bugün

entry'ler (220)

munch

BDSM’e gönül vermiş bireylerin toplantılarına verilen isimdir.

ramiz bayraktar

istanbul Attack’ı dağıtan grup üyesi rapçi.

bir müzisyen

Yıllar önce Melankolik Agressor EP sini dinlediğim ve tarzını beğendiğim rapçi.

stremio

Bilgisayarımdan popcorntime’ı sildiren online dizi-film izleme şeysi.

into the badlands

Oyunculukları başarılı buldum senaryosu iki yer hariç tahmin ettiğim gibi ilerliyor. Senaryo tutarsız ve yetersiz kanımca. Herkesin birbiriyle hemen dostluk kurup hemen kazık atması hoşuma gitmese de tasarlanan dünya hoşuma gitti. Dövüş sahnelerine gelince Matrix’in kung fu sahnelerini seviyorsanız bunu da seversiniz. Yoklukta çerez gibi gidiyor. Bir oturuşta iki sezon izledim varın gerisini siz hesap edin.

Tanım: ilk sezonu güzel ikinci sezonu boktan üçüncü sezonu ikinci sezondan daha güzel bir amc dizisi.

funny nuts

BiM’in kampanya reyonunda karşılaştığım, jalepano biber çeşnili yer fıstığı adlı müthiş ürünüyle gönlüme taht kurmuş kuruyemiş markası.

sözlükçülerin connected2 me sayfaları

Boş zaman öldürme şeysi
http://connected2.me/ballarach007

masterchef tuğçe

Sonunda siktirolup giden geri zekalı yarışmacı.

masterchef türkiye

takımı sabote eden tuğçe’yi direk diskalifiye elenmesi yerine şefler tarafından alkışlarla uğurlanması sonrası soğuduğum yarışma.

millet kıraathaneleri

Yahu biri de çıkıp sen Cumhurbaşkanı adayı mısın belediye başkanı adayı mısın demiyor. Proje diye sunduklarına bak. Yol park bahçe kıraathane. Projelerinde işsizliği azaltacak istihdam sağlayacak bir kırıntı bile yok. Çünkü adamın böyle bir derdi yok. Oğlunun gemicik filocukları var kızını aylık 60 bin ₺ye danışman yaptı damadı bakan. Torunu amerikan kolejlerinden birine gidiyor.

Ama madem ki bu halk oy verecek madem ki bu projeler yapılacak benim de bir kaç sorum var:

Geldiğinde ilk olarak camilere el atmıştı sayın erdoğan daha iki üç yıl öncesine kadar camideki kitaplıkların en üst rafında fetullah gülen kitapları, bir altında said nursi kitapları, bir altında da Kur’an-ı Kerim, tefsirler ve mealler vardı (mahallemdeki camide bu şekildeydi)

buradan yola çıkarak

1-Bu yapılacak kıraathaneleri hangi kitaplarla dolduracak?

2-Kitap içeriğinde bilim ve felsefeye yer verilecek mi yoksa sadece dini kitap, roman ve hikayeden mi ibaret olacak?

3-işsizlikten dolayı aç kalan bu insanlar kitapları sahaflara satmak için çaldıklarında kitapların yerine yenisi devlet taraftarından konacak mı?

4-bu kıraathaneler Cumhurbaşkanlığı projesi olduğuna göre hükümette hangi bakanlığa bağlanacak?

5-bu kıraathanelerde çayı ve keki ücretsiz dağıtacak kişi devlet memuru mu olacak?

Cevabını aldığım soruyu sileceğim dolayısıyla herhangi bir sorunun cevabını bilen yazarlar mesaj kutumu şenlendirirse sevinirim.

alternatif nasuhi güngör açıklamaları

Oradaymış gibi anlattığı sonra da bunlar dedikoduydu aslında ben yalan dolan şeyler yazdım dediği kitap buradadır.
[http://yenilikcihareket.blogspot.com/?m=1]

istikrar için rte nin kazanması gerektiği

istikrar var yalan değil ama ortada başarı var mı? örneğin eğitim sisteminin istikrarlı bir şekilde içine ettiler. başarılı ve istikrarlı bir politika var mı yok. Başarısız olana birisine ya da partiye oy var mı dersen o da yok.
not: chp’li değilim, milletin bir ferdiyim, vatandaşım, yurttaşım.

ingilizce günlük ifadeler

Ass hole.

silikon taktıran kadın

Onun bedeni onun kararıdır. Kimseye onu yargılamak davranışı hakkında ahkam kesmek düşmez.

akp iktidarının 16 yılda enfazla zarar verdiği şey

Say say bitmeyen uzun bir listedir.

makyevelizm

Güncel bir örnek vermek gerekirse (bkz: tayyip erdoğan ve 15 temmuz ilişkisi)

kağıt toplayıcısının rte ye 2023 lira bağışlaması

Akp yeniden seçilirse bana iş verirler düşüncesiyle geleceğe yatırım yapmaktadır yalakalıktır. Ama aklında bulunsun evlat bunlar kıymet bilmezler bırak iş vermeyi fırsatını bulduklarında ananı da al git derler

nihat genç vs nagehan alçı

Mortal kombat’ta olsa nihat bey fatality filan yapar nagehan hanıma. Yanyana gelseler ortak olacakları tek konu CHP’yi gömmek olur.

Nihat beyi eskiden severdim daha ateşli konuşurdu. Yaşlandı O heyecanını kaybetti. Şimdi de konuşuyor ama sarmıyor artık iki yıldır izlemiyorum. Son olarak Kılıçdaroğlu’na yaptığı sallama (ki bence söyledikleri çok doğru) yıllardır sert bir dille eleştirdiği akp’nin ekmeğine yağ sürmüştür Cumhur ittifakına oylar kayacaktır. Çünkü medyanın yandaşlaştırılması sürecinde gittiği her kanaldan kovulan, söylemlerine yer verilmeyen Nihat beyin Kılıçdaroğlu’nu eleştirdiği yazısı yandaş medya tarafından kara propaganda malzemesi olarak kullanılmakta.

Negehan hanıma gelince müslüman geçinen akp’nin katolik okulundan mezun kalemi. Söylediklerini ne zaman dinlemeye çalışsam o kadar boş konuşmaya katlanamıyorum. Boşnak saksosunu literatürümüze kazandıran Rasim ozan kütahyalının eşi.

islam peygamberini girişimci yapan nesil

kosgeb’ten hibe almış mı bunu da açıklasınlar.

ssc

SSC dünyadaki BDSM camia, organizasyon ve grupların kabul ettiği bir takım anlaşma ve kurallar bütünüdür. Evrensel bir anayasa, kanun gibi geçerlidir.

Açılımı:
S S C - Safe Sane Consensual
Safe - Güvenli, emniyetli ve sağlıklı bir BDSM ilişkisi.
Sane - Dengeli, aklı başında ve etik bir beraberlik.
Consensual - Hür ifadeyle karşılıklı istekler, beklentiler, sınırlar, bedensel ile ruhi koşullar saygıyla kabul edilmeli.

Bütün bunların yanında altını çizerek şunu belirmek isterim ki; bir bdsm ilişkisinde beden ve ruh sağlığı için daima “karşılıklı onay” gereklidir ve geçerlidir. Hiç bir efendi hiç bir köleye istemediği bir şeyi zorla yaptıramaz. Herşey bir denge içinde içindedir ve böyle de olmalıdır.