bugün

kendisi dabbetül arz'dır...bu yüzden tüm insanLığa savaş açmıştır...hemcinsLerine büyük saygınLık gösteren , biz insanLarı ise yerin dibine sokan yaratık...
hayvan severliğin bokunu çıkarmış şahsiyet.
lakabını, kedigiller familyasına ait, yırtıcı bir hayvan olan panterden alan emel isimli kadın.
en çok korktuğum kadın tipine sahip şahsiyet.bu tip kadınlar tartışmayı bilmezler pata küte üstünüze atlarlar.bırak birşey de yapamazsınız.kadındır.siz ona kadın olduğu için birşey yapmazken o sizi pataklar durur.
ödüm kopmakta o ve onun gibi kadınlarla tartışmaya girmekten.
asıl adı emel yıldız'dır.
(bkz: pan ter icinde kalmak)
hayvanları sevdiği kadar insanları sevdiğine şahit olmadığım hayvan hakları savunucusu. evinde beslediği bi sürü kedisi varmış "kedi emel" abes kaçacağı için "panter" demişler herhalde.
hayvanları sevmemize büyük katkıları vardır bu bayanın. o kadar çirkin ki...
ağzına .ıçtığı siyasetçi isimlerinden oluşan kabarık bir listesi olan kadın.
(bkz: mitsubishi canter) *
(bkz: pantera)*
hayvanlara eziyet edenlerin üstüne atlayan, onları rezil ederken kendi imajını pekiştiren hayvansever şahsiyet.
hayvanlarin kahramanidir.
sıfatlar zaman zaman insanı yanıltır keza panter emel, akrep nalanın yanında bir hiçtir.**
hayvanlarla ilgili her haberde -"hobaaaww heyoo dokunmayın hayvanlara" diye çıkıp çemkiren, sanki habercilerin hep aynı videoyu koyuyolarmış hissi veren hanımefendi.
ormanda 10 panter gücündedir.
hayvan haklarını konu alan eylemlerde protesto alanında 10 panter gücünde olan kadındır. elbet hayvan hakları da önemlidir, ama kendisini abd'nin ırak'ta yaptığı katlimaları ya da sudan'da yapılan soykırımı eleştiren bir kaç demeç verirken de görmek isterdik. ha tamam bazı işler organize edilir herkes kendi payına düşeni yapar ama milyonların suçsuz yere öldürüldüğü bir dünya'da sadece hayvanları savunmak çok da samimi gelmiyor bana! ha sözüm panter emel hanıma değil sadece, gazetlerinde ve tv'lerinde abd'nin ırak'a demokrasi getirdiğini anlatan çakma demokrat ve müslümanlar da aynı şeyi diyorum. heleki islami düşüncede olup da amerikayı eleştirdiği için köşe yazarını işten atan ılık islamcı gazeteleri hiç samimi bulmuyor. buna sayın başbakanımız ve cumhurbaşkanımız da dahil!
kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla artık.
uzunca bir zamandır ortalarda görükmeyen kişidir.
bir aralar ninja misali herkesin üstüne uçuyordu. tamam kardeşim hayvan haklarını savunuyosun ama insan hakkından bi habersin. adama pençelerini geçiriyor. neymiş hayvanın hakkını arıyomuş. bırakın efenim bırakın! hak sizin aradığınız gibi aransa meşhur deyimde dediği gibi burası texasa dönerdi. yanlışlıkla tavuğun ayağına bassanız beter böcek gibi hemen olay mahaline intikal ediyordu. nerden haber alırsın hemen de yahu. şu aralar kendini yogaya, meditasyona verdiğini düşünüyorum çünkü pek çıkmıyor tv ye saldırı haberleriyle.
kurban bayramında kesilen hayvanlara feryat eden ama yılbaşı hindilerine tek söz söylemeyen gereksiz kişilik.
beşiktaş atatürk anadolu lisesinin efsanevi felsefe hocası. sınav kağıtlarının sonuna panter resmi çizmesiyle lakabını ne kadar benimsediği görülebilir. ayrıca velilerin gelip de "emel panter siz misiniz?" diye sormasıyla velilerin bile lakabını benimsemiş olduğu güzel insan. ancak galatasaray lisesine tayini çıkmıştı en son.
uzun süre anarşist hareketin içinde yer almış, efendisizler, ozgür hayat, öküz ve hayvan gibi yayınlarda yazmıştır. yavşak medyanın lanse etmeye çalıştığı gibi bir kişilik değildir asla. anti otoriter, sosyal ekolojist biridir ve entellektüel birikimi acayip derecede fazladır. ömer madra ile katıldığı bir söyleşiyi izlediğimde nutkum tutuldu. noam chomsky türkiye'ye geldiğinde, görüştüğü kişilerden birinin de panter emel olduğunu öğrenince şapkam havaya uçtu. ulan dedim kendime, " bu kadar sazan olmanın alemi var mı".
festivalde gösterilen kutluğ ataman'ın "ay'a seyahat" belgeselinde nilüfer göle, bülent somay, etyen mahcupyan ile birlikte panter emel'i de görüşlerine başvurulan aydınlardan biri olarak izleyince, basında her gösterilene asla inanmamam gerektiğini kafama kazıdım. bu da bana ders olsun.
hayvansever gibi görülmesine rağmen kürkü ile tvlere çıkan, ekranların özlenilen ismidir.
adını ilk kez duyanların; "acaba bir kadın futbol takımında kaleci mi?" diye düşünmesine sebep uyandıran, hayvan hakları koruyuculuğunu kutluk anlayışından da kutsal biçimde benimsemiş insan.
hayvan haklarını insan haklarını ihlal edecek biçimde savunan iyi niyetli bir abla.