bugün

entry'ler (273)

rüyada iyi görmek için gözlük takarak uyuyan insan

Gözlüğün bir işe yaramayacağını bilmeyen insan. mal.

chp nin alevi partisi olduğu gerçeği

chp oyunu alabileceği her gurubun partisi olmaya hazır bir partidir.

gecenin şarkısı

ilhan irem - Pembe Yalanlar.

hiç sevgilisi olmamış erkek

bakir erkek olma olasılığı yüksek kişi ya da doğuştan ibne olma olasılığı yüksek kişilerden birisidir.

kız görünümlü kadın

(bkz: bakımlı kadın)

çirkin insanların sevgililerinin olmaması

aslında çirkin insanların sevgilisinin olmaması gibi bir ihtimal yoktur. çünkü çirkin insanlar çok olduğundan kendisi gibi bir çirkini çok kolay bulur. hatta Allah çirkin bahtı versin yada çirkin şansı versin gibi bir atasözde vardır bu çirkinlerin bahtlarının açık olduğunu anlatmak için.

onun için çirkinlerin sevgilileri olur.

ama hem çirkin olup hemde kendini beğenmiş salaklar vardır işte o andavalların sevgilileri olmaz çünkü öküzün önde gidenidir kendisi bir boka benziyormuş gibi karşısında ki insanı beğenmeyen bir öküz olduğundan.

her bakan erkeği kendisine aşık sanan kız

(bkz: mal)

polis

sözde halkı koruyacak ama kişiler ama halkı si.mekten başka bir şey yapmamaktadır çoğunluğu. iyi olanları da vardır tabi aralarında ama azınlıktadır.

trafikle ilgilenenleri rüşveti kendilerine hak görür hale gelmiştir günümüzde. öyleleri vardır ki ''ceza kes'' dersin sana ''ceza pahalıya patlar bak'' diye de rüşmet vermenehdit için tehdit ederler. kendi aralarında da rüşvet almayanlarına salak gözüyle bakarlar. ayrıca bir de bunların otoparkla anlaşmalı çalısanları vardır. park y
asağı olan yerlerdeki arabaları çekerler ve anlaştıkları otoparka götürürler. götürdükleri otoparka gidersiniz arabanız bir saat kalmıştır ama sizi bir güzel dürterler orda. ondan sonra alırsınız arabanızı.

polisler devletin onlara verdiği yetkiyi, gücü kendi egolarını tatmin etmek için kullanır. halktan kendisini üstün görür. istediği insana dayak atmak onun en doğal hakkıdır.

bir kez başıma böyle bir olay geldiğinden biliyorum böyle olduklarını. gelir seni bir güzel döver tabi otoparkçılar da dayak atarlar. daha sonra karakola götürürler. orda da dayak yersiniz. sonra nezarete atarlar. nezaretin önüne polisler gelir ve ''siz yar.ağı yediniz oğlum, sizin gibileri sikmek farz bizde, .mına koyduğumunun çocuğu'' gibi küfürler ederler size nezarette beklerken. daha sonra kendi kafalarına göre bir dilekçe yazarlar gerçeklerle alakasız ve okutmadan imzalatmaya kalkar şerefizler. sonra savcıyı ararlar ve savcıya da sizi öyle bir anlatırlar ki teröristten farkınız olmaz savcının gözünde ve sabaha kadar içeride kalacağınızı sabah savcı önüne çıkacağınızı söylerler.

bunun üstüne iki avukat getirtirsiniz ve avukatları gördükten sonra şerefsizler sizi nezaretten çıkartırlar. alırlar üst kata yüzünüze küfür eden it ayağınıza çay getirir bir de afiyet olsun der. daha sonra hastaneye gidersiniz rapor almak için doktor olucak şerefsiz yediğiniz dayakların izini elinden geldiğince görmemeye bakar ve raporu buna göre tutar. polise gelince olmayen şeyleri yazmaya çalışır raporuna. hastanede yanınıza avukatlarınızı almazlar. daha sonra davacı olurlar sizden mahkemede de yine herkes polisten yanadır. suçlu bulunursunuz. polisler temiz çıkar.

