bugün

Türkiye'de Amelie ve GoodBye Lenin filmlerinin müzikleriyle adını duyurmuş ancak dünya çapında bilinen önemli bir 'multi-enstrümantalist'.
36 yaşında,paris te yaşıyor.film müzikleri festivali kapsamında türkiyeye gelmeye niyetlenmiş ama konseri iki kez iptal edilmiş,ben ve benim gibi hayranlarını üzmüş müzisyen.

albümleri:
La Valse des Monstres (1995)
Rue des Cascades (1996)
Le Phare (1998)
Tout es Calme (1999)
Amélie Original Soundtrack (2001)
Black Session (1999)
L'Absente (2001)
Good Bye, Lenin! Original Soundtrack (2004)
Les retrouvailles(2005)
hüznü, sevinçi, coşkuyu, yalnızlıgı kısacası bir çok duyguyu şarkılarına yansıtabilen fransız sanatçı.
(bkz: amelie soundtrack)
2 agustos 2006 tarihinde istanbul parkorman'da konser verecek muzisyen.*
amelie soundtrackinin mimarı yaptığı müziklerle bu filme renk katmıştır
fransız müzisyen, besteci.özellikle amelie ve goodbye lenin filmlerinin soundtrackleri ile adını duyurmuştur. fransız rock grubu noir desir ile calışmışlıgı da vardır.

edit:imla
2 ağustos'ta vereceği konserinin bilet fiyatlarıyla* dudak ucuklatan dinlenesi besteci, müzisyen.
youtube da mükemmel videolarının bulunduğu mükemmel müzisyen...
amelie filmi ile türk müzikseverlerine ulaşmayı başarmış oldukça kaliteli bir müzisyen. resmi sitesi için;
http://www.yanntiersen.com/
türkiyede yeteri kadar tanınmaması beni üzen harikulade müzikler yapan fransız müzisyen.***
eğer düşünmeye ihtiyacınız varsa ve düşünürken iyi şeyler düşünmek istiyorsanız müzik setine, bilgisayara, cdplayer'a takmanız gereken cd 'deki sanatçının adı.
bu adamin yaptigi muzik beni oyle etkiledi ki, ilk firsatimda Fransa'ya gitmeliyim dedim.
(bkz: 2 ağustos 2006 yann tiersen istanbul konseri)
fransızca gibi lanet bir dili öğrenme isteği uyandırır bu adam.. öyle bir insan evladıdır ki yaptığı her şeyi dinlemiş birisi olmama rağmen bir şarkısının adını bilemem.. konserde ne çalayım diye sorunca monochrome diyebildim ancak, çıkmıyor lan le la..
black sessions albumunde kendi soundunun uzerine noir desirin okudugu a ton etoile $arksı ile gonulleri fethetmi$ muzisyen..
yaptığı güzelim şarkılar anahaber bültenlerine kurban olan sanatçı.
mehmet ağar ve eşini amelie soundtraciyle izledim. bi' fena oldum a dostlar.
yazık lan.
başka bir soundtracki için;
(bkz: meleklerin düş yaşamı)
(bkz: la vie revee des anges)
amelie yi amelie yapan arkadaş, monochorme, le quartier dinlemeye değer. hala gözlerimiz dolar la valse d'amelie poulain i dinlerken. bi de karizmatik kendisi.
güzeller güzeli amelie filminin soundtrack lerini yapmış çok sesli enstrümantalist.
kullandığı bazı enstrümanlar : damlayan musluk, vantilatör, buzdolabı, mikser, kaşık..
akşamüstü günün yorgunluğu ile yağmur altında eve dönerken dinlemesi daha da güzel olan müzisyen.
(bkz: j y suis jamais alle)
asıl (bkz: deja loin)
dinlemeyenin uktesi kalır hayatına.
nefes aldığınızı, yaşadığınızı hissettiren müzisyen. canlı performansında insanı ebleh eder. iki kanat çıkarır, uçurur. sevgili ile uyunurken dinlenirse harikuladedir.
(bkz: yan istersen)
(bkz: serbest çağrışım var mı ötesi)
sigur ros ile kombine edildiginde tum kara bulutlari dagitan muzik adami.