yargılamalar ne kadar adilane?
Türban özgürlüğünden başak bir özgürlüğü savunmayan zihniyet'in takkesi düşmedi mi sizce? Daha ne kadar bunların müminliğine inanacaksınız söyler misiniz bana?

hopa nın intikamı alınıyor

Açtığım başlığa adamakıllı bir yrum yazan kişi sadece bir tane mevcut. Ne kadar alakasız konuya uzak şeyler yazılıyor anlamış değilim.