yediğiniz dayak, avukatlara verdiğiniz o kadar para, mahkemelerde sürünmeniz de cabası olur. bir de suçlu olursunuz. beş sene içinde bir olaya karışmayacaksınız, her hangi bir suç işlemeyeceksiniz eğer bir suç işlerseniz yeniden yargılanıcaksınız diye bir karara katlanmak zorunda kalırsınız ki hayatım boyunca ilk defa karakola düştüm.

işte bu olaylardan sonra polisin insanın gözünde eşkiyadan bir farkı kalmıyor. hatta eşiyadan daha tehlikeli çünkü polis devleti temsil ediyor ve yapacağınız her şey devlete saygısızlıktır ki bu yüzden de elinizi ayağınız bağlı oluyor ve atılan dayağada karşılık veremıyorsunuz karşınızdakının polis oldugu için.

insanı öyle bir hale getiriyorlar ki, yani gözümün önünde polisi linç etseler, gebertseler, oturur karşına yakarım bir sigara öyle izlerim içim rahat bir şekilde, doya doya.

5000 yıllık kürt tarihi

nerden ve kimlerden geldikleri, aslı belli olmayan vatan haini, yediği kaba tükürecek kadar basiretsiz, çok hızlı üreyen isyancı, bu ülkede yaşamayı hak etmeyen bir toplumun olmayan 5000 yıllık tarihine aklı sıra kendi cücük kadar beyni ile etrafındakileri inandıracağını zanneden tarihsizlerin kıçından uydurdugu tarih.

aldatıldığını öğrenen erkeğin ilk tepkisi

eğer aldatıldığınızı bizzat görüyorsanız, yani sizi aldatan sevgilinizi başka birisi ile el ele gördüyseniz hemen yanlarına giderek selam vererek önce kızla tokalaşılır. daha sonra erkekle tokalaşılır. kıza hali hatrı sorulur sakin bir şekilde kız utancından cevap vermekte biraz zorlanabilir ama mağdur görün normaldir. daha sonra erkeğe sorulur sevgili olup olmadıklarını erkek evet sevgiliyiz der ve hemen ''hadi ya ne zamandır seninle sevgili? benimle de 5 aydır sevgili kendiside'' şeklinde cevap verilir ve ''neyse görüşürüz'' diyerek arkanı dönüp giderken de ''bu arada unutmadan söyliyeyim kendisi çok güzel sakso çekiyo dene bence'' denir ve olay yerınden uzaklasılır.

kadinlari kullanmanin incelikleri

sevgilisiyle sevişmek isteyen fakat olumsuz cevap alan erkeğin sevgilisine '' aşkım bende erkeğim sonuçta. benimde ihtiyaçlarım var. hem beni aldatma diyorsun hemde benden uzak duruyorsun. ben herşeyi seninle yaşamak istiyorum. başkasıyla yaşamak istemiyorum. ama kendimi tutamamaktan korkuyorum. hep seni aldatırsam diye içim içimi yiyiyor aşkım.'' diyerek sevgilisine onunla sevişmek istediğini ve olmaması durumunda aldatılmaya hazır olmasını vurgulamaktadır erkek. biraz daha çaba sarf edildiğinde genelde istenilene ulaşılır.

kadinlari kullanmanin incelikleri

kadınlara istediklerinizi yaptırırken onlarında mutlu ve istekli bir şekilde istediklerinizi yapmalarını sağlayan, kullanıldıklarının farkında olmamalarını sağlayan, genelde aşk ve sevgi kullanılarak, çıkar için yaptırılan, kadının ise kendisinden istenilenin, isteyenin kendi çıkarı için isteyip istemediği konusunda kararsız kalmasını yada çıkar için olduğunu anlamamasını sağlayarak istenilen amaclar dogrultusunda kadını yada kadınları kullanmak.

arkadaşın eski sevgilisiyle sevgili olmak

(bkz: kalkmışın dini imanı olmaz)

daniel gonzalez güiza

(bkz: beceriksiz)

evlilik

evlilik bazı insanların toz pembe hayallerle para, yakışıklılık ya da bunun gibi evlendiği kişide değişebilecek şeylere önem vererek ve bu şeylerin kendisini mutlu edeceğini zannederek girdiğikleri çıkmaz bir sokaktır aslında bilinsizce evlenen kişiler için.

