bugün

entry'ler (104)

okan bayülgen

son zamanlarda sürekli olarak uygar olmanın, medeniyetin çok önemli olduğunu söyleyen kişi. bu kavramlar hakkında içi boş, kulaktan dolma bilgisi olduğu ortada. ne uygarlığı diye sorarlar adama. dünyanın anasını belleyen, bu gün aklı selim sahibi olanların bağıra çağıra isyan ettiği ne varsa, uygarlık denilen cehennemin üretimidir. acilen john zerzan oku okan, diyesi geliyor insanın.

sonuna kadar güvenilecek insan

sadece kendisidir, ancak bazen kendine bile güvenmeyenler vardır.

kafası karışık insan

karışık kafa, kafasızlıktır.

almancı türkçesi

çok küçük yaşta almanya'ya giden veya orada doğan kızlarımızdaki türkçe vurguları, insanın içini gıcıklar. telaffuzdaki ince sapmalarla oluşan bu güzelik, dinlemeye doyulmayan bir sesi kucaklar adeta.

klark

benzerleriyle arasındaki farklılıklarını ortaya koymaya devam eden program. samed karagöz'ün birikimine karşın mütevazı duruşu ise bir çokları için ibret dersi durumundadır.
önünde saygıyla eğilirim ağabeyciğim.

devlet yurdundan nefret etme sebepleri

kız arkadaşınız bu yurtlardan birinde kalıyorsa, en geç 11'de yollara düşüp yurda götürmeniz gerekecektir. devlet yurdunda kalan kızlarla çıkılmaması tavsiye edilir.

ayrılırken sevgilisine gitar hediye eden kız

ibanez jam vereceğini bilsem bir saniye düşünmem.

seven pounds

will smith'in oyunculuğunu zirveye taşıdığı film. ayrıca soundtrack'i de muhteşem.

panter emel

uzun süre anarşist hareketin içinde yer almış, efendisizler, ozgür hayat, öküz ve hayvan gibi yayınlarda yazmıştır. yavşak medyanın lanse etmeye çalıştığı gibi bir kişilik değildir asla. anti otoriter, sosyal ekolojist biridir ve entellektüel birikimi acayip derecede fazladır. ömer madra ile katıldığı bir söyleşiyi izlediğimde nutkum tutuldu. noam chomsky türkiye'ye geldiğinde, görüştüğü kişilerden birinin de panter emel olduğunu öğrenince şapkam havaya uçtu. ulan dedim kendime, " bu kadar sazan olmanın alemi var mı".
festivalde gösterilen kutluğ ataman'ın "ay'a seyahat" belgeselinde nilüfer göle, bülent somay, etyen mahcupyan ile birlikte panter emel'i de görüşlerine başvurulan aydınlardan biri olarak izleyince, basında her gösterilene asla inanmamam gerektiğini kafama kazıdım. bu da bana ders olsun.

taksim de yılbaşını kutlamaya giden rus turist

turistlikte zirve yapmıştır. kurtuluşu olanaksızdır.

cenin gibi hatun

hüseyin üzmez'in uzmanlık alanına giren hatunlardır. bizi aşar.

aslı tandoğan

çok güzeldir, makyajsız da bir içim sudur. öğrencilik yıllarında aynı cafeye takılırdık, yakından biliyorum.

4 ekim 2009 glasgow rangers celtic fc maçı

hızlı başladı, bol skorlu olacağı kesin.

cinsel organların alında olması

kafaya don giymekle çözülecek ayrıntıdır.

sabahları kahvaltı hazırlamayan sevgili

tepside gülle, kahvaltısını yatağına bekleyen sevgili tipidir. her sabah beklerse çekilmez ama.

boyoz

izmir'in sembolüdür bir bakıma. sıcak kumlardan serin sulara atlamak gibidir ilk ısırık.
sonra bir bakmışsın, 6-7 tanesini bir kaç saniyede yutmuşsun. niye oturup "boyoz" yazdım ki, mecburen sabah olur olmaz fırına koşacağım şimdi kesin.

güven turan

yky'nin derin adamı, vazgeçilmezidir. her soruya sayfalar dolusu yanıtı hazırdır. içki muhabbeti de ayrıca keyiflidir.

dns

open dns ile yasakları delmek mümkünken, eskiye oranla ağırlaşması, ping sürelerinin uzaması çekilmez olmuştur. alternatif olarak tubitak dns işe yaramaktadır. ayrıca comodo dns de çok iyi durumdadır.

doğa bekleriz

çok bekleriz, ama gelmez. gerçek sarışın az bulunan hatun tipidir, acayip hoş hatundur. bunları okuyunca belki gelir diye düşünmeye sebep olan şaheser kadın.

penisi fermuara kıstırmak

düğmeli pantolonla,malafatı garantiye alacak kaza.