bugün

entry'ler (55)

şiirlerden akılda kalan dizeler

Bir şair gördüm konuşurken,
Bir zambağa "siz" diyordu.

üstünde ne var

Kem göz var esprisi yapılmadıysa ben yapmak isterim.

dolap

300 den aşağıya bulamadığım kitap setinin hasarsızını 100 e kapattığım uygulama. Giyim, ev eşyası vs. için kullanmak bana göre değil fakat kitap almak için mühteşem, tavsiye ederim.

çocukken okunan travmatik kitaplar

Annemin kitaplığından duygu Asena'nın kadının adı yok kitabını alıp okumuştum, feminizme travmalı bir başlangıç yapmamı sağlamıştı.

arkadaşlar ben aşk acısını atlatamıyorum

Ben de atlatamıyorum, daha çok aşk acısı beni atlatıyor gibi.

kıza ilk buluşmada şırdan ısmarlamak

Bu seviyede bir romantizmi her kadın kaldıramaz, bu yüzden muhtemelen sizi terk edecektir.

duygusal açlık

Bugüne kadar karşılaştığım çoğu insanın duygusal açlığının sebebi ailesiydi maalesef. Temelde sizi beslemesini beklediğiniz ilk alanda aç kalınca dışarıdan ummak ve karşılamak zorunda kalıyorsunuz, ki bunun yetmediği ile karşı karşıya kalınınca da büyük hatalar yapılıyor. Aşabilmek, kabullenmek kişi için en sağlıklısı.

bir gün kurt ile eşek tartışıyormuş

Sonra kurt tartışmada haksız çıkınca sinirlenip eşeği yemiş, en mantıklı son bu. Eşeğe eyvallahı olan kurt da ne bileyim...

uludağ sözlük yaş ortalaması

Genç dimağlara duyulan ihtiyaç hasebiyle ben de bir miktar düşürüyorum ortalamayı arkadaşlar. 12 yaş ile aranızda olmaktan mutluyum.

keşke sevgilim olsa denilen an

Gece yatağıma yatınca yan dönüyor ve duvarla karşılaşıyorum, sevdiğim bir yüz ile karşılaşsam daha hoş olabilirdi diyorum içimden. Sonra uyuyorum geçiyor, hem yanımda biriyle rahat yatamam ben, teşekkürler.

kitap alıntıları

Dünyanın gürültüsü patırtısı beni serseme çeviriyor, yalnızlık sı­kıyordu, durmadan yer değiştirmek gereksinimi duyuyor ve hiç­bir yerde mutlu olamıyordum.

Rousseau- yalnız gezerin hayalleri.

beni biraz sever misiniz

Beni sevmeyin, zira gerçekten sevseydiniz söyletmezdiniz.

-idare edin arkadaşlar sevgilim yok bu yüzden size trip atmak istedim.

şiir okunulan kızın vermemesi

Gerçek şiir bu değil.

bir kızı üzmek

Bir erkeği üzmekten herhangi bir farkı yoktur. insanları üzmeyin.

entry sonuna evet yazan yazar

Kendini onaylayan, kendinden emin yazardır, evet.

uçabilmek mi görünmez olmak mı

Uçmak.
görünmez olursam gördüklerime, duyduklarıma dayanamaz kalpten giderim zaten. En azından havada süzülerek öleyim.

(bkz: göklerde kartal gibiydim)

az bilinen görgü kuralları

Size teşekkür eden birine boş boş bakmak yahut susmak yerine rica ederim demeniz gerekir.

herkesin sevdiği ama sizin sevmediğiniz şeyler

Peynir, keşke peynir diye bir şey olmasa.

diyet yapan yazarlar dayanışma platformu

Ben "ayh su içsem yarıyor şekerim" diyenler ile dayanışmam. Delikanlı gibi 5 pide gömdüm kilo aldım diyenlere destek olurum.

en son neyinizi kaybettiniz

Yüreğimi kaybettim.

Selam ve yaşar ile.