bugün

entry'ler (23)

suskunlar

harika bir diziydi. hatırladıkça duygulanırım. bitmesine çok üzülmüştüm.

cumhurbaşkanını eleştirsem başıma birşey gelir mi

Allah korusun.

davutoğlu neden hep gülüyor sorunsalı

reyhanlı katliamını anlatırken bile gülüyor izlenimi vermişti.

küba

Bir aratayım dedim de ABD ile ilişkileri kimse entry girmemiş. Biraz bahsedeyim efendim,
Küba ile ABD arasında yaklaşık 50 yıldır yaşanmayan ilişkiler geçtiğimiz haftalarda yaşandı. Obama ile Raul Castro arasındaki diyaloğu birazdan açacağım onun dışında; Raul Castro'dan bahsedeyim biraz. Öncelikle Raul, efsanevi kumandan ve devlet başkanı Fidel'in kardeşidir. Yanlış bir anlaşılmayı da önlemek için söyleyelim, Fidel'in 88 yaşında olduğu ve geçirdiği sağık sorunları da göz önünde bulundurulduğunda görevi -geçici- (ne kadar geçici tartışılır) olarak kardeşine bırakmıştır. Monarşik bir durum yok yani. Neyse konuya döneyim Raul, Obama ile bir bakıma Küba'nın kaderini tayin edecek ilişkilere adım atmıştır. ilişkilerin ve anlaşmanın temeli, Küba'nın 1, ABD'nin de 3 tutukluyu serbest bırakması üzerine kurulu. Anlaşma ortamında tutukluların serbestliğine karar verildi.
Sonuçta iki lider de ilişkilerin 50 yıldan sonra normalleşmesi gerektiğini savunuyor. Bunun ilk adımı karşılıklı büyük elçiliklerin açılması olacak. internet konusunda kısıtlamaların kalkacağı, ABD'nin Küba'ya gıda vb. yardımda bulunacağı -çok lazımdı- da konuşulanlar arasında.
ilerleyen günlerde neler değişecek birlikte göreceğiz..
viva la cuba

ilk aşk acısını dj akmanla yaşamış efsane nesil

bir de "cek git bebeğim uzaklara" var. Musa musa Gülşah gülşah yalnızım yalnızım... diye başlayan şarkı.

arkadaşın gıcık olduğunuz özellikleri

her sınavda hiç çalışmadım, sınav sonrası da çoğu soruyu salladım deyip bir de sonuçlar açıklandığında ''oha nasıl aldım ben bunu'' gibi güya şaşkınlık ifadesi belirten arkadaş gayet gıcıktır, fazlasıyla.

yazarların 2069 yılından beklentileri

hayırlı bir evlat bir de mümkünse torun swh.

punchliyumruk

teşekkürler efendim. swh

bana masal anlatma

Başta Fatih Artman ve Cengiz Bozkurt nedeniyle gitmek için gün saydığım film. Ayrıca ''Ellere Düş'' klibi de fazlaca etkiledi beni. Çok iyi olmuş çok da güzel olmuş

geç uyuma sebepleri

televizyonda sevdiğin dizi, film veya elinde bitirmeden bırakmak istemediğin bir kitap vardır.

çarşamba gecesi evde oturan ezik ve yalnız insan

ertesi gün herhangi bir dersten sınavı olması muhtemeldir.

coğrafya dersi

''vay be Dünyada bunlar mı varmış'' yorumuma neden olan ayrıca bu sayede Dünya'yı tanımama yardımcı olan ders. Ayrıca entryi girdiğim sıralar önümde defter ve kitabı duruyor. (bkz: yarın sınav var)

her kesimini birbirine düşman eden adam

kendisine af edersiniz, ''ermeni'' denmiştir. yanlış olmasın.

erkeğin penisine nutella sürmek

ayrı bir fantezi. (bkz: fetişizm) gelecekte ferre sektöründe kategorilerde yerini alabilir.

telefondan internete girip kopya çekmek

uygun şartlarda her sınavda yeltendiğim durum.

cübbeli ahmet hoca

cezaevinin onu değiştirdiğini düşünüyorum misal eski cesur duruşunu sergilemiyor belki de kendisinin kimilerine yaptığını cezaevinde yaşamıştır bilmem anlatabildim mi. swh

behzat ç

Dün itibariyle 83. bölümünü bitirdiğim kelimlelerle tarifin mümkün olmadığı bir türk dizisi. Diziye Eylül ayının ortalarında başladım. Bir bölüm bitirdikce diğer bölümü fazlasıyla merak eder oldum. Uyumaya ayırdığım sürenin iki katını behzat ç.'ye ayırdığım günleri bilirim. Gerçi bu sıralar finali geciktirmek için ara vererek izliyorum bölümleri o ayrı. Velhasıl kelam izlemeyenler için şiddetle tavsiye ediyorum. saygılar..

ateistlere sorulmak istenenler

nasıl varolmuş olduklarını ve öldüklerinde ne olacaklarını.

sigara içince adam olduğunu sanmak

birbiri ile ilgisi olmayan 2 durumdur. lakin sigara içen kimi ergenlerin sığındığı cümledir.

pilli bebek

behzat ç ile tanıdığım rock muzik grubu. aynı zamanda delilik parçasını zil sesim olarak kullanıyorum.