bazı kişiler için ise hayat yolunda yoldaş olarak seçtiği, mutluluğu seçtiği kişinin varlığı ile yaşayabileceğini bilen. hayatta, kendi isteklerinin olması ile gerçek mutluluğa ulaşamayacağını, aksine sevdiğini mutlu etmekle gerçek mutluluğu yaşayacağını bilen, aile kurmak isteyen, baba ya da anne olmanın mutluluğunu ve yükünü taşıyabileceğine inanan, mutluluğun seks yada para ile elde edilebilecek şeylerde olmadığını anlamış, evleneceği kişiyi buna göre seçmeyen, düzenli bir hayat yaşamak isteyen insanların girdikleri, yönünü kendilerinin belirledikleri, mutluluk ışıkları saçan lambalarla donatılmış sonsuz huzurun sokağıdır da bazı kişiler için...

kürtlerin türklerden hızlı üremesi

5 senede 10 çocuk sahibi olanları bile mevcuttur.

(bkz: seri üretim)

tanıştığı erkeğe ilk gece veren kız

olay aslında çok farklıdır. bazılarına göre tanıştığı erkeği bir gece kullanıp kenara atan kızmış falan gibi yansıtılmak istenmesindendir. kızların erkeklerin kendilerini kullanıp tuvalet kağıdı gibi ya da biraz kibar olmak gerekirse kağıt havlu gibi atmalarını kendilerine yedirememelerinden dolayı bu tür şeyler söylemektedirler ve bu söyledikleri yalanla aynı zamanda da kendi kendilerini de avutmaktadırlar.

Neden mi böyle söylüyorum. Çünkü tanıştığı erkeğe ilk gece veren kız diye bir şey yoktur aslında olan şey tanıştığı kızı ilk gece siken erkek vardır.

sevgilisinin yanında osuran kadın

aslında siz benim açtığım başlıkta sevgilisinin yanında osuran ''kız'' dediğime bakmayın ona kız denilemez. çünkü kız olmayı hak etmemektedir. ''Nefes alan bişey'' desek daha uygun olur.

Patavatsızın önde gideni, aile terbiyesi almamış utanmaz arlanmazın tekidir bu varlık öyle ki buna yüz verirseniz yani yanınızda osurduğunda bir şey demezseniz gün gelir sıçar, hiç çekinmeden kusar pislik şey.

tıpa takmak lazımdır böyle edepsiz, terbiyesizlerin kıçına...

polis

devletin kendilerine verdiği yetkiyi kendi egolarını tatmin etmek için kullanan, memur olmaktan başka seceneği olmayan ve genelde sırtını devlete yaslama mantığına sahip, memurluğu elinden alındığında bir boka yaramayacak insanlardır geneli.

ayrıca bunlar insanları korumaktan ziyade zarar verirler ve bir çok insan kendilerine uzak olmalarını isterler ve rüşveti kendilerine hak sayanları da mevcuttur ki, rüşvet istediklerinde kendilerii terslediğinizde sizi bir güzel dövdükten sonra polise mukavemetten yani karşı koymaktan da kelepçelenip, ardından biber gazı sıkıldıktan sonra karokola götürülüp orda da dayak yedikten sonra saatlerce nezarette bekletilip it muamelesi gördükten sonra da önünüze uzatılan dilekçeyi imzalamanız karşılığında serbest bırakacaklarını ve olayın kapanacağını söylemelerinden dolayı ''lanet olsun'' diyerek dilekçeyi imzaladıktan sonra serbest bırakılırsınız ve bir kaç hafta sonra evinize savcılıktan duruşma kağıdı gelir.

polisler size dava açmışlardır ve suçunuz polisin anasına küfür etmek gibi bir sürü iftira ile haksız yere yargılanmanızı sağlayan, devletin vatanşı koruyan koluna ait kişi...

yaran çıkma teklifi diyalogları

- Fulya sana bi şey söylemek istiyorum ama kabul etmezsin diye söylemiyorum
+ neymiş söyle bakim belki kabul ederim
- benimle çıkar mısın?
+ nereye?
- ııı, şey ya yukarıya ya üst kata *