bugün

entry'ler (38)

hayko cepkinin trt de ilahi söylemesi

kardeşliğin, saygının, merhametin olduğu eski türkiyeden, müslümanların kutsal ayı ramazan için hayko tarafından ilahi okunmuştur efendim. not düşünüz. tarih: 2009.

o günlerden kıyamete maşallah... hayaldi gerçek oldu.

https://youtu.be/kexmvy65ps0?si=kttorwı5s-l8v-qx

yazarların iftar yemekleri

Wooper+kola+mayonez 189 tl. Hey maşallah...

uludağ sözlüğün muhafazakarlaşması

Entrylere şöyle bir baktığımda direkt ben burdayım ya mürit diyen bir Uludağ sözlük var artık. Nerde o eski Uludağcılar efenim. Sanırım ekşinin başına gelenleri bilen taraf yazar kitlesiyle başbaşa kaldık artık.

Üzdü üzüldüm üzüldük üzüleceğiz.

ramazanda starbucks içmek

Muhterem insandır. islamcı olduğunu söyleyen at kafalarının iddiasına göre kafir olmaktır efenim. Yani ben ve arkadaşlarım kafiriz. Vay anasını sayın seyirciler.

(bkz: yeni türkiye)

bu soruya cevap veremeyen mühendis

Resimde Uçak koltuğu üzerindeki tv ekranının solundaki pimli tuşun neye yaradığına cevap veremeyen yurdum mühendisi. Zat-ı alim…
görsel

bu tuş neye yarıyor gari

Bre (#46338306) soruya cevap ver şiveyi boşver

bu tuş neye yarıyor gari

Trakya şivesiyle söyledi yazar. az önceki yolculuğumda başıma gelen olay. ahanda ekranın tam solunda bir tuş. çekince geliyor. neye yarar acep?

görsel

türk ordusu vs abd ordusu

Mukayese bile edilmeyecek karşılaştırmadır. Bazı keskin farklar;
- ABD ordusu dünyanın jandarmasıdır, Türk ordusu Türkiye’nin jandarması olmaya çalışmaktadır.
- ABD ordusu mutlu askeri personellerden oluşur, çünkü en üstten en alta ayrım, aşağılayıcı uygulamalar, keskin hiyerarşi yoktur. Türk ordusunda tam tersidir. Hatta Türk ordusuna ‘subay kuvveti’ denir.
- ABD ordusuna LGBT bireyler katılabilir, Türk ordusuna LGBT, trans, türbanlı ve tesettürlü, sakallı ve dövmeli insanların katılması yasaktır.
- ABD ordusunda 2 sınıf vardır; subay ve astsubaylar. Türk ordusunda sayısız rütbe vardır. Ancak kaderleri, sicilleri sadece subay zümresinin eline/vicdanına verilmiştir. Haliyle Türk ordusunda subaylar hariç diğer rütbedeki personelin tamamı mutsuzdur.
- ABD ordusunda iş yüküne göre maaş verilir. Türk ordusunda makam ve tatbiki rütbeye göre.
- ABD ordusunda zorunlu hizmet yoktur herkes maaşlı ve sözleşmeli askerdir. Türk ordusunda 15 yol zorunlu hizmet vardır.
- ABD ordusunda Ordu mensupları diğer ABD devlet memurlarına göre 4/17 kat fazla maaş alır. Türk ordusu mensuplarının aldığı maaş öğretmen, itfaiyeci, orman memuru, vergi memurunun maaşıyla aynıdır.

chp lilerin akp lilerden farkı

Beyin be IQ farkı olduğunu düşünüyorum.

tokat

Zamanında çok akıllı ve çağdaş olduğunu zanneden sağcı belediyesi tarafından “Tokata gitmek gerek” diye bir hastag kampanyası hazırlanmıştı. Düzeltelim;

Tokata gitmemek gerek!

tokat

4 yılımın heba olduğu iğrenç Anadolu şehri. Türkiye’nin en yobaz şehirlerinden biridir. insanları ne içiyor ne ile besleniyor bilinmez ama Halep’te yaşanır burada yaşanmaz.

Gitmeyin göndermeyin…

gay icon

World icona deyimiyle eşcinsellerin benimsediği, özümsediği isimlere verdiği veya yakıştırdığı tamlama, diyem, sözcük.

o kız

"Tanrım iyi insanlar çıkarsın karşımıza yoksa piyangodan ne çıkar şansımıza" cümlesiyle beni mest eden şarkı. Tabiki sezen aksu dizesidir. Biz ölelim sen ölme sen emi...

dünyanın en vasat başkenti

Açık ara ve çok net Ankara'dır... Malesef...

türkiyede asla yapılmayacak meslekler

Az maaş ile yüksek risk ile paralel olan ve Türkiye gibi 3. dünya ülkelerinde yapılması tamamen fedakarlık isteyen mesleklerdir.

1 askerlik (subay/Astsubay/uzman)
2 itfaiye memuru
3 polis memuru
4 kanalizasyon işçisi
5 Elektrik Telleri Tamir Ekibi vs Tedaş
6 inşaat işçileri

fakir and zengin sınıf

2022 dünyasında gelişmemiş veya gelişmek için çaba harcamayan ülkelerinde devam eden yüksek enflasyon, satın alma gücünün dibe vurması, sosyal adalet sisteminin yerle bir olması ve hükümetlerin zenginlerin refahı ve huzuru için göz ardı ettiği denetleyici ve düzenleyici sistemlerinin yok olmasından ötürü orta sınıfın yok olmasıyla beraber ortaya çıkan yeni dünya düzeni ve yahut köle-yönetici sistemi. argoda seks terimleri olan master ve slave ilişkiside denebilir.

not. üzgünüm böyle giderse kapitalizmi yalvararak arayacağız.

görsel

orta sınıf

Günümüzde yok olmuş, -edilmiş sınıftır.

(bkz: fakir zengin sınıf)

alt orta sınıf

Günümüzde yüksek enflasyon, alım gücünün dibe vurması, sosyal adalet sisteminin yok olması yüzünden (bkz: orta sınıf) yok olmuş, sınıfsal farklılık sadece (bkz: fakir zengin sınıf) olarak değişmiştir.

türkiyenin eurovision 2022de de olmaması

Yazıktır, günahtır be. TRT bırak bu inadı be kuzum. 2012den beri katılmamak ne demek ya...

fakir asker vs bedelli asker

Vatani hizmetini 6 ay yapan Erbaşından, üç kuruş maaş için ölene dek yapan astsubay ve subayına kadar tüm gariban askerler ile Porsche’sini nizamiyeye park edip 2 hafta askerlik yapan ve hiçbir zaman milyon dolar dahi versen astsubay ve subay olmayacak beyaz Türk ailesinin müthiş vatansever zengin veledi arasındaki karşılaştırmadır.

Uzatmaya gerek yok. Tek bir örnek ile anlayabiliriz bu iki zümre arasındaki farkı; (resimde fark; mevcut hükümet tarafından uzun dönem ve personel askerlere verilen kamuflaj ile bedelli zenginlere verilen kamuflaj)

Herşey zengin için…

görsel