bugün

An itibariyle rte tarafından vaat edilen yeni proje. Bu proje ile açılacak olan "kıraathane"ler, isminin hakkını vererek okuma salonları şeklinde hizmet verecek.

Her ile kurulacak olan millet kıraathanelerinde kütüphaneler olacak ve çay kahve ücretsiz olacak.

Beybi!
ne işe yaradığı anlaşılamamış kıraathanelerdir. erector'un başlığı sanıp yav hee he dedim önce. şaka gibi ülke. amaç siyaset yapılan ortamı ablukaya almak tahminim. üretim, yapısal reform dedikçe çıkan fikirlere bakar mısın.

(bkz: Yerli starbucks)
Vergilerimizle Rizeli müteahhitler karamel makiyato içecek.
işsizleri bir yerde toplamak için.
sonunda yerli ve milli çayımızı içeceğiz. artık karbonatlı çaya son. bu gelişmeyle en iyi ilk 10 ekonomiye gireceğiz.

ulan be şakadan da olsa fabrika açıyoruz diyeydin yeminle bir acaba derdim ama sonra seçmenin ekonomi, gidişat enflasyon... bana kendimi hatırlatırdı ama o 10 saniye için bile değmez miydi ? en azından 24 haziran sabahı fabrika açıyoruz falan dersen belki tam oyu basacakken seni görür bir acaba diyebilirdik o 10 saniye de bir şansın olurdu.

edit: imla
Kiraathane kuracağına kitaplardaki %18 vergiyi almasin da kitap her yerde okunur.
basima bir sey gelmeyecekse begendigim proje.
Ama tabi soyle de bir sey var:
sounds good, doesn't work
makarnayla seçmenin beyni yıkandı sıra çocuklarının beynine geldi demek ki çark bi şekilde dönecek aga tabi.içinde hangi kitapların olacağı malum.
gençlere iş bulmak yerine kıraathanelerde çürütme vaadinin bir parçasıdır.
5 gr da bonzai verdiler mi al sana mankurt ordusu.

ya cidden artık aklınızı başınıza devşirin. emeklilerle işsizlerin yuvası kıraathaneler seçim vaadi olabilir mi? bu ülkenin yaş ortalaması 29.
akp tekrar iktidara gelirse yemenden, somaliden beter hale düşeceğiz. utanın. uyanın.
bedava kek sayesinde dışarda atıştırmalık için harcadığım param cebimde kalacak.

çay sayesinde çay sigara keyfi sürerken harcadığım para miktarı azalacak.

belki kitap falan da okurum.

yürü be reis helal sana!
beleş çayı nimet sananların önerisi. o kıraathanelerde beleşmiş.
Büyük bir ironi bu gerçekten bu kulaklar bunu duydu ne diyelim inşallah endüstri 4.0 diyen kazanır.
Dünya siyaset tarihinin en boş vaadi budur muhtemelen.

Anadolu'da her köy zaten kahve dolu. Ne işe yarıyor? Hiç. Tamamen çöptür.

insanların vakit öldürmeleri, üretimden çekilmeleri ve uyumalarından başka hiçbir anlam ifade etmiyor.

Çay kahve bedava diyor. Gidin için için yatın işte başka bir anlamı yok.
"Yevenim, büyüg oyun, amariga" gibi kelimelere maruz kalınabilecek degisik bir ortam.
Serbest çağrıştı..
(bkz: Millet kerhaneleri)
Bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay bedava çay

Benim çomarım bu habere bu açıdan bakacak.
işte aradığım vizyon.

benim oyum ak partiye.
tek eksiğimiz buydu. o da t a m a m.
bir nevi halkevlerinin akp versiyonu olma ihtimali akla gelen yeni bir proje.
kekler hollanda'dan geliyorsa ortam harika olur.
erdoğanın yeni projesi. kıraathane 4.0

birincisi herşey bedava. bu tam bir bomba. düşünsenize yancı sıkıntısı yok. çünkü içecek de bedava.
ikincisi içinde kütüphane de var. kuantum, nano teknoloji, canlının evrimi, das kapital takılabiliyorsun.
üçüncüsü zabaha gader açık. yani dans, dans, dans.
yani işsizsen, avaraysan, emekliysen sabahlar olmasın.
kur dört kollu okey masasını gün 24 saat okeye dön.

not: dur lan bi aklımı şeyedip geleyim.
Artık ülkeyi de kıraathanede kurtarırız. Müthiş.
işsizlere iş bulamazsa evde karı dırdırından kurtaracak reis! yahu halk insanı her şeye çözüm buluyor, çaylar senden ama!
ulan sizin samimiyetinizi yerim, birebir aynı projeyi muharrem ince açıklasa, işte entellektüel adam başka oluyor görüyorsunuz, dinci cahiller nerden yapacak böyle bir şeyi diye yazacaksınız adımız gibi eminiz.
siz bilmezsiniz biemezsiniz.
o isimiz ancak bilecektir.