bugün

entry'ler (18)

hoşlanılan kızın öpücüklü el sallaması

Tamamen öpücüğün akla kazınması için yapılmış hileli bir harekettir. El sallıyorsa bir daha öpmemek üzere gidiyor anlamına da gelebilir.

bozyapboz

Hasan Nami Güner'in piyasada artık bulunamayan çok özel bir kitabıdır. yazar kitabını asiler için yazdığını defalarca belirtmiştir.
'sonra yine inandım gazetelere, dergilere, aşklara, şiirlere ve şairlere, filmlere, memelere, burçlara, dayılara ve amcalara, maç sonuçlarına, gözü ela saçı ipeğe, hocalarıma, akademiye ve tabularına, hükümete, bu en iyisidir diyenlere, ilaçlara ve tıbba, uzay araştırmalarına, sevgili büyüklerime ve büyük laflara, küçük adamların büyük mevkilerine, yasaklara inandım ben baba sana da inandım, iman ettim. artık inanmıyorum. demek ki; yalnızım kendim tanrı olmak çok zor.' (arka kapaktan)

üzerine gidildikçe uçmayan güvercin

ankara'nın meydanlarında karşılıksız karnı doyurulan, insandan daha insan gibi davranan, mutasyona uğramış tavuktan daha acayip, uçmayı unutmuş binevi yaya memelisidir. aylardır en garip şeyin, üzerine basılmaya ramak kalmasına rağmen uçmayıp sakince yürüyen güvercinler olduğunu farkettiğim anda insandan da tiksindim. uçmayan güvercinlerin mutasyona uğramış tavuklardan farkı yok, sadece hala çok seksiler.

erkeğin küpe takması

Kadının küpe takmasından daha estetik olabilecek sonuçlar yaratan bir eylemdir.

500 days of summer

müzikleriyle ve gerçekçi kurgusuyla çevremde ki birçok insanın beğendiği bir filmdir kendisi. sadece, onca olandan sonra mevzunun kader kısmete bağlanması biraz rahatsız edici.

cinsel ilişki teklifini reddeden erkek

Bağlanmaktan korktuğu için, içinde "ilişki" geçen tüm oluşumları reddeden erkektir. En iyi ihtimalle soruyu anlamamış erkektir.

ceyhun yılmaz

"Ceyhun Ceyhun Yılmaz o Yılmaz, dünya yıkılsa aldırmaz. Bi çene bi çene hani yuh onu geçene, bu mikrofon o çeneyi kaldırmaz. Tampon tamponu aşmış o ne lan! ... bu ne lan! Millet Ceyhun'a takılmış gidiyor, sen hala başkasında debelen." şeklinde ki program müziğinin sahibi, eski Best Fm'in radyocusudur. Program şarkısını da direk kendisi söylemiştir. Bendeniz'e olan düşkünlüğüyle bilinir.

felsefe öğretmeni

Artık Türkiye'de ataması neredeyse olmayan bölümü bitirmiş olup üstelik kendisinin girmesi gereken derslere, sırf atama yapılmadığından, çoğu zaman geometri hocası müdür yardımcısının girdiği talihsiz insan evladıdır.

cemal süreya

Cemal Süreya'nın "Üstü Kalsın" isimli seçme şiirler kitabını derleyen Doğan Hızlan'dır.
-Üstü Kalsın-
Ölüyorum tanrım
Bu da oldu işte.
Her ölüm erken ölümdür
Biliyorum tanrım.
Ama, ayrıca, aldığın şu hayat
Fena değildir...
Üstü kalsın...

en sevilen şiirler

Arkadaşım Badem Ağacı
sen ağaçların aptalı
ben insanların
seni kandırır havalar
beni sevdalar
bir ılıman hava esmeye görsün
düşünmeden gelecek karakış..
acarsın çiçeklerini ..
bense hayra yorarım gördüğüm düşü...
bir güler yüz bir tatlı söz..
açarım yüreğimi hemen
yemişe durmadan çarpar seni karayel
beni karasevda
hem de bilerek kandırıldığımızı
kaçıncı kez bağlanmışız bir olmaza
koş desinler bize şaşkın
sonu gelmese de hiç bir aşkın
açalım yine de çiçeklerimizi
senden yanayım arkadaşım
havanı bulunca aç çiçeklerini
nasıl açıyorsam yüreğimi
belki bu kez kış olmaz
bakarsın sevdan düş olmaz
nasıl vermişsem kendimi son sevdama
vur kendini sen de bu güzel havaya
-Aziz Nesin-

mahalle bakkalını tansaş la aldatmak

Tansaş'ın "Money Club Kart"ına karşılık, bakkal amcanın "Hani geçen ayın borcu?" ezikliğinin karşısında çaresiz alıcının ihtiyaca binaen başvurduğu yoldur. Sıcak sokak soğuk bakkaldır mesela.

tuvalete yazı yazmak

Boktan mesajlar verme çabasıdır. Zira ortaya çıkan yazıdan toplumsal mesaj algılamaya çalışmak yersiz olur.

saç boyatan kadının topluma vermek istediği mesaj

"Bunalımdayım. Hayatımda hiçbir şeye söz geçiremiyorum. Hükmüm saçlarımadır. Nasıl yakışmış değil mi?"dir.

tiyatro izleyicisi olmayı bilmemek

Rus oyununa gidip oyunun ilk beş dakikasından köpürerek çıkan kişidir. Gerekçe: Türkiye'ye kadar gelip oyuncuların oyunu Rusça oynamalarıdır. Alt yazılı filmlere de ayn tepkiyi vermiş olması yüksektir.

aşk acısı çekenlere tavsiyeler

Duşakabine girip biri size silah çekmiş ya da ırzınıza geçilmiş gibi böğürerek ağlayın. Akabinde onun sizin için söylediği en terbiyesiz şakayı düşünün duşakabinden çıkmayı unutmayın.

seviştikten sonra avcunu kaşıyan kız

"Öyle bir duygu ki avuçlarım kanıyor." sözlerini barındıran nadide şarkının bestecisinin seviştikten sonra avucunun uyuştuğunu öğrenmemize sebep olmuştur. Öyle bir kaşınmıştır ki avuçları parçalanmıştır.

pinokyo nun sex hayatı

Eğer çamdan bir nesne ile olacaksa ortalık alev alır. Eğer bir insanla sex yapacaksa muhtemelen pinokyo erkektir ve partneri de umutsuz ev kadınıdır.

ilk öpüşte aşk

Öpüşme süresince duyulan duygu fırtınasının, öpüşme sonrasında yerini ılık bir melteme bıraktığı geçici travmadır.